DZIEŃ MAMY I TATA W KLASIE II b

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego, szczęścia. Dla małego dziecka to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem.

        23 czerwca uczniowie klasy II b postanowili uczcić wyjątkową uroczystością wspaniałych rodziców, zapraszając kochane Mamusie i kochanych Tatusiów. Dziękując rodzicom za miłość i życie dzieci przygotowały piękny koncert życzeń.
        Po części oficjalnej przyszedł czas na słodkie " co nieco". Wzruszeń, serdeczności i uśmiechów nie było końca. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Rodzicom życzymy 100 lat życia i dużo zdrowia.

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA!!!!!

W dniach 18-19 czerwca 2015r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią p. Irminą Klamer i p. Dariuszem Tuzem byli na wspaniałej wycieczce w Sandomierzu.Po drodze zapoznali się z historią i ciekawostkami dotyczącymi jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce, malowniczymi ruinami Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Stanowił on dzieło życia Krzysztofa Ossolińskiego.
   Nie można było ominąć również Bałtowa, a tam największej atrakcji turystycznej PARKU JURAJSKIEGO, założonego 2004r.
Punktem docelowym był oczywiście Sandomierz, miasto położone nad Wisłą na siedmiu wzgórzach. W Sandomierzu dzieci zwiedziły kamienicę Oleśnickich. Mogły nacieszyć oko wspaniałymi dawnymi tańcami i walkami rycerskimi.
Wycieczka była bardzo udana. Tak klasa II b zakończyła rok szkolny 2014/2015.
Następną planujemy na trzy dni!!!!!!!

,,Projekt systemowy: Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego”

,,Projekt systemowy: Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” w ramach Programu  Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego”

ZESPÓŁ SZKÓŁ W HORODLE

W CZERWCU 2015R. w ZESPOLE SZKÓŁ W  HORODLE KOŃCZY SIĘ REALIZACJA ,, Projektu systemowego: Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” w ramach Programu  Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego”

 

Okres trwania projektu:01.09.2014r.-30.06.2015r.

W ramach realizacji projektu w  Zespole Szkół w Horodle w roku szkolnym 2014/2015  dokonano następujących  działań:

  1. Zmodernizowano i wyposażono dwie sale oddziałów przedszkolnych w  sprzęt komputerowy, mebel, pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne.
  2. Dokonano remontu i dostosowano do potrzeb dzieci najmłodszych  sanitariaty oddziałów przedszkolnych.
  3. Wyposażono stołówkę szkolną.
  4. Zorganizowano i oddano do użytku Plac Zabaw.

W dniu 01.06.2015r. Wójt Gminy Horodło oraz zaproszeni goście dokonali uroczystego otwarcia Placu Zabaw oraz zmodernizowanych sal oddziałów przedszkolnych.

Beneficjent projektu: Urząd Gminy w Horodle.

Gimnazjaliści w Roztoczańskim Parku Narodowym

26 maja 2015r. Klasa III GP wraz z nauczycielami pojechała do Roztoczańskiego Parku Narodowego by odbyć zajęcia w terenie z geografii i biologii. Wycieczka wyruszyła z Horodła o godzinie 8.00 na czele z opiekunkami Jadwigą Jastrząb-Pakułą, Irminą Jonak oraz Joanną Grzeszczuk. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 9.45, gdzie kierownik wycieczki dokonał niezbędnych formalności. Po zapoznaniu z regulaminem zachowania w parku narodowym weszliśmy na szlak prowadzący na Bukową Górę. Prowadzeni przez miłą Panią przewodnik, wysłuchaliśmy informacji na temat, ekosystemu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Około godziny 10.15 znaleźliśmy się na schodach prowadzących na szczyt góry. Choć cała wspinaczka po ok. 300 stopniach wydawała się prosta, to pokonanie tego wzniesienia zabrało więcej sił. Po tym ''wyczynie'' udaliśmy się do wioski położonej u podnóża góry. Tam wysłuchaliśmy strasznej historii o zagładzie tamtejszego ludu w czasie II Wojny Światowej. Kierując się znów w stronę Zwierzyńca, zjedliśmy drugie śniadanie. Gdy dojechaliśmy na miejsce udaliśmy się do muzeum. Zobaczyliśmy tam szereg interesujących eksponatów. Bezpośrednio po tym wydarzeniu odbyła się projekcja filmu o naturze Roztoczańskiego Parku Narodowego. Dopełnieniem tej ekscytującej wycieczki było wspólne ognisko.

Festyn zdrowia

W poniedziałek 01.06.2015r Odbył się Festyn zdrowia organizowany przez uczniów
Gimnazjum Im. królowe Jadwigi w Horodle.

Festyn rozpoczęło o godz.10:00 otwarcie prze wójta gminy Horodło Krzysztofa Bożka nowy sal oddziału przeczkolnego.Następnie odbył się pokaz filmu pt. „ŚMIETNIK W MOJEJ GŁOWIE” i prezentacji multimedialnej
„PAPIEROSY SĄ DO D…”

O godz.10:30 Wójt gminy Pan Krzysztof Bożek uroczyście otworzył nowopowstały plac zabaw dla dzieci.

Równolegle trwały występy artystyczne m.in. Grupa gimnastyczno- taneczna DANCING GIRLS i inscenizacja 2 najpopularniejszych bajekKRÓLEWNA ŚNIEŻKA i 7 KRASNLUDKÓW”

Około godz.11:00 odbył się pokaz Samoobrony i walki wręcz „KRAV MAGA” prowadzony przez grupę Pana Arkadiusza Hawryluka

Następnie o godz.11:30 odbył się  pokaz „ZUMBY” prowadzony przez Panią Małgorzatę Tyrkę.

O godz. 12:20 rozpoczął się mecz piłki nożnej GIMNAZJUM VS DOROŚL”. Nad meczem czuwał Pan Mirosław Kamień.

 Miały też miejsce występy wokalne szkolnej młodzieży, które były nadzorowane przez Pana Roberta Jeżynę.

Było także wiele konkursów, którymi zajmowała się Pani Iwona Słupska:

  • Zawody w przeciąganiu liny 
  • Jedzeniu jabłek na czas

Na zakończenie festynu Pan Dyrektor Zespołu Szkół w Horodle Arnold Bogowski Podziękował wszystkim za czynny udział i liczne przybycie gości, wręczył także podziękowania dla  zaangażowanych w organizację „Festynu zdrowia”.

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Cała Polska Czyta w bibliotekach”

Kampania społeczna „Cała  Polska Czyta Dzieciom” ma na celu uświadomienie dorosłym, jak ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka ma czytanie, a także stworzenie nawyku codziennego czytania  im przez co najmniej 20 minut. Kampania  ta ma zachęcić dorosłych do codziennego czytania dzieciom dla przyjemności i jest skierowana głównie do rodziców. Szkoła jedynie może i powinna uzupełniać domowe czytanie ponieważ,  głośne czytanie pomaga szkole realizować jej misję edukacyjną i wychowawczą. W akcji głośnego czytania wzięły udział wszystkie klasy Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Horodle. Czytali nam nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Głośne czytanie odbywało się w bibliotece, klasach oraz na apelu ogólnoszkolnym. Całą akcję Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom   przygotował i nadzorował nauczyciel bibliotekarz pani Stanisława Ślązak.