POŻEGNANIE KLASY IV

     „W drogę bez drogowskazów…” Ta myśl przywitała uczniów czwartej klasy LO w Horodle, którzy w ten kwietniowy piątek otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej z rąk dyrektora Pana Jana Hajkowskiego i wychowawczyni Pani Agnieszki Kossowskiej. W czasie uroczystego apelu kolejny rocznik zyskał tytuł absolwentów. Były podziękowania, kwiaty i chwile wzruszeń. Młodsi koledzy z klasy trzeciej wraz z wychowawczynią przygotowali dla maturzystów sentymentalną podróż pełną wspomnień. I tak dla kolejnego rocznika zaczęło się dorosłe życie. Powodzenia na maturze!


UDZIAŁ MŁODZIEŻY LICEALNEJ W AKCJI CZYSTA RZEKA

    W dniu 21 kwietnia 2023r. młodzież Liceum w Horodle wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Czysta rzeka, mającej na celu sprzątanie terenu. Hasłem i zarazem celem naszej akcji było Czyste Horodło nad Bugiem. Sztab, jako akcja szkolna, zorganizowany został przy naszym liceum. W akcji udział wzięli licealiści i uczniowie zrzeszeni w drużynach harcerskich, działających przy Zespole Szkół w Horodle, pod opieką nauczycieli. Sprzątaniem objęte zostały wszystkie ulice Horodła, kopiec Unii Horodelskiej, teren wąwozów, Grodzisko i fragment brzegu rzeki Bug. Akcja przeprowadzona została we współpracy z Urzędem Gminy Horodło i Gminnym Zakładem Komunalnym.
   Zebrana została duża ilość śmieci. W naszym Horodle znów jest pięknie i czysto. Po sprzątaniu zorganizowane zostało ognisko, na którym odbyło się podsumowanie akcji i wręczenie uczestnikom pamiątkowych dyplomów.

CHODZIŁY W WARSZAWIE NA STADIONIE NARODOWYM

     W niedzielę 23 kwietnia 2023r. w Warszawie, odbył się 2 Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup, w którym udział wzięły 4 dziewczęta naszej szkoły podstawowej, rywalizujące na dystansie 2 km w kategorii U14.
      Dla dziewcząt był to debiut w chodzie sportowym, ale i na tak poważnej imprezie sportowej.

Wyniki naszych zawodniczek:
18 miejsce – Kubacka Gabriela 13:49
23 miejsce – Ostapiuk Zuzanna 14:26
26 miejsce – Żywiec Dominika 14:27
30 miejsce – Żywiec Justyna 15:08
Gratulujemy dziewczętom walki.

I KNOW ENGLISH

  W ramach obchodów Światowego Dnia Języka Angielskiego, przypadającego na 23 kwietnia, uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej wzięli udział w drugiej edycji naszego szkolnego konkursu językowego „I know English”, który został przeprowadzony 18 kwietnia. Konkursowicze wykazali się znajomością słownictwa poznanego w bieżącym roku szkolnym (zarówno w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym), przystępując do testu pisemnego.
      Z dumą ogłaszamy wyniki tegorocznej edycji konkursu:

KLASA II
I miejsce: Mikołaj Baraniuk
II miejsce: Lena Filipczuk
III miejsce: Aleksandra Graf

KLASA III
I miejsce: Kuba Szczuc
II miejsce: Julia Podolak
III miejsce: Karol Marciszyn

   Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu oraz wydawnictwom językowym: „Macmillan” (za ufundowanie nagród konkursowych) oraz „Oxford University Press” (za ufundowanie nagród pocieszenia).

DZIEŃ BEZ PLECAKA

Nic straconego, wystarczy trochę pomyśleć na co go zamienić!
Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą kreatywnością. Swoje codzienne plecaki zastąpili walizkami, wiadrami, koszykami, garnkami, wózkami!
Jesteście ciekawi efektów?
Zajrzyjcie do galerii
Byliśmy zdumieni waszą pomysłowością i serdecznie WAM dziękujemy!
Czy w przyszłym roku możemy liczyć na „No BackPack Day”?

BRĄZOWY MEDAL WIKTORA NAJUCHA W MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  W sobotę 1 kwietnia 2023r. w Białymstoku, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych, w których udział wzięło troje uczniów naszego zespołu szkół.
      Najlepiej zaprezentował się WIKTOR NAJUCH, który w biegu na 3 km zajął 3 miejsce. W biegu na 2,5 km wystartowały dwie nasze uczennice: Janiuk Nikola zajęła 13 miejsce a Sado Julia zajęła 15 miejsce.
Wszystkim uczniom gratulujemy walki.