HRUBIESZOWSKIE ŚWIĘTO POEZJI DEBIUT I SUKCES KAROLINY FEDACZYŃSKIEJ

21 marca 2016 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji w Bibliotece Pedagogicznej w Hrubieszowie odbyło się Hrubieszowskie Święto Poezji.

W trakcie spotkania miała miejsce prezentacja twórczości lokalnych poetów, a także plebiscyt na najciekawszy wiersz, w którym udział wzięli zarówno doświadczeni twórcy, jak i  adepci sztuki poetyckiej. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Fedaczyńska, uczennica klasy III a Gimnazjum, która od lat pisze wiersze, a podczas Święta Poezji mogła zaprezentować je szerszej publiczności. Po zaprezentowaniu twórczości wszystkich 11 poetów, którzy zdecydowali się poddać swoje utwory ocenie uczestników spotkania, wybrano twórcę, którego wiersze najbardziej spodobały się publiczności. Z dumą donosimy, że  głosami publiczności zwyciężczynią plebiscytu została debiutująca w roli poetki Karolina Fedaczyńska. Oprócz ogromnego wyróżnienia –  wśród oceniających byli znani hrubieszowscy poeci –  miłą niespodzianką jest planowana publikacja utworów biorących udział w konkursie, w tym wierszy Karoliny w osobnym tomiku poetyckim. Gratulujemy i czekamy na kolejne wiersze!

Dzień bez stresu

23 marca w Gimnazjum i Liceum zorganizowany został „Dzień Bez Stresu”. W ramach tej cyklicznej, bo organizowanej drugi rok z rzędu imprezy uczniowie uczestniczyli w szeregu wydarzeń, których  celem było zwrócenie uwagi na problem stresu i jego szkodliwego wpływu na organizm. W związku z tym, że najbardziej stresujące dla ucznia jest odpytywanie i sprawdziany, wszystkie przypadające na ten dzień formy sprawdzania wiedzy zostały odwołane, za to zgromadzeni na hali uczniowie mogli wziąć udział  w konkursie na najbardziej zieloną klasę pt. „Zielono mi”, w którym wygrała klasa III a Gimnazjum, z uwagi na fakt, że zgromadziła największą ilością zielonych elementów. Następnie odbyło się spotkanie z Panią psycholog Justyną Szeląg, która przedstawiła sposoby  radzenia sobie z sytuacjami stresowymi, a później zgromadzeni mogli obejrzeć filmy edukacyjne poświęcone tematyce przewodniej, czyli stresowi. Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej uczniowie Gimnazjum kontra uczniowie Liceum. Całości towarzyszyła degustacja zdrowej żywności przygotowana w ramach programu „Trzymaj Formę”.

Osoby odpowiadające za organizację imprezy: Ewa Blacharz, Aneta Brzyska, Jadwiga Jastrząb-Pakuła, Iwona Słupska, Agnieszka Kossowska, Irmina Jonak.

Serdecznie dziękujemy za współpracę  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hrubieszowie.

Nagrody na dzień wiosny

23 marca, podczas Dnia Stresu, wręczono nagrody za udział w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Liceum.
Gimnazjum: w konkursie na ,,najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”: pierwsze miejsce zajęła klasa II, drugie – klasa I, zaś trzecie exequo: III a i III b. W konkursie na ,,najpiękniejszy stroik wielkanocny” pierwszą nagrodę przyznano klasie I, drugą klasie II, trzecią klasie IIIb.
Liceum: w konkursie na ,,najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”: pierwsze miejsce zajęła klasa III, drugie – klasa II , zaś trzecie I. W konkursie na ,,najpiękniejszy stroik wielkanocny” pierwszą nagrodę przyznano klasie I, drugą klasie III, trzecią klasie II. 
Wszystkie uczestniczące w konkursach klasy nagrodzono dyplomami, a zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe.

BEZPIECZNIE NA WSI – NIEBEZPIECZNE ATRAKCJE W WAKACJE

21marca2016r. w klasach I-III odbyło się spotkanie z panem Jackiem Mielniczukiem przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Hrubieszowie.

  Celem spotkania było promowanie wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym.

Uczniowie byli również zachęcani do udziału w konkursie plastycznym o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom dzieci występującym w okresie letnim w gospodarstwie rolnym.

SUKCES MAGDALENY MAGIERKI W VII ZAMOJSKIM DYKTANDZIE

16 marca 2016 roku odbył się finał VII Zamojskiego Dyktanda, w którym naszą szkołę reprezentowała uczennica II klasy Gimnazjum – Magdalena Magierka. W I etapie konkursu organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica
w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu wzięło udział 407 uczniów, z czego zaledwie 70 zakwalifikowało się do ścisłego finału. Znalazła się wśród uczennica naszej szkoły – Magdalena Magierka, która w zmaganiach kwalifikacyjnych zajęła wysokie 13. miejsce, a w konkursie finałowym uplasowała się na 11 miejscu.
 Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom konkursu oraz fakt, że adresowany jest on również do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – którzy notabene zdominowali pierwszą dziesiątkę – wynik osiągnięty przez naszą gimnazjalistkę można uznać za ogromny sukces. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Protokół z konkursu

Biegi Sztafetowe

W dniu 22 marca 2016 r. na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie odbyły się Hrubieszowskie Biegi Sztafetowe. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszych szkół, którzy trzy razy stawali na podium.

