Egzamin na kartę rowerową

   22 czerwca w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Jak również znajomością przepisów ruchu drogowego. Pod czujnym okiem przedstawicieli policji musieli pokonać tor przypominający warunki drogowe. Wszyscy wykazali się wiedzą i umiejętnością jazdy na rowerze, dzięki temu uzyskali pozytywny wynik z egzaminu.

NA BIESZCZADZKIM SZLAKU

     W dniach 15 – 17 czerwca uczniowie klas IV, V i VII przebywali na wycieczce szkolnej w Bieszczadach. Pierwszego dnia mieli możliwość zwiedzenia starego miasta w Przemyślu, a drugiego wspięcia się na najwyższy szczyt pasma, czyli Tarnicę, skąd roztaczały się przepiękne widoki. W drodze powrotnej odwiedzili Solinę, po której pływali statkiem.
     Piękne krajobrazy sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a „zielone wzgórza nad Soliną” długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu.


WYPRAWA NA PAINTBALL – STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ!

    7 czerwca odbył się kolejny wyjazd integracyjny młodzieży licealnej. Tym razem uczestnicy wycieczki mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i wziąć udział w  paintballu – dynamicznej grze zespołowej, która cieszy się ogromną popularnością.
  Zanim to jednak nastąpiło, organizator wyjazdu (Samorząd Uczniowski) przygotował przystanek –niespodziankę, jakim była wizyta w kinie „Stylowy” i projekcja filmu „Szybcy i wściekli.10”. Dodatkowa atrakcja przypadła wszystkim do gustu, ale nie tak, jak główny punkt programu. Na polu paintballowym w Szewni Dolnej czekało prawdziwe wyzwanie, szczególnie dla tych, którzy grali pierwszy raz. Po krótkim instruktażu licealiści ubrani w specjalne kombinezony  i uzbrojeni w kulki wypełnione farbą rozpoczęli rywalizację, w której podzieleni na dwie drużyny zaciekle walczyli o zwycięstwo. Z każdą rozstrzygniętą  partią,  rozgrywka stawała się coraz ciekawsza, a uczestnicy gry mogli się przekonać, że celne oko to nie wszystko, liczy się jeszcze taktyka i spryt.
    Zabawa była przednia, a po niej przyszedł czas na tradycyjne ognisko z kiełbaskami. Na pewno trzeba to będzie jeszcze powtórzyć.