INTEGRACJA I NAUKA

     19 października odbyła się pierwsza z cyklu imprez integracyjnych adresowanych do uczniów liceum. Tego dnia pierwszoklasiści, a także zainteresowani dobrą zabawą przedstawiciele pozostałych klas, udali się na wycieczkę do Lublina. W myśl zasady „Dla każdego coś fajnego” organizatorzy (wychowawcy klas) przygotowali szereg atrakcji. Pasjonaci biologii i ekologii mogli wziąć udział w wykładach na Uniwersytecie Przyrodniczym pod hasłem „Człowiek w środowisku” i tym samym przygotować się do wojewódzkiego konkursu o tematyce ekologicznej. Ci, których rozpiera energia, mieli okazję, by jej nadmiar rozładować na trampolinach w Strefie Wysokich Lotów. Na miłośników mocnych wrażeń czekały atrakcje w postaci strzelnicy i laserowego paintballa w Laser City. Kinomani mogli wygodnie rozsiąść się w fotelach i relaksować podczas projekcji filmu „Twórca”, a zakupoholicy mieli okazję pobuszować po sklepach galerii Felicity w poszukiwaniu ciekawych promocji.
Wszyscy zgodnie przyznają, że wycieczka była bardzo udana i spełniła swój cel – integracja środowiska uczniowskiego stała się faktem, a jako że to proces kolejne jego etapy już wkrótce!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały wyjątkowy charakter z uwagi na 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.
     Spotkanie całej społeczności szkolnej rozpoczęło się od przemówienia p. dyrektora Jana Hajkowskiego, który, odwołując się do historii, podkreślił wyjątkowe znaczenie tego wydarzenia. Komisja Edukacji Narodowej, jako instytucja, dała początek nowoczesnemu systemowi szkolnictwa.
     Szkolna akademia była również okazją do podziękowań i słów uznania pod adresem naszych pedagogów i pracowników szkoły. Pan dyrektor został uhonorowany nagrodą a rąk p. wójta – Krzysztofa Bożka, zaś nagrodę dyrektora szkoły otrzymało dziesięciu nauczycieli i pięciu pracowników administracji i obsługi.
      Oprawę estetyczną w formie części artystycznej zapewnili uczniowie klasy VI oraz młodzież licealna pod kierunkiem p. Agnieszki Kossowskiej, p. Agnieszki Łaskarzewskiej i p. Roberta Jerzyny.

ZAJĘCIA W TERENIE

     Uczniowie II i III klasy liceum wzięli udział w zajęciach terenowych, mających charakter patrolu, w ramach przedmiotu Elementy wiedzy w zakresie funkcjonowania służby granicznej.
Podczas tych zajęć młodzież zapoznawała się  z podstawowym zadaniem straży granicznej, jakim jest ochrona zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Po  odbytym patrolu wszyscy integrowali się przy ognisku.

5 MEDALI NASZYCH LICEALISTÓW

W czwartek 5 października 2023r. na stadionie HOSiR w Hrubieszowie, odbyła się Rejonowa Szkolna Liga Lekkiej Atletyki połączona z zawodami indywidualnymi. Wśród startujących znalazła się także 8 osobowa grupa uczniów naszego liceum, zdobyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). Wszyscy medaliści uzyskali również awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Biłgoraju.

1miejsca
PAŃKO KACPER 200m

SADO JULIA 1500m

 2miejsca
CZERWIŃSKA KINGA 800m

WĘŻYK JULIA 1500m

 3miejsca
NAJUCH WIKTOR 1500m

Wszystkim medalistom i uczestnikom zawodów gratulujemy.

„WOREK MEDALI” W ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH

     We wtorek 26 września 2023r. na stadionie HOSiR w Hrubieszowie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Hrubieszowskiego w Lekkiej Atletyce, w których wystartowało blisko 600 zawodników. Wśród startujących znalazła się także 51 osobowa grupa uczniów naszej szkoły podstawowej i liceum, którzy zdobyli łącznie 20 medali (9 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych). Medaliści w kategorii szkół średnich uzyskali indywidualnie również awans na zawody rejonowe
(z wyjątkiem chodu).

Szkoła podstawowa

1miejsca
Janiuk Iga 300m 2013 i młodsi
Czerwińska Julia 600m 2009/2010
Żywiec Dominika 1000m 2011/2012
Patyjewicz Michał 1000m 2011/2012
Kubacka Gabriela chód 1km 2009/2010

2miejsca
Talar Amelia 1000m 2009/2010
Sobiłło Maja chód 1km 2009/2010

3miejsca
Sławińska Emilia 1000m 2011/2012
Janiuk Karolina 1000m 2009/2010

Szkoła ponadpodstawowa

1miejsca
Pańko Kacper 200m
Czerwińska Kinga 800m
Sado Julia 1500m
Najuch Wiktor 1500m

2miejsca
Czerwiński Adrian 800m
Wężyk Julia 1500m
Wierzbicki Mateusz 1500m
Słotwińska Aleksandra rzut oszczepem

3miejsca
Grabarczuk Oliwia chód 1km
Sztafeta 4x100m (Bazylewicz Karolina, Czerwińska Kinga, Sado Roksana, Aronowska Anna)
Sztafeta 4x100m (Filipczuk Kacper, Kosakowski Jakub, Czerwiński Adrian, Pańko Kacper)

Wszystkim medalistom i uczestnikom zawodów gratulujemy.

UROKI LUBELSZCZYZNY ORAZ III MIEJSCE W KONKURSIE DLA KIBICÓW PIŁKI RĘCZNEJ

      24 IX piętnaścioro uczniów ze szkoły podstawowej z opiekunami udało się na wycieczkę, by poznać zakątki naszego regionu oraz przeżyć dreszczyk emocji w czasie meczu piłki ręcznej kobiet. Zwiedziliśmy, należący kiedyś do rodziny Zamoyskich, piękny pałac w Kozłówce wraz z przyległym ogrodem.
Po wspólnym posiłku zawitaliśmy w hali sportowej Globus w Lublinie, gdzie przed meczem odebraliśmy nagrodę w konkursie „Cała szkoła kibicuje mistrzyniom”, którą będzie wizyta zawodniczek MKS Lublin w naszej szkole.
W trakcie meczu dzielnie i głośno zagrzewaliśmy do walki piłkarki z Lublina, które ostatecznie wygrały z JKS Jarosław 35-16.
      Szczęśliwi z wygranej wróciliśmy do naszych domów planując kolejny wyjazd na mecz oraz zakątek regionu do obejrzenia.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

       W tym roku akcja czytelnicza odbyła się pod hasłem
„Poznaj mity i filozofię starożytnej Grecji”.
      Przygotowana, przez połączone siły obu bibliotek szkoły podstawowej i liceum, objęła wszystkie oddziały i odbywała się pod hasłem „Poznaj mity i filozofię starożytnej Grecji” .
     Czytano mity w wersji dla dzieci oraz bajki filozoficzne- Platona i Owidiusza. Okazuje się, że ludzkość setki lat starsza, a pytania i problemy wciąż te same.