SPOTKANIE Z MICHAŁEM RUSINKIEM

    W słoneczne wrześniowe popołudnie uczennice naszego liceum: Anna Aronowska, Anna Jaros, Magda Haczkiewicz i Daria Adamczuk wraz z Panią Agnieszką Kossowską wzięły udział, w zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną, bardzo ciekawym spotkaniu z wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej – Panem Michałem Rusinkiem.
   W gościnnych salach hrubieszowskiego muzeum bliski współpracownik naszej noblistki snuł o niej barwną opowieść pełną faktów i anegdot.
   Zachwycona publiczność uhonorowała niezwykłego gościa owacjami na stojąco.

AWANS NASZEGO UCZNIA NA MISTRZOSTWA POLSKI

    W sobotę 9 września 2023r. w Lublinie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 (makroregion lubelsko – podlaski), podczas których uczeń naszego liceum i zarazem zawodnik MKS UNIA Hrubieszów WIKTOR NAJUCH startując na dystansie 1000m z przeszkodami zajmując 2 miejsce wywalczył srebrny medal z czasem 3:09,33. 
    Uzyskany przez Wiktora wynik dał mu przepustkę do Mistrzostw Polski Młodzików U16, które w dniach 23 – 24 września 2023 r. odbywać się będą w Słubicach (województwo lubuskie).

Gratulujemy.

WYPRAWA NA PAINTBALL – STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ!

    7 czerwca odbył się kolejny wyjazd integracyjny młodzieży licealnej. Tym razem uczestnicy wycieczki mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i wziąć udział w  paintballu – dynamicznej grze zespołowej, która cieszy się ogromną popularnością.
  Zanim to jednak nastąpiło, organizator wyjazdu (Samorząd Uczniowski) przygotował przystanek –niespodziankę, jakim była wizyta w kinie „Stylowy” i projekcja filmu „Szybcy i wściekli.10”. Dodatkowa atrakcja przypadła wszystkim do gustu, ale nie tak, jak główny punkt programu. Na polu paintballowym w Szewni Dolnej czekało prawdziwe wyzwanie, szczególnie dla tych, którzy grali pierwszy raz. Po krótkim instruktażu licealiści ubrani w specjalne kombinezony  i uzbrojeni w kulki wypełnione farbą rozpoczęli rywalizację, w której podzieleni na dwie drużyny zaciekle walczyli o zwycięstwo. Z każdą rozstrzygniętą  partią,  rozgrywka stawała się coraz ciekawsza, a uczestnicy gry mogli się przekonać, że celne oko to nie wszystko, liczy się jeszcze taktyka i spryt.
    Zabawa była przednia, a po niej przyszedł czas na tradycyjne ognisko z kiełbaskami. Na pewno trzeba to będzie jeszcze powtórzyć.

POŻEGNANIE KLASY IV

     „W drogę bez drogowskazów…” Ta myśl przywitała uczniów czwartej klasy LO w Horodle, którzy w ten kwietniowy piątek otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej z rąk dyrektora Pana Jana Hajkowskiego i wychowawczyni Pani Agnieszki Kossowskiej. W czasie uroczystego apelu kolejny rocznik zyskał tytuł absolwentów. Były podziękowania, kwiaty i chwile wzruszeń. Młodsi koledzy z klasy trzeciej wraz z wychowawczynią przygotowali dla maturzystów sentymentalną podróż pełną wspomnień. I tak dla kolejnego rocznika zaczęło się dorosłe życie. Powodzenia na maturze!


UDZIAŁ MŁODZIEŻY LICEALNEJ W AKCJI CZYSTA RZEKA

    W dniu 21 kwietnia 2023r. młodzież Liceum w Horodle wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Czysta rzeka, mającej na celu sprzątanie terenu. Hasłem i zarazem celem naszej akcji było Czyste Horodło nad Bugiem. Sztab, jako akcja szkolna, zorganizowany został przy naszym liceum. W akcji udział wzięli licealiści i uczniowie zrzeszeni w drużynach harcerskich, działających przy Zespole Szkół w Horodle, pod opieką nauczycieli. Sprzątaniem objęte zostały wszystkie ulice Horodła, kopiec Unii Horodelskiej, teren wąwozów, Grodzisko i fragment brzegu rzeki Bug. Akcja przeprowadzona została we współpracy z Urzędem Gminy Horodło i Gminnym Zakładem Komunalnym.
   Zebrana została duża ilość śmieci. W naszym Horodle znów jest pięknie i czysto. Po sprzątaniu zorganizowane zostało ognisko, na którym odbyło się podsumowanie akcji i wręczenie uczestnikom pamiątkowych dyplomów.

DZIEŃ BEZ PLECAKA

Nic straconego, wystarczy trochę pomyśleć na co go zamienić!
Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą kreatywnością. Swoje codzienne plecaki zastąpili walizkami, wiadrami, koszykami, garnkami, wózkami!
Jesteście ciekawi efektów?
Zajrzyjcie do galerii
Byliśmy zdumieni waszą pomysłowością i serdecznie WAM dziękujemy!
Czy w przyszłym roku możemy liczyć na „No BackPack Day”?

UDZIAŁ LICEALISTÓW W ZAWODACH STRZELECKICH

     Młodzież z naszego liceum w ramach przedmiotu Elementy wiedzy o funkcjonowaniu służby granicznej ma możliwość kształcenia umiejętności strzeleckich i nabywania doświadczenia w tej dziedzinie. Dowodem jest udział drużyny w składzie: Patryk Potaczało, Miłosz Bogucki, Paulina Wójcik i Jakub Lemiński w zawodach strzeleckich.
   Organizatorem zawodów było Towarzystwo Strzeleckie Akademii Zamojskiej we współpracy z Zamojskim Stowarzyszeniem Strzeleckim „Twierdza”. Turniej odbył się 29 marca br. na strzelnicy ZSS „Twierdza” przy ul. Szczebrzeskiej 102. Uczestnicy strzelali z broni, takiej jak: pistolet Glock 9 mm, karabinek bocznego zapłonu AR 15 oraz karabin AKMS.
     Zdobyte w wyniku strzelań punkty składały się na ich dorobek indywidualny oraz drużynowy.

ANNA ARONOWSKA – NASZĄ STYPENDYSTKĄ!

     W dniu 20 lutego 2023 roku w Urzędzie Wojewódzkim  w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Do grona 313 najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego należy uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Horodle –       Anna Aronowska.
     Jesteśmy dumni z tego sukcesu.