1 DZIEŃ WIOSNY 2022

     Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją świętujemy nadejście WIOSNY. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Dziś udowodniliśmy, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami.
W dobrych humorach ósmoklasiści i licealiści wraz z opiekunami udali się na „kontrolowane wagary”…. czyli na wycieczkę do Zamościa. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie trasy turystycznej Bastion VII – Nadszaniec oraz Twierdzy Zamość oraz projekcję filmu „ Za duży na bajki” w kinie Stylowy.

WITAJ WIOSNO!

     Od wielu lat pierwszy dzień wiosny jest w naszej szkole Dniem Samorządności, czyli dniem, w którym uczniowie przejmują władzę w szkole i uczestniczą w licznych zabawach, konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Nie inaczej było i tym razem – lekcje prowadzone przez uczniów, międzyklasowy turniej wiedzowy, konkurs na najładniejszą marzannę w wersji mini, gry i słodkie poczęstunki dla klas najmłodszych, wspólne ognisko i oczywiście symboliczne spalenie marzanny to atrakcje, jakie przygotowaliśmy w ramach naszego święta.

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Janowi Hajkowskiemu i Pani Wicedyrektor Agnieszce Harpeniuk za wsparcie organizacyjne i ufundowanie poczęstunku oraz Urzedowi Gminy w Horodle na ręce Pana Wójta Krzysztofa Bożka za przekazane nagrody.

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KONKURSÓW:

Konkurs na najciekawsze przebranie wiosenne:
Kl. O „A” „Pszczółki”: Kornelia Bazylewicz, Karolina Bochen, Maja Wrońska, Ewa Zielińska
Kl. O „B” „Biedronki”: Patryk Bączkowski, Bartłomiej Bochen, Klaudia Najuch, Michalina Piszka, Maria Prociuk, Karolina Sitarczuk, Dawid Talar

Klasa I:
1. Aleks Kostrubiec
2. Klara Bandachowska
3. Dagmara Załuska

Klasa II:
1. Jagoda Szlązak
2. Kacper Seweryn
3. Lena Boryło

Klasa III:
1. Dorota Pochylczuk
2. Aleksandra Bańka
3. Michał Patyjewicz i Bartosz Żyła

Konkurs na najpiękniejszą marzannę w wersji mini:
1. Julia Chmielewska (kl. IV)
2. Wojciech Kiryk (kl. V)
3. Milena Kuna (kl. IV)

Międzyklasowy turniej wiedzowy:
1. Klasa VIIb
2. Klasa VI
3. Klasa V
4. Klasa IV

Nagrody dla uczniów wcielających się w rolę nauczyciela za najbardziej udane przebranie:
Gabriela Kubacka (p. Katarzyna Bajerczak), Lena Szatan (p. Iwona – Kudła – Najuch).

Samorząd Uczniowski SP

PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

    W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza” organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom”, które pomaga dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domu dziecka czy w rodzinach zastępczych.
Każdy, kto dorzucił choćby grosik do tegorocznej akcji, przyczynił się do usypania w naszej szkole góry grosza w kwocie  458,36 zł. Pomimo utrudnień związanych z pandemią i zdalnym nauczaniem, przez dwa miesiące udało nam się uzbierać 6377 jednogroszówek, 4682 dwugroszówki, 2535 pięciogroszówek, 296 dziesięciogroszówek, 328 dwudziestogroszówek, 48 pięćdziesięciogroszówek i kilkanaście monet o większych nominałach.

Wyniki zbiórki pieniędzy w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

 KLASY MŁODSZE:
1.      II klasa: 61,90 zł
2.      Oddział przedszkolny (grupa „Biedronki”): 16,12 zł

 KLASY STARSZE:
1.      klasa VIII a:  141,01 zł
2.      klasa V :  117,65 zł
3.      klasa VIII b:  58,18 zł
4.      klasa VII a:  22,39 zł
5.      klasa VI: 12,75 zł
6.      klasa IV:  4,77 zł

I KLASA LICEUM – 23,59 zł 

W imieniu dzieci z rodzinnych domów dziecka, dla których zbierane były fundusze, dziękujemy całej społeczności szkolnej za hojność i zaangażowanie!

Samorząd Uczniowski SP

RODZICE I UCZNIOWIE KLAS VII I VIII

   Od 7.03.2022 (poniedziałek) do 11.03.2022 (piątek) w województwie lubelskim trwa „Tydzień wyboru drogi kształcenia”. W ramach tej akcji uczniowie i ich rodzice mają możliwość porozmawiania telefonicznego z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach.

Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi (od 14.00 do 18.00):
1)    781 701 533
2)    500 303 388
3)    509 731 851
4)    736 231 037
5)    883 848 356
6)    533 315 190
7)    668 356 436

WIZYTA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

     3 marca br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził naszą szkołę.
     Pan minister wyraził duże uznanie dla działań władz lokalnych i dyrekcji placówki za zorganizowanie pomocy dla uchodźców. Podkreślił, że jesteśmy szczególnym miejscem, oddaliśmy na potrzeby uchodźców, w tym dzieci ukraińskich, salę gimnastyczną i potrafimy uczyć się stacjonarnie w sąsiedztwie punktu recepcyjnego.
    Podczas wizyty minister Przemysław Czarnek spotkał się  z Wójtem Horodła Krzysztofem Bożkiem oraz Dyrektorem Zespołu Szkół Janem Hajkowskim. Rozmawiał także z uchodźcami, którzy obecnie przebywają w punkcie recepcyjnym. Naszą szkołę odwiedziła również Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty oraz Pani Monika Żur – Dyrektor Delegatury w Zamościu.

Informacja na stronie ministerstwa

INFORMACJA DLA RODZICÓW!

Lubelski Kurator Oświaty, w czwartek 3 marca 2022 r. o godz. 16.30 organizuje w formule on-line spotkanie z psychologami, adresowane do rodziców dzieci i młodzieży, w temacie „Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?”.
Przewidziano wystąpienia:

  1. „Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie?” –  z p. Anna Radziwiłko – psycholog, konsultant ds. wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli – przedstawi praktyczne wskazówki, kiedy i jak rozmawiać z dziećmi w różnym wieku oraz z młodzieżą na ten temat, co należy mówić, czego unikać;
  2. „Jak przygotować dziecko na zmiany w domu/w szkole/ w klasie (w kontekście aktualnej sytuacji)?”  – p. dr Wiesław Poleszak – psycholog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki i Ośrodka Rozwoju Edukacji – specjalizuje się w problematyce wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju, wychowania oraz w psychoprofilaktyce zachowań problemowych – przybliży sposób funkcjonowania dzieci i młodzieży, reagowanie na zmiany, przedstawi wskazówki, jak pomóc odnaleźć się dziecku/ młodemu człowiekowi w nowej rzeczywistości.

Link do wideokonferencji:
Wideokonferencja