7 maja 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle odbył się konkurs czytelniczy o tytuł ” Mistrza Pięknego Czytania”.
O ten tytuł walczyli uczniowie klasy II szkoły podstawowej w składzie: Dawid Brzyski, Julia Czerwińska, Karolina Janiuk, Wiktoria Kaczyńska, Julia Lickindorf, Nikola Sakowska, Zofia Szlązak, Martyna Zubko. Podczas zmagań konkursowych dzieci zaprezentowały wybrane przez siebie teksty literackie: wiersz i fragment prozy.
Umiejętności językowe uczestników konkursu oceniało jury, biorąc pod uwagę poprawność, płynność, tempo czytania, czystość, a także interpretację czytanego tekstu.
Dzieciom tego dnia towarzyszyli również rodzice, bardziej zestresowani niż ich pociechy. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i ze śmiałością prezentowali swoje teksty.
Tytuł ” Mistrza Pięknego Czytania” komisja jednogłośnie przyznała Zofii Annie Szlązak.
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia, a w nagrodę dyplomy oraz wspaniałe upominki książkowe i rzeczowe.
Dziękujemy Pani Renacie Mochnaczewskiej i Bożenie Gruszce za zaproszenie do udziału w konkursie, cudowne nagrody i bardzo miłą atmosferę.
Archiwum miesiąca: maj 2018
KOLEJNY WYJAZD NA MECZ PIŁKI RĘCZNEJ
18 maja 2018 r. odbyła się wycieczka uczniów do Lublina na mecz piłki ręcznej MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin. W wyjeździe udział wzięli uczniowie klas I-VI. Dla części młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Wejście do hali odbyło się na godzinę przed rozpoczęciem rozgrywki. Uczniowie osobiście przekonali się, jakie są procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie m.in. co można wnosić na mecz, a co trzeba wyrzucić do kosza. Po wejściu na trybuny widzowie mogli obserwować rozgrzewkę piłkarzy. Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 19.00. Było to ostatnie spotkanie lubelskiej drużyny w tym sezonie rozgrywek. Mecz pozostawił pewien niedosyt z powodu przegranej lubelskiej drużyny, ale ogólnie wrażenia widzów były bardzo pozytywne, gdyż tuż po rozgrywkach odbyła się dekoracja medalowa, a lublinianki odebrały zagwarantowane dzięki wygranym w poprzednim spotkaniom złote medale i tytuł Mistrza Polski. Nasi uczniowie wyróżniali się wśród innych kibiców wspaniałym, głośnym dopingiem połączonym z odpowiednimi strojami. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki ręcznej może być przyjemne.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU THE WORLD OF ENGLISH!
15 maja 2018 r. rozstrzygnięto konkurs z języka angielskiego przeznaczony dla uczniów liceum. Uczestnicy mieli do rozwiązania pisemny test wiedzy, zawierający różnego rodzaju zadania, sprawdzające wiedzę z zakresu kultury i obyczajów krajów anglosaskich.
Wyniki konkursu:
I miejsce -Cezary Fornal
II miejsce – Katarzyna Mochnaczewska
III miejsce – Natalia Stepaniuk
Organizatorami konkursu byli Anna Kusiak i Bartłomiej Kusiak.
V MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ
15 maja 2018r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Gabriela Grabowska, Julia Papierz i Paweł Jerzyna wzięła udział w V Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek”.
W zmaganiach wzięło udział 40 uczestników ze szkół powiatu hrubieszowskiego. Jury doceniło talent naszych uczniów, przyznając w kategorii klas IV-VI główną nagrodę Gabrieli Grabowskiej za wspaniałą recytację tekstu Halinki Mlynkovej „Panie generale” oraz wiersza Kazimierza Dejera „Rozmowa z matką”. W grupie klas starszych II miejsce uzyskał Paweł Jerzyna, który przedstawił wiersze: „Dusiołek” Bolesława Leśmiana oraz „Kot w pustym mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej.
Zwycięzcy oraz wszyscy finaliści poszczególnych grup wiekowych otrzymali dyplomy, podziękowania, statuetki i nagrody rzeczowe. Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy udanego występu!
WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA
15 maja 2018 r. klasa I szkoły podstawowej razem z paniami: Anną Kozar i Barbarą Klamer udała się na wycieczkę do Zamościu. Spragnionym wrażeń pierwszoklasistom niestraszne było poranne wstawanie, droga na przystanek do busa i spora trasa do przejechania. Strzeż się Zamościu ! Klasa pierwsza ,,nadciąga”. Ale jak to mówią, nie taki diabeł straszny…
Pierwszy przystanek: Kino ,,Stylowy”. Film pt.:,,Kaczki z gęsiej paczki” do łez dzieci rozśmieszył, choć łezka w oku mogła się zakręcić też z innego powodu. Przemiana głównego bohatera z beztroskiego bawidamka w przykładnego ojca rodziny i jego perypetie chwytały za serce. Drugi przystanek: McDonald’s – kulinarny raj dla wszystkich dzieci. Przystanek trzeci i najważniejszy punkt programu: lekcja w zoo. Gra dydaktyczna, wiele ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących naszą planetę przedstawianych przez panią przewodnik, a przede wszystkim przepiękne, egzotyczne okazy oglądane na żywo sprawiły, że spotkanie ze światem fauny było niesamowitym przeżyciem. Jeśli jednak komuś wrażeń było mało, to mógł nadrobić to podczas przystanku czwartego – dwóch godziny szaleństwa w ,,Krainie zabaw”.
Pogoda dopisała, humory również, a dzieci już czekają na kolejną wycieczkę…
OGÓLNOPOLSKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!
9 maja 2018 r. uczniowie III klasy gimnazjum – Kasjana Błocian, Michał Gruszka, Krystian Młynarczyk, Maciej Patyjewicz, Piotr Petrycki i Patrycja Woźnica zostali laureatami ogólnopolskego konkursu „Teenagers in acion” , odbywającego się co roku w ramach projektu językowego Youngster, inicjatywie wspierającej naukę języka angielskiego z terenów wiejskich.
Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Mój wizerunek w sieci”. Do zadań młodzieży należało zaplanowanie i przeprowadzenie akcji informacyjnej dla swoich rówieśników lub młodszych kolegów na temat zagrożeń czyhających na nich w Internecie. Działania te miały promować krytyczną refleksję nad tym, co nastolatkowie publikują w różnych mediach społecznościowych.
Ze wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i wydawnictwa Macmillan wyłoniła dwie najlepsze. Jedna z nich to projekt wykonany przez uczniów naszego gimnazjum pt. „Pomyśl, zanim udostępnisz”. Uczestnicy grupy projektowej pracujący pod opieką pani Aleksandry Jerzyny zostali docenieni za pomysł, sprawne zaplanowanie i przeprowadzenie działań, różnorodność podejmowanych przedsięwzięć i otrzymali nagrodę finansową w wysokości 2000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie wycieczki edukacyjnej do wybranego miasta w Polsce. Tym samym trzecioklasiści podtrzymali chlubną tradycję poprzednich roczników – warto dodać, że również we wcześniejszych edycjach konkursu „Teenagers in action” uczniowie naszej szkoły byli nagradzani lub wyróżniani. Serdecznie gratulujemy!
WYCIECZKA DO ZAKŁADU KARNEGO W HRUBIESZOWIE
4 maja 2018 r. klasa III gimnazjum zwiedzała Zakład Karny w Hrubieszowie. Uczniowie dowiedzieli się jakie są konsekwencje wejścia w konflikt z prawem – mogli zobaczyć jak wygląda życie więzienne, poznali harmonogram dnia osadzonego oraz jego prawa i obowiązki. Trzecioklasiści zostali także zapoznani z zadaniami Służby Więziennej – charakterem oraz specyfiką pracy funkcjonariuszy.
Była to dla młodzieży nietypowa lekcja uświadamiająca konsekwencje łamania prawa, pokazująca skutki nieprzemyślanych zachowań, błędnych decyzji, które mogą zadecydować o dalszym życiu.
MATURALNY MARATON
4 maja, punktualnie o godzinie 9.00, tegoroczni absolwenci naszego liceum rozpoczęli swój najważniejszy egzamin w życiu – maturę. Tradycyjnie w maturalny maraton wprowadził ich język polski. Po dwudniowej, weekendowej przerwie zmierzyli się z matematyka, a obecnie przygotowują się do egzaminów z języków obcych, a także wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych, którymi są: historia, geografia oraz biologia.
Wszystkim Maturzystom życzymy pomyślności w egzaminacyjnych trudach oraz wspaniałych wyników będących przepustką na wymarzone uczelnie. Trzymamy za Was kciuki!