W dniu 27.04.2012 r. odbył się, już po raz siódmy, finał Turnieju Sztuki Recytatorskiej im. Poetów Ziemi Horodelskiej, w którym udział wzięli nasi uczniowie: Grupę najmłodszą reprezentowały: Ania Aranowska i Klaudia Ciężka, klasy I –III Ola Rydel, Wiktoria Sułkowska i Paweł Jerzyna, a klasy IV-VI Natalia Stepaniuk. Wśród wyróżnionych znalazł się Paweł Jerzyna. Jako reprezentantka gimnazjum wystąpiła Agata Pieczykolan. Celem konkursu było pogłębianie więzi z Małą Ojczyzną, uwrażliwianie młodego pokolenia Polaków na piękno i kulturę słowa.
Archiwum miesiąca: kwiecień 2013
„NIC NIE MOŻE PRZECIEŻ WIECZNIE TRWAĆ..” – CZYLI POŻEGNANIE MATURZYSTÓW
Czas nauki uczniów trzecich klas Liceum dobiegł końca. 26 kwietniaw Zespole Szkół w Horodle odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. W akademii przygotowanej przez uczniów klasy drugiej LO pod kierunkiem pani Joanny Grzeszczuk i Ewy Blacharz wzięła udział cała społeczność szkolna.
Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pani Dyrektor Elżbiety Kuczyńskiej, która pogratulowała wszystkim ukończenia nauki w Liceum, przypomniała zarówno te ciężkie, jak i miłe chwile, w podsumowaniu życząc jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości, mądrych wyborów w życiu i przede wszystkim dostania się na wymarzony kierunek studiów. W tak wyjątkowej chwili nie mogło zabraknąć wystąpienia najważniejszych uczestników pożegnalnej imprezy – maturzystów. Krystian Grabowski i Mateusz Bogucki w imieniu trzecioklasistów podziękowali wszystkim, którzy przez ostatnie lata towarzyszyli im w trudnej drodze ku wiedzy. Finalnym momentem oficjalnej części uroczystości było wręczenie świadectw – najpierw szkolni prymusi: Kamil Zdanikowski i Sebastian Bańkowski, a następnie po kolei, klasa po klasie, uczeń po uczniu, każdy z rąk Pani Dyrektor odbierał swoje świadectwo i stawał się absolwentem, żegnając tym samym szkołę i jej społeczność.
Ostatnim akordem imprezy była część artystyczna przygotowana przez drugoklasistów – na początku ciepłe słowa z życzeniami skierowali do swoich starszych kolegów Arleta Augustynek i Damian Charatynowicz, którzy podziękowali za wspólnie przeżytych wiele radosnych chwil i wyrazili nadzieję, że odległość i rozłąka nie przyczynią się do utraty szkolnych przyjaźni. Następnie Marta Szumska i Mateusz Skoczylas zabrali wszystkich w kabaretową podróż wspomnieniową po szkolnych lekcjach z odrobiną nostalgii, którą zapewniły wokalne przerywniki w wykonaniu Sylwii Boguckiej, Anity Plicner i Karoliny Wójcik.
Pożegnanie było dużym przeżyciem dla trzecioklasistów, gdyż był to ich ostatni dzień w murach szkoły. Szkoły, w której każdy z nich pozostawił kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, radość sukcesów i gorycz porażek. Szkoły, do której mamy nadzieję będą wracać, nie tylko we wspomnieniach. Wszystkiego co najwspanialsze Kochani Maturzyści!
Zobacz zdjęcia
no images were found
Do zobaczenia w dorosłym życiu
na innej drodze, na innym szlaku.
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
wśród masy pytań w pełnym plecaku.
Przyszłość- jak wielki znak zapytania
pełna rozterek i niepokoju.
Bez odpowiedzi na takie pytania
w codziennej pracy, w chwilach spokoju.
Stoimy w progu tej naszej drogi
tacy malutcy, tacy nieśmiali.
Z cichą nadzieją, by los nie był srogi,
byśmy do celu dotarli cali.
