REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO: „MOJA MIEJSCOWOŚĆ OBRAZEM OPOWIEDZIANA”

TEMATYKA KONKURSU:

Tematyka konkursu powinna koncentrować się wokół hasła: „ Moja miejscowość obrazem opowiedziana”, aktualnego obrazu mojej miejscowości, ciekawych miejsc, zabytków, miejsc pamięci Horodła i okolic. Prace mogą ukazywać najciekawsze zakątki historyczne i przyrodnicze Gminy Horodło.

CELE KONKURSU:

 • Uwrażliwienie dzieci na piękno i oryginalność naszego regionu,
 • Wykształcenie poczucia tożsamości z rodzinna miejscowością,
 • Inspirowanie do pracy twórczej,
 • Rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych dzieci,
 • Wzbogacenie warsztatu plastycznego.

UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs jest adresowany dla uczniów klas 4-5.

KRYTERIUM OCENY PRAC:

 • wrażenia artystyczne
 • zachowanie tematyki konkursu
 • samodzielność wykonania pracy
 • staranność wykonania

TECHNIKA I FORMA PRAC

 • uczestnicy konkursu wykonują pracę w formacie A3 – dowolna techniką plastyczną

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRAC:

 • oceniane będą prace wykonane wyłącznie SAMODZIELNIE .
 • praca powinna być opisana : imię i nazwisko ucznia, klasa.

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC:

 • ostateczny termin dostarczenia pracy konkursowej: 15 październik 2021 r.
 • opisane prace należy dostarczyć nauczycielowi plastyki.

REGULAMIN MIĘDZYKLASOWEGO TURNIEJU WIEDZY : „CO WIEMY O NASZEJ MIEJSCOWOŚCI?”

CELE KONKURSU JEST :

 • Kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii miejscowości i regionu.
 • Budzenie zainteresowania historią i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów.
 • Kształtowanie umiejętności kreatywnego myślenia o dziejach minionych, a także rozwijanie umiejętności pracy ze źródłami historycznymi.
 • Wzbogacanie form pracy z uczniem zdolnym.
 • Budowanie więzi i utożsamiania się ucznia z miejscem zamieszkania poprzez poznawanie historii miejscowości oraz miejsc z nią związanych.

UCZESTNICY KONKURSU:

 • Konkurs jest adresowany dla uczniów klas 6-8.

ZASADY KONKURSU:

Zakres konkursu obejmuje najważniejsze wydarzenia z historii Horodła:

 • Okoliczności podpisania aktu Unii w Horodle 2 października 1413 r.
 • Okoliczności Manifestacji Horodelskiej z 10 października 1861r.
 • Okoliczności usypania i podwyższenia Kopca Unii Horodelskiej
 • Wiedza ogólna na temat zabytków Horodła, miejsc pamięci.
 • Historię szkół horodelskich na tle historii Horodła.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

 • Etap 1: Przygotowanie prezentacji multimedialnej, albumu, ulotki dotyczącej jednego z wybranych zagadnień obejmujących zakres konkursu
 • Etap 2 : Eliminacje szkolne: test wiedzy z pytaniami zamkniętymi i otwartymi ( krótkie odpowiedzi)

Każda klasa wybiera 3- osobowy zespół , który wykona prezentację multimedialną, album, ulotkę itp.

Każda klasa wybiera 4- osobowy zespół, który zmierzy się w teście wiedzy w eliminacjach podczas międzyszkolnego turnieju wiedzy.

WAŻNE TERMINY:

 • Termin zgłoszenia drużyn : 11 październik 2021 r.
 • Międzyszkolny turniej wiedzy : 20 października 2021 r.

MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

     Świetny start uczniów Szkoły Podstawowej w Horodle, którzy podczas Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych wywalczyli 3 medale: 2 złote – dziewczęta młodsze (2009/2010) i starsze (2007/2008), brązowy chłopcy starsi (2007/2008) i 4 miejsce chłopcy młodsi (2009/2010).

Składy poszczególnych zespołów

1 miejsce – dziewczęta młodsze: Czerwińska Julia, Franczak Maja, Janiuk Nikola, Kaczyńska Wiktoria, Lickindorf Julia, Wesołowska Natalia. Rezerwowe: Żywiec Justyna, Talar Amelia, Grabowska Aniela.

1 miejsce – dziewczęta starsze: Kaczyńska Laura, Paćkowska Nikola, Sado Julia, Wojciechowska Julia, Wróbel Amelia, Wężyk Julia, rezerwowa – Kuna Gabriela.

3 miejsce – chłopcy starsi: Czerwiński Adrian, Jańczuk Jakub, Koza Dominik, Kozar Bartosz, Najuch Wiktor, Pochylczuk Krzysztof, rezerwowy Paćkowski Marcel.

4 miejsce – chłopcy młodsi: Dudka Dominik , Jarosz Bartosz, Kozar Miłosz, Puchalski Kacper, Tkaczyk Gabriel, Remiszewski Szymon.

Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom i życzymy powodzenia na kolejnym etapie 12 października w Tomaszowie Lubelskim.

HORODELSKIE ŚWIĘTO RYBY

      W sobotę 25 września 2021 r. w Horodle na rzece Bug odbyły się Spławikowe Towarzyskie Zawody Wędkarskie w ramach Horodelskiego Święta Ryby. W zawodach znakomicie zaprezentowali się dwaj uczniowie naszej szkoły Jakub Bańka (Klasa VIII A) i Wiktor Najuch (Klasa VIIIB). Zawodnicy zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii młodzieżowej. Za swoje wyniki otrzymali puchary oraz cenne nagrody. Po ceremonii dekoracji wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku z pieczeniem kiełbasek oraz wspólnym obiedzie na świeżym powietrzu. Najmłodsi uczestnicy otrzymali również słodki poczęstunek.
Życzymy kolejnych sukcesów naszym wędkarzom.

