DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21.12.2015r. w grupie 6 i 5 latków odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka’’. Przedszkolaki przygotowały dla swoich gości wierszyki, piosenki oraz upominki. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli swoją pomocą przygotowanie tej uroczystości.

Dzień Babci i Dziadka w grupie przedszkolnej

     Dnia 21 stycznia 2015r. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaczki wraz z wychowawczynią przygotowały część artystyczną, wygłosiły wiersze okolicznościowe i zaśpiewały piosenki. Licznie przybyłym gościom wręczyły kwiaty i laurki. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek. Dziadkowie z dumą obserwowali popisy swoich wnucząt.

Wizyta w bibliotece publicznej!!

W dniach 21- 22.01.2015r. uczniowie klasy I b i II b razem ze swoimi wychowawczyniami p. Barbarą Klamer i p. Irminą Klamer po raz kolejny odwiedzili, już w nowym roku, Gminną Bibliotekę Publiczną w Horodle.     
Dzieci uczestniczyły w zajęciach literacko- plastycznych związanych z Dniem Babci i Dziadka.Panie bibliotekarki Renata Mochnaczewska i Bożena Gruszka jak zwykle przygotowały wiele atrakcji. Dzieci wysłuchały opowiadania Ewy Skarżyńskiej" Babcia na hulajnodze". Następnie chętnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu.Najwięcej radości sprawiało dzieciom rozwiązywanie krzyżówek i zagadek. Na koniec zajęć dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do rysowania portretów babć i dziadków, które można oglądać na wystawie w bibliotece.
Jak zwykle, spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Za miłe i ciepłe przyjęcie bardzo dziękujemy!!!!!!

Zabawa choinkowa

  Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić. Świetną ku temu okazją jest niewątpliwie zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę 24 stycznia.
W tym dniu stołówka szkolna zmieniła się w salę taneczną, bajecznie ozdobioną kolorowymi balonami i serpentynami. Oprawą muzyczna zajęli się starsi koledzy z liceum wcielając się w rolę dj-ów, a nasi niezastąpieni rodzice – przygotowaniem poczęstunków w klasach.
Z wielką niecierpliwością na zabawę choinkową czekali uczniowie, zwłaszcza klas młodszych, w uwagi na ogłoszony przez szkołę konkurs na najciekawsze przebranie za bohatera baśni, bajki lub legendy.
Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było odnaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki. Nie zabrakło odważnych Batmanów, spidermanów, kowbojów i piratów. Wielkich emocji dostarczyło rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie. 

Pierwsze miejsce w tej kategorii  kl. „0” zajął Dawid Brzyski,  drugie –  Kubacka Gabriela,  trzecie –  Zuzanna Ostapiuk.

Pierwsze miejsce w  kategorii kl. I-III zajął Jakub Jańczuk, drugie – Stawiarski Dawid, trzecie – Julia Szpyrka.  Pierwsze miejsce w  kategorii kl. IV – VI zajął  Pałys Marceli, drugie – Mrozowska Izabela, trzecie – Bobczuk Kinga.
Ponadto jury wybrało również: Króla i Królową balu, którymi zostali Bartek Mrozowski i Weronika Małkowicz, Miss i Mister tańca – Gabriela Grabowska i Paweł Grabowski, Miss Publiczności – Aleksandra Ciężka. Mister Publiczności – Kacper Chmielewski.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, korony i pamiątkowe szarfy ufundowane przez Radę Rodziców. Każdy uczestnik balu otrzymał batonik.

WIELKIE SERCA ZUCHÓW!!!!!!!

NAJWAŻNIEJSZA RZECZ, TO POMAGAĆ INNYM!

W grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia zuchy zorganizowały akcję charytatywną" Ty też możesz zostać św. Mikołajem". Każdy mógł przynieść to, co miał do podarowania. Dzieci zebrały artykuły spożywcze, odzież, słodycze. Z podarowanych rzeczy zrobiliśmy paczki dzieciom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Za dobre serce otrzymaliśmy uśmiech i podziękowania.
Mamy duże i gorące serca!!!!!!!!!
Zaszufladkowano do kategorii ZHP