1 miejsce zajęli chłopcy z gimnazjum (I zespół) biegnący w składzie: Załuski Szymon,
                   Jeżyna Mateusz, Zając Szymon, Gajewski Bartłomiej, Kujawski Bartłomiej,
                   Wroński Paweł.

2 miejsce zajęli chłopcy z liceum biegnący w składzie: Dudka Adrian, Matwiejczuk Damian, 
                   Sakowski Piotr, Dudka Arkadiusz, Baraniuk Patryk, Ciężki Arkadiusz, Szymonik
                   Rafał (rezerwowy)

3 miejsce zajęły dziewczęta ze szkoły podstawowej biegnące w składzie: Aronowska  
                   Katarzyna, Petrycka Eliza, Mrozowska Izabela, Czerwińska Kinga, Juźwiak Oliwia,
                   Sułkowska  Wiktoria, Mochnaczewska Małgorzata (rezerwowa)

4 miejsce zajęły dziewczęta z gimnazjum biegnące w składzie: Zubko Magdalena, Błocian Kasjana,
                   Prus Agata, Szlązak Karolina, Kaczyńska Agata, Lemińska Wiktoria, Woźnica Patrycja
                   (rezerwowa)

5 miejsce zajęli chłopcy ze szkoły podstawowej biegnący w składzie: Brzezicki Jakub, Jeżyna
                   Michał, Hajkowski Tomasz, Kalinowski Jakub, Jarosz Dawid, Młynarczuk Mateusz

6 miejsce zajęli chłopcy z gimnazjum (II zespół) biegnący w składzie: Mróz Michał, Petrycki Piotr,
                   Gołąb Kacper, Błocian Beniamin, Sarzyński Dawid, Chochliński Kamil

Do powyższych zawodów uczniów przygotowali: Aneta Brzyska, Zbigniew Janeczko i Mirosław Kamień.

WIELKANOC W ŚWIETLICY

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych grupa świetlicowa z wielkim zaangażowaniem przygotowuje się do nich. Dzieci wykonywały prace plastyczne m. in. kurczaki z talerzyków, posadziły rzeżuchę na stroik wielkanocny oraz przygotowały z ciasta drożdżowego zajączki, pisanki i kurczaczki. Pięknie udekorowane ciasteczka trafią do wielkanocnych koszyczków.

Radosnych, Zdrowych i Pogodnych

Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka,

mokrego Dyngusa i wielu spotkań przy

rodzinnym stole, życzą dzieci z grupy

świetlicowej oraz opiekunowie.

Konkurs ,,Mistrz Pięknego Czytania” w klasach II

11 marca 2016r. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Horodle odbył się konkurs zachęcający uczniów do czytania. Wszyscy uczniowie klas II mogli wziąć udział i zaprezentować wybrany przez siebie tekst. Dzieci pięknie przygotowały się do konkursu, ale mistrz mógł być tylko jeden i został nim Martin Malinowski. Gratulujemy!
  Dziękujemy paniom z biblioteki Renacie Mochnaczewskiej i Bożenie Gruszce za wspaniałe nagrody i ciepłe przyjęcie.

  W tym tygodniu w konkursie recytatorskim klas I-III wyróżnienia otrzymali również Karolina Bazylewicz i Laura Kaczyńska. Adrian Tymbel zdobył nagrodę w konkursie organizowanym przez GBP  ,,Bezpieczny internet”. Brawo!

  Jako że niedługo Święta Wielkanocne badaliśmy właściwości jaj, co widać na zdjęciach.
Nie ma to jak działanie i własnoręczne sprawdzanie.

Konkurs Fantastic@2016!!!

Wśród 121 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Maciej Rudawski- uczeń klasy III naszego liceum 5-ty w drugiej edycji konkursu Fantastic@2016!!!

Wiedźmin Geralt z Rivii to bohater drugiej edycji konkursu Fantastic@2016, który odbył się 5 lutego br.  PWSZ w Zamościu. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci PWSZ w Zamościu. Konkurs dotyczył książki Andrzeja Sapkowskiego „Wiedźmin. Ostatnie życzenie” i polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 22 pytań otwartych, z których maksymalnie można było uzyskać 28 punktów. Spośród 121 uczestników konkursu najlepszy okazał się uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Horodle Maciej Rudawski zajął wysokie 5 miejsce. Gratulujemy serdecznie!!!

Wyniki konkursu

MAMY LAUREATA!

Z  przyjemnością informujemy, że uczeń naszego gimnazjum Cezary Fornal popisał się szeroką wiedzą historyczną  w finale konkursu  kuratoryjnego i zdobył tytuł laureata. Eliminacje finałowe  odbyły się 2 marca 2016 roku w Lublinie. Uczniowi  przysługuje zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z części obejmującej historię i wiedzę o społeczeństwie. Gratulujemy!