WYPRAWKA DO KLASY I

Blok techniczny biały – 2x

Blok techniczny kolorowy – 2x

Papier xero biały-opakowanie

Papier xero kolorowy

Nożyczki

Klej w sztyfcie – 2x

Klej magiczny

Plastelina 12 kolorów

Ołówek- 2x, gumka, temperówka

Kredki ołówkowe „Bambino” (12 kolorów)

Kredki tempery

Segregator

Teczka papierowa z gumką

Farby plakatowe + 3 pędzle różnej grubości

Zeszyty w kratkę i w linie (16- kartkowe z czerwoną linią)

Zeszyt do nut

Wilgotne chusteczki- 2x opakowanie

Chusteczki higieniczne w pudełku

Mydełko w płynie

Ręczniki papierowe (2 szt.) + papier toaletowy ( 2 rolki)

Obuwie na zmianę (najlepiej sportowe) + worek na obuwie

Proszę, w miarę możliwości ,wszystkie rzeczy podpisać.

STYPENDIUM KASI ROMAK

   Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 8b Katarzyna Romak została wylosowana spośród wszystkich uczniów, którzy w ramach zajęć dodatkowych w programie YOUNGSTER otrzymali tytuł „YoungSTAR” w kategorii „najlepszy wynik końcowy” i otrzyma stypendium naukowe w wysokości 2.500 zł na wybrany cel dydaktyczny.
   Przypominamy, że zajęcia te organizowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz Gminy Horodło we współpracy z wydawnictwem Macmillan. Zajęcia z jedną grupa odbywają się w wymiarze 3 godzin tygodniowo, co łącznie daje 90 godzin dodatkowej nauki języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

     31 maja zakończyła się w naszej szkole XXI edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.Od końca października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w każdej klasie zbierane były drobne monety, które w czerwcu przekazane zostały na konto Towarzystwa „Nasz Dom”, pomagającego dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domu dziecka czy rodzinach zastępczych.

Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. W sumie zebraliśmy: 548,55 , z czego: 9217 jednogroszówek, 6424 dwugroszówek, 3146 pięciogroszówek, 474 dziecięciogroszówki, 356 dwudziestogroszówek i kilkadziesiąt monet o większych nominałach.

W akcję zaangażowali się zarówno uczniowie klas młodszych, którzy zbierali grosze od października, jak i uczniowie klas starszych, którzy włączyli się w zbiórkę dopiero od połowy maja.

Wyniki zbiórki pieniędzy w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

KLASY MŁODSZE:
1. I klasa: 96,49 zł
2. 
oddział przedszkolny (grupa „Biedronki”) – 82,52 zł
3. III klasa: 59,84 zł
4. II klasa: 46,34 zł

KLASY STARSZE:
1.
klasa VIa: 82,14 zł
2. klasa VIb: 73,48 zł
3. klasa VIIIb: 34,07 zł
4. klasa V: 28,09 zł
5. klasa VIIa: 27,02 zł
6. klasa IV: 10,47 zł
7. klasa VII b: 7,08 zł

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji. To dzięki Waszej ofiarności możemy zrobić coś dla innych dzieci, dla których los nie był łaskawy.

Samorząd Uczniowski

gg2020-plakat-A2

SPOTKANIE Z PANIĄ FRYZJERKĄ

   W poniedziałek 7 czerwca 2021r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym oddziale przedszkolnym Panią Agatę Jeżynę, mamę Igi, wykonującą zawód fryzjera. Z tej okazji ” Biedronki” zaprosiły do swojej sali „Pszczółki”, grupę młodszą przedszkolaków, aby móc wspólnie uczestniczyć w spotkaniu.
    Pani Agata opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, zwróciła uwagę dzieci na konieczność dbania o swoje włosy, pokazała narzędzia, którymi posługuje się w codziennej pracy. Następnie urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę, maszynkę do strzyżenia, pędzel do omiatania włosów. Następnie wykonała wymyślne fryzury chętnym dzieciom. Przedszkolaki miały też okazję spróbować samodzielnie mieszać farbę do rozjaśniania włosów, czesać i strzyc włosy modelom.
    Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie dbał o swoje włosy i chodził do fryzjera. 
 
Serdecznie dziękujemy Pani Agacie za wspaniale spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.
Zapraszamy do galerii!!

SUKCES ALEKSANDRY GOŁĘBIOWSKIEJ

   W dniu 02.06.2021 roku w Urzędzie Miasta Zamość odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Regionalnym Konkursie Recytatorsko-Fotograficznym inspirowanym twórczością Tadeusza Różewicza. Konkurs składał się z dwóch kategorii tematycznych: recytatorskiej i fotograficznej. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy VIII B- Aleksandra Gołębiowska, która zdobyła tytuł wicemistrza obiektywu.
  Organizatorem wydarzenia było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Zasadniczym celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki i twórczości Tadeusza Różewicza, uwrażliwienie młodych ludzi na piękno języka ojczystego oraz pokazanie, że poezja może stanowić źródło inspiracji dla innych dziedzin sztuki, w tym wypadku fotografii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.