NAUCZANIE HYBRYDOWE W SZKOLE

     Dyrektor Zespołu Szkół w Horodle informuje o zasadach nauczania hybrydowego w klasach I-III szkoły podstawowej od 26.04.2021r. do 30.04.2021r.

Poniedziałek 26.04.2021r.- klasa III –zajęcia w szkole; kl. II, kl. I –nauczanie zdalne w domu

Wtorek-27.04.2021r.- klasa III –zajęcia w szkole; kl. II – I –nauczanie zdalne w domu

Środa-28.04.2021r.- klasa I- zajęcia w szkole; kl. III, kl. II – nauczanie zdalne w domu

Czwartek-29.04.2021r- klasa II- zajęcia w szkole; kl. III, kl. I – nauczanie zdalne w domu

Piątek-30.04.2021r.- klasa II- zajęcia w szkole; kl. III, kl. I – nauczanie zdalne w domu

SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH.

    Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty organizuje spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Rodzic pierwszym doradcą”.
Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 20 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00.  
link do spotkania:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YjYzMzMyNmYtOTczYS00NjNmLWFhNDMtZTE2MWUyZDFkMzc1%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a

 

WYNIKI KONKURSÓW WIOSENNYCH PRZEPROWADZONYCH PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

19 marca w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski przeprowadził szereg konkursów adresowanych do wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Część osób mimo niesprzyjającej pogody wybrała się na spacer, by poszukać i sfotografować pierwsze zwiastuny wiosny. Inni zdecydowali się na pozostanie w domu i wykonanie pracy plastycznej. Jeszcze inni nie mogąc się doczekać nadejścia Pani Wiosny, postanowili się w nią wcielić. Uczniowska kreatywność nie ma granic, dlatego też powstało wiele interesujących prac, a dowodem na ogromne zaangażowanie uczniów jest 217 zdjęć konkursowych.

Po obejrzeniu wszystkich prac komisja konkursowa w składzie: Anna Aronowska (Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego) oraz Panie: Joanna Grzeszczuk i Ewa Blacharz (opiekunki Samorządu) wyłoniła laureatów.

 KONKURS „NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE WIOSENNE”

      Kategoria: kl. I-III – nadesłano 18 zdjęć konkursowych

I miejsce: Daria Litwiniuk (kl. III)

II miejsce: Natalia Łyczek (kl. II)

III miejsce: Michał Patyjewicz (kl. II)

     Wyróżnienia: Jakub Kardasz (kl. II), Zuzanna Sitarczuk ( kl. II)

     Kategoria: kl. IV – VII  – nadesłano 8 zdjęć konkursowych

I miejsce: Kinga Ciężka  (kl. VII b)

II miejsce: Michał Łyczek (kl. VIa)

III miejsce: Maja Franczak (kl. VIb)

 KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET PANI WIOSNY”

      Kategoria: kl. I-III – nadesłano 32 prace konkursowe

 I miejsce: Aleksandra Bandachowska ( kl. III)
II miejsce: Alicja Jańczuk (kl. I)
III miejsce: Daria Litwiniuk (kl. III)
Wyróżnienia: Miłosz Baraniuk ( kl. II), Natalia Łyczek (kl. II), Emilia Sławińska (kl. III), Maja Wilkos (kl. III), Julia Jerzyna (kl. III), Milena Kuna ( kl. III), Zuzanna Wesołowska (kl. III)

     Kategoria: kl. IV – VII – nadesłano 30 prac konkursowych

I miejsce: Dawid Stawiarski  (kl. VII b)

II miejsce: Anna Gruszka (kl. VIb)

III miejsce: Lena Szatan (kl. VIb), Jakub Bańka (kl. VIIa)

Wyróżnienia: Zuzanna Ostapiuk (kl. IV),  Lena Litwiniuk (kl. V), Julia Lickindorf (kl. V), Hanna Korolska (kl. VI a), Michał Łyczek (kl. VIa) Patrycja Wróbel (VI b), Bartosz Mrozowski (kl. VII b), Martyna Seredyńska (kl. VII b)

 MIĘDZYKLASOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZWIASTUNY WIOSNY”

Zwycięzcą konkursu jest klasa VII b – prace konkursowe wysłało 19 uczniów tej klasy, czyli 70 %.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów za nadesłanie prac, kreatywność i zaangażowanie.

