UCZNIOWSKIE ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

     Tuż przed Świętami, uczniowie Zespołu Szkół w Horodle, w imieniu całej społeczności szkolnej, przekazali życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia przedstawicielom wszystkich instytucji współpracujących ze Szkołą. Jednocześnie przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, życząc pokoju w sercach, rodzinach i na świecie.

DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      W dniach 8 i 12 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs językowy „Dyktando z języka angielskiego dla klas 4-6 i 7-8”. W obu kategoriach wiekowych do potyczek ortograficznych przystąpiło łącznie 16 uczniów. W tym roku szkolnym na podium stanęli:

KATEGORIA DLA KLAS 4-6
I miejsce – Julia Jerzyna, kl. 6
II miejsce – Paweł Romak, kl. 6
III miejsce – Daria Litwiniuk, kl. 6

KATEGORIA DLA KLAS 7-8
I miejsce – Nicola Bekier, kl. 7
II miejsce – Lena Litwiniuk, kl. 8
III miejsce – Szymon Remiszewski, kl. 7

      Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora szkoły oraz wydawnictwa językowe Pearson i Oxford University Press. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne nagrody pocieszenia.
     Gratulujemy mistrzom angielskiej ortografii i życzymy kolejnych sukcesów językowych!

„NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĄ…” WISŁAWA SZYMBORSKA

     Cytat z wiersza naszej poetki stał się mottem spotkania licealistów, na którym mieli oni okazję na chwilę refleksji o roli poezji w naszym codziennym życiu. Ich utalentowane koleżanki z klasy III pokazały krótki spektakl poetycki przygotowywany pod kierunkiem pani Agnieszki  Kossowskiej. Obejrzeli też filmy o sylwetce  oraz twórczości poetki niezwykłej i nietuzinkowej. W ten sposób  podsumowaliśmy rok Wisławy Szymborskiej  w naszym liceum.

Niektórzy –
czyli nie wszyscy.
nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość.
nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc”