SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

W październiku zostały przeprowadzone konkursy przedmiotowe  etapu szkolnego organizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Uczniowie zmagali się z testami z języka polskiego, matematyki, przyrody, chemii, fizyki i innych przedmiotów na poziomie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.
Do etapu okręgowego konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przeszli następujący uczniowie:
Cezary Fornal z Historii – uczeń klasy 6 a SP
Barbara Sobiłło  z przyrody – uczennica klasy 6b SP
Krystian Fornal z chemii i fizyki – uczeń klasy IIIB gimnazjum
GRATULUJEMY!
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

Święto Szkoły

Tegoroczna uroczystość miała miejsce 24 października w sali gimnastycznej ZS w Horodle. Tradycją  stało się, że w tym dniu społeczność szkolna przyjmuje w swoje szeregi uczniów klas pierwszych.
Pierwszaki pod kierunkiem Pani Elżbiety Bieleckiej zadebiutowały na szkolnej scenie i zebrały zasłużone brawa. Następnie uroczyste ślubowanie, które odebrała Pani Dyrektor Elżbieta Kuczyńska, złożyli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.
Wyjątkowość tegorocznego Święta Szkoły wynika stąd, że w październiku  2012 roku przypada dziesiąta rocznica nadania liceum  imienia Unii Horodelskiej.  Uroczystości patronowały idee tego ważnego dla naszej miejscowości wydarzenia historycznego. Uczniowie klasy III a przedstawili przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli prezentację multimedialną , ukazującą znaczenie unii horodelskiej dla historii Polski, a także jej echa we współczesnym Horodle. Pokaz okraszony został piosenkami w wykonaniu naszych utalentowanych wokalistów.

„Jesienny biwak na START”

Powoli tradycją w naszej drużynie staje się organizacja jesienią dwudniowych biwaków na terenie Zespołu Szkół   w Horodle. W naszym biwaku na Start udział biorą harcerze z naszych drużyn oraz nowi członkowie, którzy mają okazję przyjrzeć się bliżej naszej drużynie.
Tej jesieni nasz biwak odbył się w dniach 19 – 20 października. Nasze spotkanie było nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale i do podjęcia refleksji nad swoim zachowaniem, gdyż tematem przewodnim biwaku była „odpowiedzialność”. W biwaku uczestniczyli harcerze z 2 Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej oraz Próbnej Drużyny   Wędrowniczej  z  Horodła.  W   naszych  działaniach   wspierali  nas  funkcjonariusze  Placówki  SG w Horodle. W tym roku gościliśmy również Komendantkę Hufca Hrubieszów phm Monikę Wołos i phm Leszka Wołosa.
Biwak rozpoczęliśmy od apelu, przydziału zadań i omówienia spraw organizacyjnych. Wieczór spędziliśmy przy ognisku. Towarzyszył nam również Pan Robert Jerzyna. Późnym wieczorem odbyły się rozgrywki sportowe, a po nich świecowisko. Przy ogniu w ciszy i przyjaznej atmosferze dyskutowaliśmy na temat czym dla nas jest odpowiedzialność, czy ta cecha charakteryzuje nasze działania, co powinniśmy w sobie zmienić. Było wiele gier i zabaw. Następnego dnia po śniadaniu i uporządkowaniu terenu wyruszyliśmy na wędrówkę po Horodle bawiąc się w podchody.

Kolejny jesienny biwak przed nami za rok. Mamy nadzieję, że znów się na nim spotkamy. Czuwaj!

Zaszufladkowano do kategorii ZHP

Dzień Edukacji Narodowej.

Jak co roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Sekretarz Gminy Anna Myk, Ksiądz Proboszcz Henryk Krukowski, przedstawiciel Komendanta Placówki Straży Granicznej oraz zawsze mile witani nauczyciele-emeryci.
Życzeniami dla wszystkich świętujących w tym dniu zakończyła swoje wystąpienie, o genezie święta i jego specyfice, Pani Dyrektor Elżbieta  Kuczyńska. Następnie wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły  nauczycielom,  a  także   pracownikom  administracji i obsługi.
Z okazji DEN uczniowie gimnazjum i liceum przygotowali krótki koncert życzeń przeplatany jesiennymi piosenkami, które wywołały uśmiech i wzruszenia na twarzach wszystkich obchodzących to święto.

„Nie kupuje się kota w worku”, czyli otrzęsiny 2012

11 października 2012 roku odbyła się impreza, na którą z niecierpliwością oczekiwali wszyscy pierwszoklasiści. Tego dnia świeżo upieczeni uczniowie  Gimnazjum i Liceum poddani zostali  tradycyjnemu obrzędowi otrzęsin – wzięli udział w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez starszych kolegów, wszystko po to, by w końcu zostać pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Wylosowani uczniowie poddawani byli próbie ognia – mieli za zadanie m.in. narysować portret wychowawcy, rozpakować cukierka w rękawicach kuchennych,  rozpoznać, który nauczyciel imituje odgłos wybranego zwierzęcia. Część konkursową poprowadził duet drugoklasistów: Marta Szumska (LO) i Michał Borowski (Gimnazjum). Wszyscy uczestnicy zabawy udowodnili, że są godni by wstąpić do braci uczniowskiej, co przypieczętowali składając „kocią przysięgę”. Dopełnieniem imprezy otrzęsinowej była dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Otrzęsiny 2012 okazały się wspaniałą zabawą zarówno dla uczniów jak i nauczycieli – były pomysłowe konkurencje, dowcipna konferansjerka, sympatyczna atmosfera, dobra muzyka – słowem wszystko co powinno się złożyć na udaną imprezę.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września odbył się Dzień Języków Obcych. W naszej szkole nauczyciele języka angielskiego zorganizowali lekcje tematyczne. Uczniowie pracowali w grupach, oglądali filmy kulturowe oraz poznawali ciekawostki o różnych krajach.
Ponadto odbył się również konkurs na plakat i flagę, który rozpoczął się 17 września i trwał do 5 października 2012 r. Konkurs przeprowadziły A. Jerzyna  w klasach gimnazjalnych oraz K. Bajerczak w klasach Szkoły Podstawowej. Jego celem było dotarcie do jak największej grupy młodych osób i przekonanie ich, że znajomość języków obcych jest niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie. Daje możliwość swobodnego podróżowania, komunikowania się z innymi i sprawia, że stajemy się obywatelami świata. Kampania "Język to podstawa. Ucz się języków."
I miejsce zajęła Dominika Kruk z klasy I a gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy !

Europejski Dzień Języków Obcych

 

26 września odbył się Dzień Języków Obcych. W naszej szkole nauczyciele języka angielskiego zorganizowali lekcje tematyczne. Uczniowie pracowali w grupach, oglądali filmy kulturowe oraz poznawali ciekawostki o różnych krajach.
Ponadto odbył się również konkurs na plakat i flagę.

I miejsce zajęła Dominika Kruk z klasy I a gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy !

gallery

Prezentacja