WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZKOŁA MOICH MARZEŃ”

    W dniu 15 kwietnia 2025 r. w Lubelskim Kuratorium Oświaty odbył się etap wojewódzki konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Szkoła Moich Marzeń”.
Komisja konkursowa, działająca zgodnie z Regulaminem, po zapoznaniu się z pracami zakwalifikowanymi do etapu wojewódzkiego, wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–III oraz klasy IV–VIII.

Laureaci konkursu – klasy I–III:

Lena Suryś – Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stołpiu, kl. III
Opiekun: Maria Łuczak
Klara Jaskowska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Godziszowie Pierwszym, kl. II
Opiekun: Wiesława Drewniak
Natalia Tomczyk – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie, kl. II
Opiekun: Izabela Sałuch

Laureaci konkursu – klasy IV–VIII:

Julia Jerzyna – Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Horodle w Zespole Szkół Szkół w Horodle, kl. VII
Opiekun: Robert Jerzyna
Lena Waśkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie, kl. V
Opiekun: Magdalena Nawrocka
Rozalia Szpil – Szkoła Podstawowa im. SGO „Polesie” w Jabłoniu, kl. VIII
Opiekun: Barbara Wiczuk

Wyróżnienia otrzymali:

Alicja Sawiuk – kl. III, Szkoła Podstawowa im. SGO „Polesie” w Jabłoniu
Opiekun: Jolanta Kaczan
Maja Włodarczyk – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej
Opiekun: Edyta Szymoniuk
Kalina Skwarek – kl. II, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wandowie
Opiekun: Beata Król
Maria Mikołajczuk – kl. VIII, Zespół Szkół w Strzyżewie
Opiekun: Renata Pycka
Zofia Skwarek – kl. V, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wandowie
Opiekun: Małgorzata Jakubiec
Pola Bojarczuk – kl. II, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Stołpiu
Opiekun: Urszula Kucharska
Aleksandra Przebierowska – kl. III, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie
Opiekun: Elżbieta Adamczuk
Zofia Lipka – kl. IV, Niepubliczna Integracyjna Szkoła Podstawowa „Arka” w Chełmie
Opiekun: Urszula Kucharska
Hubert Czapski – kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie
Opiekun: Aneta Kowalewska

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom! Dziękujemy za zaangażowanie i twórcze podejście do tematu. Wszystkie nadesłane prace cechowały się dużą pomysłowością i wysokim poziomem artystycznym.
Ceremonia wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się w trakcie wojewódzkiej gali podsumowującej konkursy przedmiotowe.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ,,LEON’’

    27 marca 2025 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Leon” dla klas III – VIII. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności uczniów oraz zachęcanie do rozwijania pasji matematycznych, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwijania nawyku twórczego i logicznego myślenia.
   Ogólnopolski Konkurs Matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Konkurs matematyczny miał formę testu, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Rozwiązując zadania matematyczne, uczniowie musieli wykazać się logicznym myśleniem, dedukcją oraz sprawnością rachunkową.
        Na wyniki konkursu czekamy z niecierpliwością około dwóch miesięcy, powinny pojawić się pod koniec maja!

SUKCES UCZENNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W HORODLE

        Julia Jerzyna uczennica 7 klasy Szkoły Podstawowej w Horodle zdobyła I miejsce w etapie rejonowym konkursu plastycznego „Szkoła moich marzeń”, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Lublinie. Praca Julki zakwalifikowała się jednocześnie do etapu wojewódzkiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi z końcem marca. Trzymamy kciuki!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

      W dniu 14 marca w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki, nazywany też ,,Dniem Liczby Pi’’. Wydarzenie, służyło promowania matematyki i nauk ścisłych. Obchodzimy je 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada wartości liczby Pi. Nasze szkolne obchody tego dnia stanowiły zachętę do czerpania radości z matematyki, która jak wiadomo jest „królową wszystkich nauk”.
   W tym dniu uczniowie rozwiązywali zagadki i zadania matematyczne, podczas których mogli się przekonać, że matematyka towarzyszy nam wszędzie, niezależnie od tego, co robimy. Odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka. Dzieci chętnie włączały się do zabawy, bo przecież „matematyka nie musi być ani nudna ani trudna!”

WYCIECZKA DO LUBLINA

     Dnia 31 stycznia 2025 roku odbyła się wycieczka do Lublina, podczas której uczniowie klas IV i V mieli okazję wziąć udział w różnorodnych atrakcjach kulturalnych i edukacyjnych.
      Pierwszym punktem programu było kreatywne studio malowania farbami Picasso. Uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich zdolności artystycznych, tworząc własne obrazy pod okiem profesjonalnych instruktorów. Każdy mógł wybrać temat swojego dzieła i eksperymentować z różnymi technikami malarskimi.
     Następnie grupa udała się na zwiedzanie lubelskich podziemi. Przewodnik opowiedział fascynujące historie związane z tym miejscem, a uczestnicy mogli zobaczyć ukryte pod miastem korytarze oraz dawne piwnice i lochy. 
    Kolejnym punktem programu była wystawa pająków, na której można było podziwiać różnorodne gatunki tych niezwykłych stworzeń. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia i zwyczajów pająków, a także zobaczyć je z bliska. Niektórzy z odwagą podjęli się nawet bezpośredniego kontaktu z wybranymi okazami pod nadzorem opiekunów wystawy. 
     Ostatnim etapem wycieczki był park iluminacji w ogrodzie botanicznym. Po zmroku ogród zamienił się w magiczną krainę pełną barwnych świateł i świetlnych instalacji. Spacer wśród migoczących dekoracji stworzył niezwykły klimat i był doskonałym zakończeniem dnia pełnego wrażeń.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO „PINGWIN”

      Miło nam poinformować, że w edycji 2024 konkursu  języka angielskiego „Pingwin” uczeń kl. V Kuba Szczuc zdobył dyplom laureata, zajmując zaszczytne 3. miejsce. Gratulujemy Kubie tego wspaniałego osiągnięcia!
     Ponadto, czterech uczniów otrzymało dyplomy wyróżnienia (Aleksandra Kirsznik z kl. 8, Daria Litwiniuk z kl. 7, Julia Jerzyna z kl. 7 oraz Karol Marciszyn z kl. V), a pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami uznania.
    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych konkursach! Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania i pasji.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC!

   W Szkole  Podstawowej w Horodle dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
   Dwie uczennice z klasy VIII wykazały się  szeroką wiedzą i zakwalifikowały się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych: Aleksandra Kirsznik z biologii, zaś Maja Sitarczuk z języka polskiego.
    Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Kirsznik odniosła sukces na etapie rejonowym konkursu biologicznego, uzyskała 38 punktów na 40 możliwych do uzyskania i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który jest jednocześnie etapem finałowym. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem p. Iwony Siemionek.
Warto zaznaczyć, że finaliści konkursów przedmiotowych otrzymują dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.
    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

PINGWINY NA START! UCZNIOWIE W AKCJI

   

      20 listopada jedenastu głodnych wiedzy uczniów klas 5-8 wzięło udział
w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z języka angielskiego „Pingwin”, organizowanym przez placówkę z branży edukacyjnej „EDI”. Konkurs został przeprowadzony w formie testu jednokrotnego wyboru. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami o różnym stopniu trudności, dostosowanymi do poziomu poszczególnych klas. Na wyniki tego wielkiego starcia trzeba będzie poczekać najpóźniej do 16 stycznia 2025 r.
Trzymamy zatem kciuki za naszych konkursowiczów!