Laboratorium Przyszłości

Sprzęt zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości był wykorzystywany w trakcie zajęć lekcyjnych oraz w trakcie uroczystości i imprez szkolnych. 

CZERWIEC

Uczniowie z jednej z klas naszej szkoły w trakcie zajęć z techniki uczyli się łączenia prostych obwodów elektrycznych z wykorzystaniem wyposażenia zakupionego dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości.

MAJ

W ramach zajęć z techniki uczniowie klasy 5 przygotowywali kanapki. Ich praca została udokumentowana w formie zdjęć za pomocą cyfrowego aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  

KWIECIEŃ

Najmłodsi zapoznają się z drukarką 3D i nie tylko. Uczniowie z klasy pierwszej zapoznawali się z nowymi technologiami. Zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  

MARZEC

Lekcja z biologii odbyła się w marcu, z wykorzystaniem wyposażenia zakupionego dzięki udziałowi szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości.

LUTY

Uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej z wizytą w Laboratorium Przyszłości.
Podczas lekcji historii „Początki państwa polskiego” uczniowie z zainteresowaniem oglądali film edukacyjny.
Lekcja została przeprowadzona z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

 

STYCZEŃ

Uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej w Horodle ćwiczyli swoje umiejętności z matematyki w #LaboratoriaPrzyszłości. 
Uczniowie powtarzali wiadomości z działu – figury geometryczne.
Lekcja została przeprowadzona z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  
 

GRUDZIEŃ

W klasie 6 przeprowadzono ciekawą lekcje geografii na temat: „Podział polityczny Europie” przy użyciu wyposażenia pracowni „Laboratorium przyszłości, która powstała  w ramach inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

LISTOPAD

W listopadzie  tygodniu zajęć dydaktycznych uczniowie klasy 8B szkoły podstawowej ćwiczyli swoje umiejętności z chemii w #LaboratoriaPrzyszłości. 
Uczniowie tworzyli modele 3D związków organicznych poznanych na wcześniejszych lekcjach, między innymi alkanów, alkoholi, kwasów karboksylowych. Lekcja została przeprowadzona z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.   

PAŹDZIERNIK

Lekcja z j. angielskiego odbyła się w październiku z wykorzystaniem wyposażenia zakupionego dzięki udziałowi szkoły w programie #Laboratorium Przyszłości.

WRZESIEŃ

Uczniowie klasy pierwszej, siódmej oraz klas ósmych szkoły podstawowej uczestniczyli w cyklu zajęć z doradztwa zawodowego przeprowadzonych w #LaboratoriaPrzyszłości.
Uczniowie zaprezentowali krótkie wypowiedzi na temat: „Kim chcę zostać w przyszłości?”. Lekcja została przeprowadzona z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.