Jestem Bezpieczny

      W oddziale przedszkolnym w grupie 6-latków „b” 31.01.2013r, w ramach realizacji programu edukacyjnego z wychowania komunikacyjnego, odbyło się spotkanie z mł. asp. Damianem Lemińskim i z-cą naczelnika OSP w Horodle p. Jerzym  Dańczukiem.  Na  to  spotkanie  sześciolatki  zaprosiły  swoich rówieśników z grupy „c”. Podczas spotkania Panowie omówili bardzo dokładnie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie przeprowadzili szkolenie z pierwsze pomocy przedmedycznej. Przypomnieli również zasady bezpieczeństwa, które obowiązują podczas korzystania ze zbiorników wodnych w okresie zimy.

Dzieci podziękowały za wspaniałą lekcję, wręczając gościom upominki w postaci własnoręcznie wykonanych serduszek.

„Dzień Babci i Dziadka”

          Tradycją noworocznych życzeń dla najbliższych są organizowane w oddziałach przedszkolnych spotkania z Babciami  i  Dziadkami z okazji Ich Święta. Dzieci 6-letnie z grupy "b" przygotowały część artystyczną w formie: montażu słowno- muzycznego,  koncertu życzeń, scenki teatralnej obrazującej dzieci i ich ukochanych dziadków.
Uroczyste spotkanie odbyło się 25.01.2013r., o godz. 11.00. Babcie i Dziadkowie, szczęśliwi  i  dumni  ze  swoich  pociech,  oklaskiwali  małych artystów. Życzeniom  i uściskom nie było końca, a ofiarowane laurki i własnoręcznie wykonane  przez  dzieci  prezenty wycisnęły łzy z oczu seniorów.

Dzień Babci i Dziadka był okazją, aby podziękować im za Ich ciepło, miłość i dobroć.

Plac Zabaw

        18 stycznia 2013 roku oddział przedszkolny pod opieką pani Irminy Klamer  odwiedził Pan Tomasz Kozar,  kierownik oddziału Banku BPH w Zamościu. Pani dyrektor Elżbieta Kuczyńska powiedziała dzieciom, że dzięki pomocy Pana Tomasza na wiosnę ruszy budowa placu zabaw dla dzieci przy budynku naszej szkoły. Dzieci w podziękowaniu za wizytę Pana Tomasza Kozara wykonały krótki występ taneczny i zaśpiewały piękną piosenkę. Dzieci przygotowały też prace plastyczne „Mój wymarzony plac zabaw”. Wspólnie z Panią dyrektor wręczyły Panu Tomaszowi dyplom uznania za pomoc finansową i współpracę w realizacji projektu : „ Budowy placu zabaw dla dzieci przy Zespole Szkół w Horodle”. Na koniec dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z miłym gościem i zaprosiły Pana Tomasza aby przyjechał do nich na wiosnę kiedy ruszy budowa.

Podwójny Finalista

Uczeń kl. III b Gimnazjum Publicznego w Horodle – Krystian Fornal zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczeń przystępował do konkursów z dwóch przedmiotów: chemii i fizyki, i z obu awansował do finału.
Do zmagań konkursowych Krystian fornal przygotowywał się pod kierunkiem nauczycieli: Iwony Słupskiej (chemia) i Anety Zbirowskiej (fizyka).

Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych – zagrali na rzecz Szkoły

6 stycznia 2013r. odbył się turniej piłkarski, w którym wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych. Funkcjonariusze: Placówki Straży Granicznej w Horodle,  Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie,  Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie, Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Horodle. Drużyny  walczyły o puchary Przewodniczącego Rady Gminy Horodło pana Pawła Augustynka oraz Komendanta Gminnego OSP pana Piotra Szymusiaka. W tym turnieju nie było przegranych.