Indywidualne Mistrzostwa Rejonu w Lekkiej Atletyce

       W dniu 28 maja 2013 r. w Zamościu na stadionie MOSiR odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Rejonu w Lekkiej Atletyce w kategorii szkół gimnazjalnych (Gimnazjada).
Znakomicie zaprezentował się BARTŁOMIEJ KACZANOWSKI 3A, który w biegu   na 2000 m zajął 3 miejsce i tym samym jako jedyny z naszej szkoły uzyskał awans na zawody wojewódzkie.
Pozostali nasi uczniowie również dzielnie sobie radzili podczas rywalizacji w swoich konkurencjach, oto ich miejsca:

5 miejsce:   MACIEJEWSKI PRZEMYSŁAW na 1000 m

7 miejsce:   USOWSKA IZABELA w rzucie oszczepem

MATWIEJCZUK DAMIAN w biegu na 1000 m

8 miejsce:   WROŃSKA EWA w biegu na 100 m

9 miejsce:   JANIK ANITA w biegu na 600 m

10 miejsce: CHARATYNOWICZ KATARZYNA w biegu na 300 m

 Wszystkim WIELKIE GRATULACJE.

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

       W dniu 27 maja 2013 r. w Hrubieszowie na stadionie HOSiR odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce w kategorii szkół gimnazjalnych (Gimnazjada).
Bardzo dobrze zaprezentowali sięuczniowie naszej szkoły, gdzie siedmioro z nich uzyskało awans na zawody rejonowe, które odbędą się w Zamościu. Byli to: Maciejewski Przemysław, Kaczanowski Bartłomiej, Matwiejczuk Damian, Usowska Izabela, Wrońska Ewa, Charatynowicz Katarzyna, Janik Anita.
Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły:

1

MACIEJEWSKI PRZEMYSŁAW

1000 m

3:11,07

1

KACZANOWSKI BARTŁOMIEJ

2000 m

7:23,44

2

MATWIEJCZUK DAMIAN

1000 m

3:16,03

2

USOWSKA IZABELA

rzut oszczepem

18,50

3

WROŃSKA EWA

100 m

14,39

3

CHARATYNOWICZ KATARZYNA

300 m

49,89

3

JANIK ANITA

600 m

2:17,98

3

Janik Anita, Charatynowicz Katarzyna,Pyrz Agnieszka, Wrońska Ewa

sztafeta 4×100 m

60,45

4

Baraniuk Patryk

rzut oszczepem

28,50

4

Wężyk Marcin, Łuczyniec RafałBaraniuk Patryk, Gajewski Przemysław

sztafeta 4×100 m

53,44

4

Wężyk Marcin, Łuczyniec RafałGajewski Przemysław, Baraniuk Patryk

sztafeta szwedzka

2:35,42

6

Borowski Michał

1000 m

3:20,86

8

Gajewski Przemysław

300 m

44,12

9

Łuczyniec Rafał

100 m

13,04

10

Pyrz Agnieszka

100 m

15,41

10

Kubacka Aleksandra

300 m

61,45

10

Pałys Konrad

pchniecie kulą

8,15

11

Wężyk Marcin

100 m

13,76

11

Dańczuk Mateusz

skok w dal

4,71

14

Bil Tomasz

300 m

46,05

 Wszystkim WIELKIE GRATULACJE.

CHEMICZNY SUKCES GIMNAZJALISTÓW

       Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Królowej Jadwigi w Horodle okazali się najlepsi na etapie powiatowym IV Regionalnego Turnieju Chemicznego organizowanego pod patronatem Dziekana Wydziału Chemii UMCS w Lublinie i Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
Drużyna w składzie: Krystian Fornal – kl. III B, Karol Buchajczuk – kl.  II  A  i  Kacper  Kowalczuk   –   kl. I B wywalczyła I miejsce w powiecie i zakwalifikowała się do eliminacji regionalnych.
Krystian Fornal ponadto zajął I miejsce w kategorii indywidualnej dla uczniów klas III, podobnie Karol Buchajczuk jest zdobywcą I miejsca wśród uczniów klas II.
Uczniom   gratulujemy   i   trzymamy   kciuki   w dalszych zmaganiach z chemią. Pani mgr Iwonie Słupskiej – nauczycielowi chemii w Zespole Szkół w Horodle życzymy kolejnych sukcesów dydaktycznych i budzenia w młodzieży zamiłowania do tego trudnego przedmiotu.

