BAL PÓŁMETKOWO – OTRZĘSINOWY

    W sobotę 25 listopada młodzież licealna bawiła się na corocznej imprezie półmetkowej połączonej z otrzęsinami klasy 1. W atmosferze dobrej zabawy pierwszoklasiści przyjęci zostali do braci uczniowskiej, z zapałem wykonując zadania przygotowane przez starszych kolegów. Trzecioklasiści zaś mieli okazję, by podsumować swoje dotychczasowe dokonania i  świętować fakt, że połowa nauki już za nimi. Słowem – wszystkie klasy wspaniale sprawdziły się w przypisanych im rolach, ale co istotniejsze – pokazały, że potrafią świetnie się bawić.

ZNÓW NA PODIUM!

     Uczennice klasy III naszego liceum: Magda Haczkiewicz, Anna Aronowska, Anna Jaros i Daria Adamczuk wzięły udział w Miniturnieju Szkół „100 lat! Wisława Szymborska” organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną. W tym trzy etapowym konkursie drużynowym tym razem dziewczyny zajęły III miejsce i mogą cieszyć się atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Anetę Karpiuk. Turniej był świetną okazją do poszerzenia wiedzy, wykazania się zdolnościami plastycznymi i kreatywnością oraz integracji licealistów ze wszystkich szkół średnich naszego powiatu.

LEKCJE Z ZUS

    Na przełomie października i listopada 2023 roku na lekcjach podstaw przedsiębiorczości w klasach 2 i 3 Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Horodelskiej w Horodle odbyły się „Lekcje z ZUS”. #lekcjezZUS #olimpiadaZUS
W klasach przeprowadzono cykl 4 lekcji z wykorzystaniem materiałów przygotowanych przez ZUS (książki, prezentacje multimedialne, filmy). Celem projektu edukacyjnego było budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Projekt objął honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

ANIA ARONOWSKA – STYPENDYSTKĄ!

      W dniu 16 listopada 2023 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Do grona 224 najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego należy uczennica
Liceum Ogólnokształcącego w Horodle – Anna Aronowska
      Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły ponadpodstawowej (kończącej się egzaminem dojrzałości), który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole.

PAMIĘTAMY…..

    Dni  Wszystkich Świętych i Zaduszek skłaniają  nas do zadumy i  refleksji.
Przywołują pamięć zarówno bliskich zmarłych jak i  nieżyjących  zasłużonych dla lokalnej społeczności. Stąd w ostatnich dniach października młodzież  naszej szkoły pod opieką nauczycieli brała udział w porządkowaniu mogił żołnierzy, którzy polegli w okolicach Matcza w czasie wojny polsko – bolszewickiej we wrześniu 1920 roku. Uczniowie klasy maturalnej uczcili pamięć założycielki naszego liceum Pani Stanisławy Bojarskiej, porządkując jej grób i zapalając znicze.