KONKURSY CZYTELNICZE ROZSTRZYGNIĘTE!

Laureaci szkolnego konkursu czytelniczego i plastycznego
” W podróż z Małym Księciem”

Konkurs czytelniczy:
I.   miejsce Wiktoria Sułkowska
II.  miejsce Paweł Jerzyna
III. miejsce Aleksandra Ciężka

Konkurs plastyczny:
I.    miejsce Adrian Buczko
II.   miejsce Agata Aronowska
III. 
miejsce Paulina Pałys
       Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia.
Organizator- Biblioteka Gimnazjum i Liceum ZS w Horodle.

SPOTKANIE Z GRUPĄ „REKONSTRUKTO” – CZYLI GDZIE I JAK DZISIAJ ZNALEŹĆ CZAROWNICĘ?

27 lutego 2018 r. gościła w naszej szkole grupa ,,Rekonstrukto”. Tego dnia mogliśmy się przenieść w dawne czasy – czasy szabel, kontuszy oraz  dyb i stosów. Niektórzy z uczniów mogli poczuć na własnej skórze skutki działań dawnych narzędzi tortur. Inni mogli walczyć o honor ,,ukochanej” i oczyścić ją z podejrzeń. Dowiedzieliśmy się także, jak można poznać, która panna jest czarownicą, jakie próby musi przejść i kto może ją wybawić z opresji.
Jak przebiegało to spotkanie, możemy zobaczyć na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.


BEZPIECZNIE W SIECI

22  lutego  2018 r.  w związku z ,,Dniem Bezpiecznego Internetu” klasy I i II szkoły podstawowej razem z wychowawczyniami udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Horodle na zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w sieci. Panie bibliotekarki: Renata Mochnaczewska i Bożena Gruszka przygotowały pokaz filmowy, dzięki któremu dzieci miały możliwość przekonać się jak ważne są zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz poznać strony przeznaczone dla najmłodszych. Uczniowie dowiedzieli się, jakie mogą być konsekwencje podawania danych osobowych, numeru telefonu czy informacji o swoim wieku. Zajęcia praktyczne pokazały, że dzieci uważnie oglądały film i wiedzą, jakie zagrożenia czekają na nich w Internecie, na co muszą uważać i czego unikać.
Bardzo dziękujemy paniom bibliotekarkom za interesujące zajęcia i oczywiście za słodki poczęstunek.

MICHAŁ NA OLIMPIADZIE!

     Miło nam poinformować, że kolejny uczeń naszego  liceum przygotowuje się  do zmagań olimpijskich.
    Michał Lekan  – uczeń kl. II  Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Horodelskiej w Horodle został zakwalifikowany do etapu okręgowego Olimpiady Języka Rosyjskiego. Zawody  II stopnia odbędą się na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie 3 marca 2018 r.
     Gratulujemy i życzymy sukcesów!

WYCIECZKA DO LUBLINA

17 lutego 2018 r.  uczniowie z klas III – VI szkoły podstawowej odbyli wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Teatru im. Juliusza Osterwy. Uczestnicy wyjazdu mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć teatr od kulis. O tym jak trudna, a jednocześnie fascynująca jest praca ludzi sceny opowiadała pani Anna Nowak, aktorka lubelskiego teatru, która pełniła też funkcję przewodnika po miejscach, do których zwykły widz nie ma dostępu.
Po pełnej wrażeń wizycie w teatrze przyszedł czas na stały element  szkolnych wycieczek do Lublina, a mianowicie wizytę w pizzerii, tym razem o wymownej nazwie „Viva la pizza”.
Głównym i najbardziej emocjonującym punktem wycieczki był  mecz piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin z drużyną Energi Koszalin w ramach rozgrywek o mistrzostwo Polski.  Dodatkową atrakcją dla uczestników wyjazdu było to, że nasi uczniowie mieli możliwość wyprowadzania zawodniczek w czasie przedmeczowej prezentacji. Gorąca atmosfera spotkania udzielała się wszystkim, a  zwycięstwo lublinianek wprawiło widzów w radosny nastrój.
Uczniowie wracali do domu pełni entuzjazmu, planując  wyjazd na jeszcze jeden mecz.

CZAREK W FINALE XLIV OLIMPIADY HISTORYCZNEJ!

         Z satysfakcją informujemy, że Cezary Fornal uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Horodle, decyzją Komitetu Głównego, został zakwalifikowany do eliminacji centralnych XLIV Olimpiady Historycznej.
     W dniach 13 i 20 stycznia 2018 roku na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie odbywały się eliminacje okręgowe Olimpiady Historycznej. Obejmowały one zarówno część pisemną jak i ustną. Cezary Fornal  z obu części uzyskał wysokie oceny i stąd został wytypowany do eliminacji centralnych.
     Warto przypomnieć, że jest to kolejny sukces naszego  ucznia, dla którego poznawanie przeszłości jest nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale przede wszystkim, umiejętnie rozwijaną , wielką pasją.  Zmagania finałowe odbędą w Gdańsku w dniach  6 – 9 kwietnia 2018 r.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

TURNIEJE PIŁKI NOŻNEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

W dniach 16 i 19 lutego 2018 r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie odbyły się Turnieje Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców.
Uczniowie i uczennice naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, wszystkie cztery drużyny walczyły dzielnie, nie ustępując pola innym zespołom. Duży sukces odniosły  drużyny z  kategorii U-10 – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy  zajęli 1. miejsce, uzyskując awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się pod koniec marca w Międzyrzecu Podlaskim.