Wycieczka do stolicy

       2.02 uczniowie Gimnazjum i szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Warszawy, której    celem  było  przede  wszystkim   zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego i Teatru Wielkiego.  Jednym z najciekawszych punktów zwiedzania muzeum było przejście kanałem imitującym ten, którym poruszali się powstańcy, przemieszczający się w tajemnicy przed Niemcami. Wrażenie zrobił na uczniach również olbrzymi samolot brytyjski, który w czasie powstania zrzucał zaopatrzenie dla walczącej Warszawy.
W czasie pobytu w Teatrze pani przewodnik opowiedziała zwiedzającym o historii teatru. Pierwotny budynek wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku według projektu włoskiego architekta Antonio Corazziego, jednak został prawie całkowicie zniszczony podczas niemieckiego oblężenia Warszawy w 1939 roku. Z teatru pozostała jedynie oryginalna klasycystyczna fasada. Gmach został odbudowany w latach 1945 – 1965.
         Zwiedzanie rozpoczęto od tych części teatru do których normalnie dostęp mają tylko pracownicy , których Teatr zatrudnia około tysiąca.
Teatr Wielki dysponuje jedną z największych scen na świecie oraz szeregiem urządzeń technicznych służących realizacji przedstawień takich jak zapadnie hydrauliczne, mobilna scena obrotowa, winda do przewozu dużych dekoracji. Uczestnicy wycieczki   zobaczyli   magazyn,   pracownię   malarską   oraz   garderoby.   Za   kulisami  i  w  korytarzach   zwiedzający   mogli  obejrzeć fragmenty dekoracji oraz duże rekwizyty z różnych przedstawień.
Obok odwiedzenia Muzeum i Teatru w czasie podróży młodzież obejrzała Stadion Narodowy, Pałac Prezydencki , Sejm, Senat oraz budynki  ambasad.

 

Wycieczka do Hrubieszowa

        Dnia 17.04.2013r.uczniowie klas VI wzięli udział w wyjeździe do Hrubieszowa, podczas którego obejrzeli przedstawienie teatralne „Teatralne ABC” wystawiane przez Narodowy Teatr Edukacyjny. Zamierzeniem twórców było pokazanie widzom różnych sposobów przenoszenia sztuki na scenę: od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimy do aktora w żywym planie. W dialogach pojawiła się także fachowa terminologia: reżyser, obsada, inscenizacja, dubler, epizod, dykcja, mimika, gest, barwa głosu, interpretacja itp. Spektakl poszerzył wiedzę uczniów z zakresu teatru. Przypomniał teatr grecki, cieni, lalkowy. Zwrócił uwagę, że praca aktora jest ciężka, że wiele czasu trzeba, żeby nauczyć się roli, interpretacji, dykcji.
Ponadto młodzież zwiedziła Cerkiew Prawosławną pod wezwaniem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Hrubieszowie, o której cennych informacji udzielił Ksiądz Proboszcz Jan Kot, który zaprezentował trzyrzędowy ikonostas oraz XVIII i XIX wieczne ikony. Zrekonstruowana została również ceremonia ślubna w obrządku prawosławnym.

Konkurs ortograficzny

        Dnia 15 maja 2013r. uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły i Szkoły Podstawowej w Strzyżowie przystąpili do I Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Jeżyk”. Zmagania składały się z 2 etapów: testu ortograficznego oraz dyktanda.
I miejsce – Tomasz Turek ; SP Strzyżów 90,5 pkt.
II miejsce – Jurek Matrundola; SP Strzyżów 86 pkt.
III miejsce – Patrycja Woźnica; SP Horodło 84 pkt.
IV miejsce – Kinga Bobczuk; SP Horodło 82pkt.
V miejsce – Wiktoria Lemińska; SP Horodło 79,5 pkt.
VI miejsce – Małgorzata Bojarska; SP Horodło 77,5 pkt.
VII miejsce – Karolina Bańka; SP Strzyżów 72,5 pkt.
VIII miejsce – Marcin Myszka SP Strzyżów 70,5 pkt.
Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i nagrody.
img_2227 img_2245 img_2242 img_2241 img_2233 img_2232 img_2228

Międzynarodowy towarzyski mecz piłki nożnej

W   dniu   17   maja  2013 r.   uczniowie   naszego   zespołu  szkół  wzięli  udział  w międzynarodowym   towarzyskim   spotkaniu  w   piłkę  nożną   w   Uściługu  (Ukraina)  z uczniami miejscowej szkoły.
Przed rozpoczęcie spotkania nasi uczniowie wraz z opiekunami zostali gorąco przyjęci na uroczystym apelu, po którym miał rozpocząć się mecz w piłkę nożną. Po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku spotkanie wygrali gospodarze 9 : 5 (4 : 3). Bramki dla naszego zespoły zdobyli: Kaczyński Kamil 4 i Dańczuk Mateusz 1.
Uczniowie naszej szkoły wystąpili w następującym składzie: Kaczyński Kamil (1LO), Dańczuk  Mateusz  i  Rudawski  Maciej  (obaj 3A),  Fornal  Krystian  (3B),  Koza  Krystian  i Mochnaczewski Grzegorz (obaj 1A), Kołodziejczyk Michał i Rudawski Piotr (obaj VIA).
Po zakończonym spotkaniu na kolejnym uroczystym apelu wręczono drużynom puchary oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. Następnie zostaliśmy zaproszeni na obiad, na którym mogliśmy posmakować regionalne potrawy.