Otwarci, prawi, pełni miłości,
idźmy odważnie przez nasze życie,
by w końcu drogi bez wątpliwości,
w lustro popatrzeć na swe odbicie.
T. Fiedorowicz
Promocja tomiku poezji Pani Stanisławy Jeżyny
W niedzielne popołudnie 21 kwietnia 2013 roku w ramach obchodów DNI KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH w Gminnym Ośrodku Kultury w Horodle odbyła się uroczystość związana z promocją piątego już tomiku poezji naszej drogiej poetki Pani Stanisławy Jeżyny zatytułowanego „Zapach zmierzchu”. Licznie przybyli zaproszeni goście- Wójt Gminy Horodło Krzysztof Bożek, emerytowani nauczyciele, dyrektor i pracownicy GOK-u, Gminnej Biblioteki Publicznej, dyrektorzy szkół naszej gminy, nauczyciele ZS w Horodle, przyjaciele, a przede wszystkim rodzina Pani Jeżyny.
Sylwetkę autorki, jej bogatą twórczość, a także tematykę i motywy obecne w „Zapachu zmierzchu” przybliżyła Pani Edyta Woroniewicz- Fornal, która na prośbę samej poetki napisała wstęp do niniejszego tomiku. W czasie prelekcji pokazano też prezentacją multimedialną o dorobku twórczym poetki ziemi horodelskiej opracowaną przez pana Tomasza Najucha.
Zaproszeni goście mieli okazję zanurzyć się w zaczarowany świat poezji Pani Stanisławy Jeżyny okraszony piękną poezją śpiewaną. Ten montaż słowno- muzyczny przygotowali utalentowani uczniowie Zespołu Szkół w Horodle pod kierunkiem pani Agnieszki Kossowskiej i pana Roberta Jeżyny. Następnie sama Pani Stanisława opowiedziała o swojej poezji i podpisywała „Zapach zmierzchu”. Zachwyceni goście składali gratulacje i wręczali kwiaty. Nie zabrakło uśmiechów, podziękowań i wzruszeń. Ta uroczystość wpisała się w kolejny rozdział owocnej współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Zespołu Szkół w Horodle.
Zobacz zdjęcia
OLIMPIJCZYCY I KONKURSOWICZE NA START!!!!
Marzec 2013 roku okazał się miesiącem bogatym w sukcesy naszych licealistów. Sebastian Bańkowski z III a i Tomasz Kaczyński z III b, przygotowani przez nauczyciela matematyki- Jana Hajkowskiego, zakwalifikowali się do finału kolejnej edycji konkursu „Matematyczne zmagania”, którego organizatorem była Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymowica w Zamościu oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu. Zmagania finałowe odbyły się 13 marca – serdecznie gratulujemy!
Maturzyści: Tomasz Plicner, Piotr Kata, Kamil Jóźwiak oraz gimnazjaliści: Agata Weremij, Kinga Ligaj i Aleksandra Brzozowska wzięli udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II „Zachowuj przykazania – Dekalog w nauczaniu bł. Jana Pawła II” , który odbył się w Chełmie 14 marca. Gratulujemy uczniom
i księdzu Karolowi Stolarczykowi!
Tomasz Kaczyńskiz III b już po raz drugi będzie reprezentował powiat hrubieszowski w finale wojewódzkim Turnieju Pożarniczego „ Młodzież zapobiega pożarom”. Brawo dla Tomasza i pani Iwony Słupskiej!
Katarzyna Szymusiak z klasy III a, przygotowana przez panią Agnieszkę Kossowską, wzięła udział w eliminacjach powiatowych 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 22 marca w Hrubieszowskim Domu Kultury i zdobyła wyróżnienie w kategorii turniej recytatorski. Zaprezentowała felieton Olgi Lipińskiej, pt. „Polski patent” i wiersz Małgorzaty Hilar „ Myślałam że będę mówić”. To już kolejny w tym roku sukces Katarzyny na polu recytacji, która jesienią została finalistką 16 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Świat w krzywym zwierciadle”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!