PRZEDSZKOLE – WYPRAWKA

Papier xero biały
Papier xero kolorowy
Blok techniczny kolorowy-duży A3
Kredki ołówkowe Bambino /12 kolorów/
Kredki świecowe lub tempery
Nożyczki
Klej biurowy Astra
Farby plakatowe Astra
Farby akwarelowe
Plastelina 12 kolorów Astra
Segregator
Teczka papierowa z gumką
Ołówek, gumka, pędzelek, temperówka
Zeszyty w kratkę i w linie /z czerwoną linią/
Arkusz brystolu białego i dowolnego koloru-A2
Arkusz szarego papieru
Bibuła karbowana 2 kolory
Książeczka do kolorowania
Zabawka /lalka, samochodzik itp./
Wilgotne chusteczki 2 x
Ręcznik papierowy /1x miesięcznie/
Mydełko w płynie
Chusteczki higieniczne w pudełku
Zapasowe ubranie
Cukier, herbata

Jeśli jest taka możliwość proszę podpisać wszystkie rzeczy.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Plan uroczystości:

  1. 8:00 – msza św. w kościele parafialnym
  2. 9:00 – uroczyste wręczenie świadectw i nagród przed budynkiem szkoły ( w razie deszczu w sali gimnastycznej )
  3. 10:00 – spotkanie z wychowawcami w klasach
  4. około 11:00 – odjazdy busów.

 

                                                                  Serdecznie zapraszamy !

PODSUMOWANIE ROKU HARCERSKIEGO 2020/2021

   W dniach 22-23 czerwca 2021r. drużyna wzięła udział w biwaku zorganizowanym na podsumowanie kończącego się roku harcerskiego. W wydarzeniu udział wzięły wszystkie drużyny, działające w Horodle: 2 WDH, 4 DH i nasze Zuchy. Podczas biwaku harcerze złożyli Przyrzeczenie Harcerskie, harcerze starsi zamknęli swoje próby i zdobyli kolejne stopnie i sprawności. Jedna druhenka zdobyła naramiennik wędrowniczy. Podsumowaliśmy również miniony czas, wskazując, co nam się udało, co było wyjątkowym wyzwaniem (dla większości zbiórki zdalne), a co nam nie do końca wyszło. Ogólnie, oceniliśmy, że był to trudny, ale dobry rok….
A biwak udał nam się wspaniałe, w ciepłą letnią noc….

Zaszufladkowano do kategorii ZHP

PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

     31 maja zakończyła się w naszej szkole XXI edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.Od końca października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w każdej klasie zbierane były drobne monety, które w czerwcu przekazane zostały na konto Towarzystwa „Nasz Dom”, pomagającego dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domu dziecka czy rodzinach zastępczych.

Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. W sumie zebraliśmy: 548,55 , z czego: 9217 jednogroszówek, 6424 dwugroszówek, 3146 pięciogroszówek, 474 dziecięciogroszówki, 356 dwudziestogroszówek i kilkadziesiąt monet o większych nominałach.

W akcję zaangażowali się zarówno uczniowie klas młodszych, którzy zbierali grosze od października, jak i uczniowie klas starszych, którzy włączyli się w zbiórkę dopiero od połowy maja.

Wyniki zbiórki pieniędzy w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

KLASY MŁODSZE:
1. I klasa: 96,49 zł
2. 
oddział przedszkolny (grupa „Biedronki”) – 82,52 zł
3. III klasa: 59,84 zł
4. II klasa: 46,34 zł

KLASY STARSZE:
1.
klasa VIa: 82,14 zł
2. klasa VIb: 73,48 zł
3. klasa VIIIb: 34,07 zł
4. klasa V: 28,09 zł
5. klasa VIIa: 27,02 zł
6. klasa IV: 10,47 zł
7. klasa VII b: 7,08 zł

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji. To dzięki Waszej ofiarności możemy zrobić coś dla innych dzieci, dla których los nie był łaskawy.

Samorząd Uczniowski

gg2020-plakat-A2

SPOTKANIE Z PANIĄ FRYZJERKĄ

   W poniedziałek 7 czerwca 2021r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym oddziale przedszkolnym Panią Agatę Jeżynę, mamę Igi, wykonującą zawód fryzjera. Z tej okazji ” Biedronki” zaprosiły do swojej sali „Pszczółki”, grupę młodszą przedszkolaków, aby móc wspólnie uczestniczyć w spotkaniu.
    Pani Agata opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, zwróciła uwagę dzieci na konieczność dbania o swoje włosy, pokazała narzędzia, którymi posługuje się w codziennej pracy. Następnie urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę, maszynkę do strzyżenia, pędzel do omiatania włosów. Następnie wykonała wymyślne fryzury chętnym dzieciom. Przedszkolaki miały też okazję spróbować samodzielnie mieszać farbę do rozjaśniania włosów, czesać i strzyc włosy modelom.
    Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie dbał o swoje włosy i chodził do fryzjera. 
 
Serdecznie dziękujemy Pani Agacie za wspaniale spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.
Zapraszamy do galerii!!

SUKCES ALEKSANDRY GOŁĘBIOWSKIEJ

   W dniu 02.06.2021 roku w Urzędzie Miasta Zamość odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Regionalnym Konkursie Recytatorsko-Fotograficznym inspirowanym twórczością Tadeusza Różewicza. Konkurs składał się z dwóch kategorii tematycznych: recytatorskiej i fotograficznej. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy VIII B- Aleksandra Gołębiowska, która zdobyła tytuł wicemistrza obiektywu.
  Organizatorem wydarzenia było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Zasadniczym celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki i twórczości Tadeusza Różewicza, uwrażliwienie młodych ludzi na piękno języka ojczystego oraz pokazanie, że poezja może stanowić źródło inspiracji dla innych dziedzin sztuki, w tym wypadku fotografii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

1 CZERWCA W NASZEJ SZKOLE

    Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Horodle. Licealiści i ósmoklasiści wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę krajoznawczą do Janowa Podlaskiego a następnie do Poleskiego Parku Narodowego. Zachwyt wzbudziły piękne rumaki w słynnej janowskiej stadninie koni oraz niezwykłe okazy roślinności wodnej jeziora Moszna. Ponadto był czas na smaczny posiłek, wesołe rozmowy i budowanie serdecznych relacji.
    A tymczasem uczniowie klas młodszych doskonali bawili się na placu szkolnym m.in.: poszukiwali skarbów, grali w zbijaka i piłkę nożną, tańczyli z policyjnym lwem, puszczali bańki i oglądali sprzęt wojskowy. Zabawom przyglądali się niezwykli goście: Starosta Powiatu Hrubieszowskiego Pani Aneta Karpiuk, Wójt Gminy Horodło Pan Krzysztof Bożek, Sekretarz Gminy Horodło Pan Grzegorz Jeżyna oraz Przewodniczący Rady Gminy Horodło Pan Paweł Kłosiński.
   Dzięki sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie, Urzędowi Gminy w Horodle, Delikatesom „Centrum” w Horodle oraz Radzie Rodziców wszyscy mogli skorzystać ze smacznego poczęstunku.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!