Biegi sztafetowe w Lublinie

W dniu 16 maja 2013 r. w Lublinie na stadionie KS „Start” Lublin odbyły się Wojewódzkie Sztafety 4 x 100 m i sztafety szwedzkie w kategorii szkół podstawowych (Igrzyska). Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zajmując odpowiednio 5 miejsce chłopcy i 9 miejsce dziewczęta w swoich kategoriach.
    Chłopcy wystartowali w sztafecie szwedzkiej w składzie Zając Szymon, Jeżyna Mateusz, Kołodziejczyk Michał i Załuski Szymon uzyskali wynik 2:35,98.
Dziewczęta biegnące w sztafecie 4 x 100 m w składzie Dudek Patrycja, Semenowicz Klaudia, Sobiłło Barbara i Woźnica Patrycja uzyskały wynik 1:08,20.
Rezerwowymi uczestnikami zwodów byli: Tymoszyk Sandra i Błocian Kasjana oraz Malinowski Krystian i Sarzyński Dawid.
Analizując powyższe zawody można śmiało powiedzieć, że oba biegi naszych zespołów dostarczyły nam bardzo dużo emocji.

Drużynie chłopców niewiele zabrakło do zdobycia medalu a sposób w jaki walczyli był  pełen  podziwu,  zważywszy,  że  poprawili  swój  wynik  sprzed  kilku  dni  o  prawie 10  sekund.    Dziewczęta   mimo,   iż   wynikowo   pobiegły   1,5   sekundy   wolniej   niż  w Hrubieszowie, to należy podkreślić, że w trakcie biegu nasza drużyna zaliczyła niestety upadek i zgubienie pałeczki podczas pierwszej zmiany, co znacząco wpłynęło na uzyskany wynik. Mimo to dziewczęta dzielnie walczyły do końca o jak najlepszy wynik.

 Wszystkim uczestnikom WIELKIE GRATULACJE!

Biegi sztafetowe

W dniu 13 maja w Hrubieszowie na stadionie HOSiR-u po zakończeniu rywalizacji w  lidze  gimnazjalnej  odbyły  się  Powiatowe  Sztafety  4 x 100 m  i  sztafety  szwedzkie w kategorii szkół podstawowych (Igrzyska). Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły wygrywając w swoich biegach.
Dziewczęta biegnące w sztafecie 4 x 100 m w składzie
Woźnica Patrycja, Sobiłło Barbara, Semenowicz Klaudia i Błocian Kasjana uzyskały wynik 1:06,54.

Chłopcy wystartowali w sztafecie szwedzkiej w składzie Jeżyna Mateusz, Malinowski Krystian, Kołodziejczyk Michał i Załuski Szymon uzyskali wynik 2:45,15.

Oba zespoły uzyskały awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Lublinie.

Gimnazjalna Liga Lekkoatletyczna

W dniu 13 maja w Hrubieszowie na stadionie HOSiR odbyła się Gimnazjalna Liga Lekkoatletyczna, w której udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum, zajmując odpowiednio 7 miejsce dziewczęta i 8 miejsce chłopcy. Najlepsze wyniki uzyskali wśród dziewcząt Ewa Wrońska (2B), a wśród chłopców Marcin Wężyk (3A) oboje  na 100 m.

 Dziewczęta 7 miejsce – 671 pkt

Lp.

Nazwisko i imię

Wynik

Konkurencja

Punkty

1

Wrońska Ewa

14,25

100m

107

2

Charatynowicz Katarzyna

50,32

300m

91

3

Pyrz Agnieszka

15,26

100m

82

4

Bojko Karolina

54,47

300m

70

5

Pyrz Agnieszka, Charatynowicz Katarzyna,

Bojko Karolina, Wrońska Ewa

1:01,22

sztafeta 4 x 100 m

59

6

Janik Anita

2,16,32

600m

50

7

Semenowicz Sylwia

59,41

300m

49

8

Małyska Joanna

7,15

pchnięcie kulą

41

9

Jeczeń Natalia

6,93

pchnięcie kulą

35

10

Karpińska Arleta

18.00

rzut oszczepem

31

11

Kozak Emilia

6,75

pchnięcie kulą

30

12

Usowska Izabela

16,84

rzut oszczepem

26

 Chłopcy 8 miejsce – 814 pkt

Lp.

Nazwisko i imię

Wynik

Konkurencja

Punkty

1

Wężyk Marcin

12,82

100m

98

2

Kaczorowski Bartłomiej

3,08,90

1000m

84

3

Baraniuk Patryk

46,4

300m

77

4

Buliński Norbert

13,57

100m

73

5

Borowski Michał

3,17,83

1000m

71

6

Buliński Norbert, Baraniuk Patryk,

Bil Tomasz, Barczuk Krystian

55,64

sztafet 4 x 100 m

67

7

Gajewski Przemysław

4,79

skok w dal

65

8

Dańczuk Mateusz

4,72

skok w dal

63

9

Barczuk Krystian

49,28

300m

62

10

Bil Tomasz

13,99

100m

61

11

Janik Adrian

4,25

skok w dal

47

12

Fedaczyński Jakub

52,73

300m

46

 13

Rogoźnicki Patryk

6,91

pchnięcie kulą

22