POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

   W dniu 29 września 2022r. w Hrubieszowie, odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, w których udział wzięła duża reprezentacja naszego Zespołu Szkół.
Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z rocznika 2008/2009, które zajęły 1 miejsce.
Trzecie miejsca zajęły drużyny: dziewcząt z rocznika 2010/2011, chłopcy z rocznika 2008/2009 i chłopcy z liceum zaś na 4 miejscu rywalizację zakończyli chłopcy z rocznika 2010/2011.

Składy drużyn:

1 miejsce (dziewczęta 2008/2009) – Sado Julia, Wężyk Julia, Janiuk Nikola, Franczak Maja, 

                  Grabarczuk Oliwia, Czekaj Klaudia.

3 miejsce (dziewczęta 2010/2011) – Czerwińska Julia, Żywiec Dominika, Grabowska Aniela,

                 Talar Amelia, Kubacka Gabriela, Janiuk Karolina, Ostapiuk Zuzanna, Sitarczuk Maja.

3 miejsce (chłopcy 2008/2009) – Jarosz Bartosz, Pochylczuk Krzysztof, Wojciechowski Patryk,

                 Aranowski Tomasz, Szlązak Ryszard, Ślęzak Adam.

3 miejsce (chłopcy liceum) – Sułkowski Jakub, Pańko Kacper, Frankiewicz Andrzej, Czerwiński Adrian,

                 Najuch Wiktor, Tkaczyk Dominik.

4 miejsce (chłopcy 2010/2011) – Małkowicz Rafał, Puchalski Kacper, Kozar Miłosz, Tkaczyk Gabriel,

                 Dudka Dominik, Chmielewski Andrzej, Remiszewski Szymon.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom walki o zajęcie jak najlepszego miejsca.

ZBIÓRKA 2 WDH HORODŁO NA ROZTOCZU

      W dniach 23 – 24. 09 nasza 2WDH wzięła udział w wyjazdowej zbiórce na Roztocze. Celem wyjazdu była integracja drużyny, do której dołączyła spora grupka harcerzy z młodszej ekipy. To właśnie dla nowych członków był to ważny czas, ponieważ podczas tego wyjazdu zostali oficjalnie obrzędowo członkami naszej drużyny. Poza zajęciami harcerskimi był również czas na zapoznanie się z pięknem Roztocza. Wędrowaliśmy szlakami turystycznymi w Józefowie, Górecku Kościelnym i Zwierzyńcu.

Zaszufladkowano do kategorii ZHP

82 ROCZNICA NAPAŚCI ZSRR NA POLSKĘ

   23 września 2022r. pan dyrektor Jan Hajkowski wraz z pocztami sztandarowymi szkół wchodzących w skład naszego zespołu uczestniczył w obchodach 82 rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Strzyżowie. Następnie zaproszeni goście złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym pierwsze ofiary ataku nieprzyjaciela w Rogalinie. Pan wójt Krzysztof Bożek w swoim krótkim wystąpieniu porównał tragiczne wydarzenia z 1939 roku do ataku Rosji na Ukrainę z lutego bieżącego roku. Na zakończenie obchodów tej smutnej rocznicy uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzyżowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.

ADRIAN CZERWIŃSKI STARTOWAŁ W MISTRZOSTWACH POLSKI

     W dniach 24-25 września 2022r. w Lublinie, odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce, w których wystartował Adrian Czerwiński – uczeń pierwszej klasy naszego liceum.
Adrian startował w biegu na 1000m, w którym zajął 35 miejsce..
    Gratulujemy awansu do mistrzostw Polski i walki wśród najlepszych zawodników w kraju.


„WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ”

    Już po raz kolejny Zespół Szkół przystąpił do akcji Sprzątanie Świata. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmiało „Wszystkie śmieci są nasze”. To już 29. akcja organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. W piątek, 16 września, uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci przeszukaliśmy wszystkie okoliczne zakamarki oczyszczając teren przyszkolny z przeróżnych śmieciowych znalezisk. Dopisywał nam dobry humor, którego nie popsuła nawet kapryśna pogoda. Wśród uczniów najmłodszych klas przeprowadzone zostały pogadanki ekologiczne. Oto przedsmak naszej fotorelacji, do obejrzenia większej ilości zdjęć zapraszamy na fanpage Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej: https://www.facebook.com/pages/category/Community/Samorz%C4%85d-Uczniowski-Szko%C5%82y-Podstawowej-im-W%C5%82adys%C5%82awa-Jagie%C5%82%C5%82y-w-Horodle-102990782146555/

LEKCJA FIZYKI, HISTORII I WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W LUBLINIE

     Dnia 16 września 2022r. uczniowie klas: siódmej, ósmych oraz pierwszej i drugiej LO Zespołu Szkół w Horodle  uczestniczyli w „62 Pokazach z Fizyki” zorganizowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego  Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Pokazy z fizyki zostały przygotowane przez pracowników naukowych. Zaprezentowano prawa i zasady fizyczne z działów: „Elektrostatyka”, „Ruch obrotowy”, „Hydrostatyka – płyny” i „Optyka – światło i oko”. Ciekawie zaprezentowane doświadczenia zrobiły duże wrażenie na uczniach, jak również na opiekunach.
   Bardzo ciekawym miejscem, które zobaczyli i zwiedzili nasi uczniowie, jest Państwowe Muzeum na Majdanku powstałe w listopadzie 1944 roku na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Misją Muzeum jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie, w szczególności poprzez upamiętnianie ofiar, ochronę obiektów oraz dokumentowanie historii obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze.
   Kolejnym ciekawym punktem tego wyjazdu był aktywny udział uczniów w zajęciach prowadzonych przez trenerów w parku trampolin „Akropark”. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie mogli nauczyć się przeróżnych ewolucji, skoków, salt, jak również aktywnie spędzić czas.

BRĄZOWY MEDAL ADRIANA CZERWIŃSKIEGO W BIAŁYMSTOKU

     W sobotę 10 września 2022r. w Białymstoku, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce (makroregion lubelsko – podlaski), w których wystąpiło dwóch uczniów naszego Zespołu Szkół.
W biegu na 1000m z przeszkodami 3 miejsce wywalczył Adrian Czerwiński (Klasa 1 LO), zaś w biegu na 2000 m 11 miejsce zajął Krzysztof Pochylczuk (Klasa 8A).

Gratulujemy

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

   1 września 262 uczniów rozpoczęło naukę w Zespole Szkół w Horodle. Inaugurację poprzedziła msza św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy spotkali się na uroczystym apelu przed budynkiem szkoły.
   Pan Dyrektor Jan Hajkowski powitał przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców, a także zaproszonych gości: Pana Krzysztofa Bożka – Wójta Gminy Horodło oraz Pana mjr Krzysztofa Paszko – Komendanta Placówki Straży Granicznej.
   W swoich przemówieniach zarówno Pan Dyrektor jak i Pan Wójt życzyli naszym podopiecznym wspaniałych ocen w szkole oraz sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Szczególnie ciepłe słowa skierowano do uczniów, którzy pierwszy raz przekroczyli próg naszej szkoły.
    Po części oficjalnej wszyscy z entuzjazmem udali się do klas na spotkania z wychowawcami.