17 września 2018r. po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano Dzień Kropki, czyli dzień kreatywności, odkrywania talentów, zabawy i pokonywania trudności. Inspiracją do naszych działań była książka P. Reynoldsa pt. ”Kropka”. Nauczyciele różnych przedmiotów przygotowali na lekcje innowacyjne zadania i ciekawe gry. Powstały „drzewa talentów”, łączyliśmy kropki na wiele sposobów, a z inicjatywy uczniów kl. VI B zorganizowano turniej piłki nożnej. Niektórzy zaprezentowali swoje niezwykłe talenty sportowe. Był to dzień pełen radości, twórczego myślenia oraz nauki przez zabawę.
Archiwum miesiąca: wrzesień 2018
LEKCJA FIZYKI, HISTORII I WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W LUBLINIE
17 września 2018r. uczniowie III klasy gimnazjum oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej uczestniczyli w „59 Pokazach z Fizyki” zorganizowanych przez Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Pokazy zostały przygotowane przez pracowników naukowych Instytutu Fizyki UMCS. Zaprezentowano prawa i zasady fizyczne z działów: „Fizyka zabawek”, „Błękitna planeta”, „Fizyka latania”, „Światło i oko”. Ciekawie zaprezentowane doświadczenia zrobiły duże wrażenie na uczniach.
W parku trampolin „Mania skakania” pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie mogli nauczyć się przeróżnych ewolucji, skoków, salt, a przede wszystkim aktywnie spędzić czas.
Kolejną atrakcją tego dnia był wyścig na torze kartingowym Cartmax.
Uczniowie mieli również możliwość obejrzeć film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. To prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.
ZINTEGROWANI I PRZEDSIĘBIORCZY !
Uczniowie I klasy liceum wraz z nauczycielami panią Iwoną Słupską i panią Agnieszką Kossowską w dniu 18 września 2018r. wzięli udział w konferencji dla młodzieży o przedsiębiorczości pod hasłem BIZNES LUBELSKIE z klasą. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski w Lublinie. Celem spotkania było rozwijanie postaw biznesowych wśród osób młodych poprzez wsparcie i promocję przedsiębiorczości. Zaprezentowano najbardziej spektakularne osiągnięcia lubelskich firm i ich bardzo młodych, kreatywnych pracowników. Szczególną uwagę zwróciły sukcesy zespołu młodzieży ZS nr 3 z Kraśnika SPICE GEARS, laureata międzynarodowych konkursów z robotyki, który projektuje, buduje i programuje roboty na światowym poziomie.
Dużo pozytywnych emocji wywołało spotkanie z reporterem „Dzień dobry TVN” Filipem Chajzerem oraz trenerem biznesu Michałem Misztalem (pomysłodawca Biłgoraj Business Class), który opowiedział o drodze od pomysłu do biznesu i wsparciu w realizacji zamierzeń.
Tak pozytywnie zmotywowani pierwszoklasiści postanowili przekuć słowa w czyny i udali się do „Manii skakania”, gdzie pod okiem profesjonalnego trenera ćwiczyli wytrwale skoki, przewroty i inne akrobacje. Po intensywnym wysiłku fizycznym obiad smakował wyśmienicie. Ostatnim punktem programu wycieczki biznesowo – integracyjnej był seans filmowy. Droga powrotna upłynęła pod znakiem pokazu talentów muzycznych- chóralnych i solowych.
Klasa I już planuje następną wycieczkę.
NARODOWE CZYTANIE 2018.
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Rok Niepodległości zaowocował wyborem powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”, której problematyka w sto lat po napisaniu, jest nadal aktualna.
Akcję czytelniczą w Zespole Szkół w Horodle przeprowadzono w piątek 7 września w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej, III gimnazjum oraz I, II i III liceum, zgromadzeni na korytarzu szkolnym, mieli okazję poznać sylwetkę Stefana Żeromskiego, genezę i znacznie „Przedwiośnia”. Wysłuchali mini – wykładu pana Arnolda Bogowskiego o formowaniu się granicy polskiej po 1918 roku, a następnie usłyszeli fragmenty „Przedwiośnia” pięknie odczytane przez nauczycieli i uczniów. Podobny scenariusz miało spotkanie dla klas IV – VI. Młodsi uczniowie słuchali z uwagą fragmentu o dzieciństwie Cezarego Baryki i chętnie odpowiadali na pytania do tekstu.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!
WITAJ SZKOŁO!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół w Horodle odbyło się 03 września 2018 r. według następującego planu:
- 8.00 – msza św. w Kościele parafialnym
- 9.00 – uroczysta akademia
- 9.45 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.
Uczniowie entuzjastycznie powitali nowy rok szkolny, rozbrzmiewały gromkie brawa na powitanie nauczycieli i wychowawców. Mimo kończącego się wypoczynku wszystkim towarzyszył dobry nastrój.