Wyniki naszych reprezentantów:

1 miejsce  dziewczęta w kategorii U-10 (rocznik 2008 i młodsi) w składzie: Ciężka Kinga, Franczak Maja, Gawron Aleksandra, Kaczyńska Laura, Wesołowska Natalia.

1 miejsce  chłopcy w kategorii U-10 (rocznik 2008 i młodsi) w składzie:
Filipczuk Jakub, Bednarczuk Michał, Jańczuk Jakub, Koza Dominik, Kozar Bartosz, Kozar
Miłosz, Mrozowski Bartosz, Nowaczewski Kacper, Stawiarski Dawid, Tymbel Adrian,Wróbel Sebastian i Żywiec Przemysław.

5 miejsce  dziewczęta w kategorii U-12 (rocznik 2006/2007) w składzie: Aronowska Anna, Juźwiak Anna, Jańczuk Karolina, Gołębiowska Aleksandra, Kiryk Julia, Romak Katarzyna, Romaniewska Nikola, Amelia Wróbel, Wojciechowska Julia, Szymańska Klaudia, Szpyrka Julia, Seredyńska Martyna, Paćkowska Nikola.

5/6 miejsce chłopcy w kategorii U-12 (rocznik 2006/2007) w składzie:
Bednarczuk Jarosław, Wlach Błażej, Dudka Szymon, Pańko Kacper, Mochnaczewski Jarosław, Lickindorf Jan, Pochylczuk Tomasz, Tkaczyk Dominik, Wężyk Michał, Bogowski Filip.

W eliminacjach do turnieju wystąpili również:
Czerwiński Adrian, Filipczuk Kacper, Flis Mateusz, Janiuk Michał, Malinowski Martin, Paćkowski Marcel, Rydel Dawid, Bańka Jakub, Juźwiak Cezary i Orkiszewski Kacper.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

PATROL PIESZY MATURZYSTÓW

14 lutego 2018 r. uczniowie klasy III liceum odbyli kolejne zajęciach terenowe, zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Straż graniczna” . Trasa patrolu liczyła łącznie 7,5 kilometra. Tym razem licealiści wykonywali zadania w trudnym,  pagórkowatym terenie, z uwzględnieniem stromych podejść, podczas których wykorzystywano  linę do asekuracji. Każdy próbował wspinaczki na szczyt wzgórza, ćwiczono także szybkie zejście w dół. 
Ostatnie zadanie – pokonanie na czas pozostałości Grodziska Horodelskiego – uczestnicy patrolu wykonali z zapasem czasowym, co było możliwe dzięki bardzo dobrej koordynacji i umiejętności współdziałania w małym zespole.
Serdeczne podziękowania dla Pani  Justyny Seredyńskiej,  za zorganizowanie kuchni polowej i przygotowanie posiłku regeneracyjnego.

WALENTYNKI

Dzień 14 lutego w tym roku stał się nie tylko świętem zakochanych, ale też okazją, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym wyjątkowym uczuciu, o którym wszyscy, skrycie lub otwarcie, marzą. Biblioteka gimnazjum i liceum zorganizowała akcję „Sławni o miłości”. Uczniowie i nauczyciele odwiedzający bibliotekę mogli wybrać z przygotowanej szkatuły cytaty o miłości i zadumać się nad ich trafnością. Przedstawiciele samorządów uczniowskich z życzeniami miłości i serduszkami odwiedzili gabinety dyrektorskie, pokój nauczycielski i wszystkich pracowników szkoły, a następnie wręczyli serduszka najmłodszym kolegom z oddziałów przedszkolnych. Tradycyjnie działała też poczta walentynkowa. W ten sposób korytarze szkolne wypełniła atmosfera życzliwości i przyjaźni, a na twarzach wielu zagościł uśmiech i został tam do końca  dnia.

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ GRĘ PLANSZOWĄ DO NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH

 

 

 

Organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych
w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Horodle.

Cele konkursu:

  • promowanie nauki języków obcych poprzez zabawę,
  • popularyzowanie zapomnianej nieco rozrywki jaką są gry planszowe i towarzyskie
    w kontekście gier komputerowych,
  • zaprezentowanie pomysłowości i talentu plastycznego uczniów.

Regulamin konkursu:

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. IV – VII.
  2. Tematyka gry – gra planszowa o dowolnej treści tematycznej służąca do nauki
    i powtarzania słówek lub zagadnień gramatycznych z języka obcego nauczanego
    w szkole (tj. język angielski lub język rosyjski).
  3. Technika wykonania prac jest dowolna, format również dowolny.
  4. Praca konkursowa powinna zawierać elementy charakterystyczne dla gry planszowej: tytuł, instrukcję w języku polskim, planszę, pionki do gry i pudełko.
  5. Każda gra zgłoszona w konkursie może być pracą wykonaną własnoręcznie lub
    z pomocą osób dorosłych.
  6. Uczestnicy mogą wykonać i zgłosić do konkursu tylko jedną grę  planszową.
  7. Ocenie podlegać będzie: poprawność językowa, kreatywność, staranność wykonania oraz estetyka pracy.
  8. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Przewidziane są nagrody za I, II i III miejsce.
  9. Termin składania prac konkursowych: do 26 marca 2018 r. (poniedziałek).
  10. Powołana komisja konkursowa oceni wykonane gry i wyłoni zwycięzców.
  11. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2018 r.

Wybrane prace konkursowe (gry) pozostaną w szkole i posłużą uczniom do nauki i zabawy.