ADRIAN CZERWIŃSKI STARTOWAŁ W MISTRZOSTWACH POLSKI

     W dniach 24-25 września 2022r. w Lublinie, odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce, w których wystartował Adrian Czerwiński – uczeń pierwszej klasy naszego liceum.
Adrian startował w biegu na 1000m, w którym zajął 35 miejsce..
    Gratulujemy awansu do mistrzostw Polski i walki wśród najlepszych zawodników w kraju.


LICEALIŚCI NA WYCIECZCE

 

    W dniach 25 – 27 maja 2022 r. młodzież licealna odbyła szkolną wycieczkę. Trasa zwiedzania obejmowała Kraków, Oświęcim, Wadowice i Zakopane. Pomimo wielu kilometrów w nogach, licealiści wrócili z uśmiechami na twarzach oraz niezapomnianymi wrażeniami. Wycieczka zrealizowana została w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

PROMOCJA WOT W LICEUM

   Rekrutacja, szkolenie i służba w WOT była tematem spotkania młodzieży naszego liceum z ppor. Mariolą Klimowicz – Dobrowolską i ppor. Dariuszem Bednarzem, którzy reprezentowali 25 Zamojski Batalion Lekkiej Piechoty.
   Przedstawiciele WOT szczegółowo omówili zasady rekrutacji, zadania, jakie spełniają żołnierze, przywileje i korzyści wynikające z bycia w tejże formacji.
   Młodzież z zainteresowaniem słuchała prelekcji, zadając jednocześnie wiele pytań.

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI SŁUŻBY WIĘZIENNEJ W NASZEJ SZKOLE

     22 kwietnia 2022 uczniowie klas licealnych spotkali się z pracownikami Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Po prelekcji dotyczącej historii formacji mundurowej jaką jest Służba Więzienna st.chor. Jarosław Graf (wychowawca działu penitencjarnego) zwrócił uwagę na zadania Służby Więziennej.
   Głównym celem spotkania było zainteresowanie młodych ludzi pracą w więziennictwie. Uczniom przedstawiono wymagania stawiane przed kandydatami do służby, przywileje i korzyści wynikające z bycia w tejże formacji. Przedstawiono jak wygląda proces rekrutacji. Młodzież z zainteresowaniem słuchała o pracy w zakładzie karnym, zadając jednocześnie wiele pytań. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wykorzystywanymi w służbie jednostkami broni, pracą psa tropiącego oraz środkami przymusu bezpośredniego.

NASZE STYPENDYSTKI!

Agata Aronowska – uczennica klasy maturalnej i Paulina Wójcik z klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Horodle w dniu 04 kwietnia 2022 r. otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów.
   Tego dnia stypendystom z Lubelszczyzny dyplomy wręczali Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

STUDNIÓWKA 2022 W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. UNII HORODELSKIEJ W HORODLE

Studniówka to czas zabawy, to pierwszy bal, który na zawsze pozostaje w pamięci. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu i teraz… pomimo nerwowych oczekiwań i pandemicznych obostrzeń”. Te i inne ważne słowa padały z ust maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego w Horodle.

W sobotę 29 stycznia 2022 roku uczniowie klasy maturalnej wraz z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi bawili się na balu studniówkowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Horodle.

Piękna sceneria, serdeczna atmosfera wprawiła wszystkich w przyjemny nastrój.

Brak słów, by wyrazić podziw i wdzięczność dla rodziców – głównych organizatorów balu.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki!!!

UDANY LISTOPADOWY DZIEŃ…

    Pierwszy listopadowy piątek przywitał nas piękną jesienną pogodą.
   Nasi licealiści spędzili go na wycieczce w Lublinie. Skorzystali z okazji do wszechstronnego treningu w Akroparku, następnie trenowali swoje umysły w Escape Roomie Po takim intensywnym wysiłku obiad był miłym przerywnikiem przed ekscytującym seansem filmowym.
   To był bardzo udany dzień.  


UPAMIĘTNIENIE 608 ROCZNICY UNII HORODELSKIEJ ORAZ 160 ROCZNICY MANIFESTACJI HORODELSKIEJ.

     27 października 2021 roku uczniowie naszego Liceum wzięli udział w Grze Terenowej „Śladami Władysława Jagiełły i Unii Horodelskiej”. W rywalizacji drużyn 1 miejsce zajęła klasa 1 LO, 2 miejsce: klasa 2 LO, 3 miejsce: klasa 3B, 4 miejsce: klasa 3 A. Podczas gry uczniowie mieli okazję porozmawiać z P. Marcinem Piotrowskim oraz Danielem Gazdą – archeologami, którzy prowadzą prace wykopaliskowe na terenie tzw. Grodziska w Horodle. Gra terenowa została zorganizowana w ramach cyklu obchodów rocznicowych: 608 rocznicy Unii Horodelskiej oraz 160 rocznicy Manifestacji Horodelskiej.