Obiecane nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

19 marca w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w grupach przedszkolnych odbyły się konkursy tematyczne przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie przedszkolaki przybyły tego dnia do szkoły w radosnych, barwnych i bardzo pomysłowych kreacjach, by wziąć udział w konkursie na „Najciekawszy strój wiosenny”. Dzieci wykonały prace  plastyczne przedstawiające wizerunek Pani Wiosny, a starsza grupa przedszkolna dodatkowo przygotowała piosenkę na powitanie tej tak długo oczekiwanej pory roku. Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Agnieszka Harpeniuk, Pani Iwona Watrak, Pani Joanna Grzeszczuk i Pani Ewa Blacharz miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż zarówno wszystkie stroje, jak i portrety Pani Wiosny były bardzo pomysłowe i ciekawe.   

Laureaci konkursu plastycznego „PORTRET PANI WIOSNY”
I miejsce: Kamila Seredyńska  (starsza grupa przedszkolna „Biedronki”)
II miejsce: Dagmara Załuska (starsza grupa przedszkolna „Biedronki”)
III miejsce: Miłosz Leśniak (starsza grupa przedszkolna „Biedronki”)

Laureaci konkursu „NAJCIEKAWSZY STRÓJ WIOSENNY”
I miejsce: Wojciech Czerwiński (starsza grupa przedszkolna „Biedronki”)
II miejsce: Michalina Piszka (młodsza grupa przedszkolna „Pszczółki”)
III miejsce: Maja Wrońska ( młodsza grupa przedszkolna „Pszczółki”)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz słodycze ufundowane przez Szkolne Koło Caritas.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom, a także Paniom: Barbarze Klamer i Irminie Klamer za zaangażowanie i tak liczny udział w konkursach.

 

AWANS DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

   Dnia 19.02.2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej w składzie: Nikola Paćkowska, Marcel Paćkowski (kl.7a) i Anna Makowska (kl.8a) reprezentowali szkołę w etapie „parkowym” ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
W związku z epidemią Covid-19 organizatorzy przeprowadzili konkurs w formie zdalnej.
Startujący w konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat parków krajobrazowych, ale również szerokim zakresem wiedzy z biologii, ekologii, ochrony środowiska

i geografii.
Nasi uczniowie przygotowywani przez panią Joannę Grzeszczuk uzyskali awans do etapu wojewódzkiego i będą reprezentować Strzelecki Park Krajobrazowy. 
    Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie.

PZLA MISTRZOSTWACH POLSKI W WIELOBOJACH I SZTAFETACH

   W sobotę 3 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch imprezach sportowych.
   W Łodzi w PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach uczestniczył KACPER PAŃKO, który został powołany do reprezentacji województwa lubelskiego w sztafecie szwedzkiej, która zajęła 5 miejsce w Polsce.
   W Lublinie odbył się Wojewódzki Finał LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego), w którym udział wzięło 11 naszych uczniów. Zawody rozgrywane były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci starszych (rocznik 2007/2008) i dzieci młodszych (rocznik 2009/2010).
   Złoty medal zdobyła Karolina Jańczuk Tomaszewska (2007/8) a srebrny medal wywalczyła: Wiktoria Kaczyńska (2009/10), obie w biegu na 600m.
  Gratulujemy wszystkim startującym postawy i życzymy dalszych sukcesów.


PZLA MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW

    W dniach 26 – 27 września 2020r. w Słupsku, odbywały się PZLA Mistrzostwa Polski Młodzików U16 (rocznik 2005-2006) – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, w których wystartował uczeń naszej szkoły podstawowej KACPER PAŃKO.
    Kacper uczestniczył w biegu na 300m, w którym zajął 17 miejsce z wynikiem 37,24s ustanawiając swój rekord życiowy. Wystartował on również w biegu sztafetowym 4x100m reprezentując MKS UNIA Hrubieszów, zajmując wraz z kolegami 6 miejsce w kraju.
    W zawodach uczestniczył również nasz tegoroczny absolwent szkoły podstawowej KACPER CHMIELEWSKI, który w biegu na 110m przez płotki zajął 13 miejsce.
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


SREBRNY MEDAL KACPRA PAŃKO W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW.

   W niedzielę, 20 września 2020r., w Puławach odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików U 16 (rocznik 2005-2006), gdzie znakomicie zaprezentował się Kacper Pańko, który w biegu na 100 m z wynikiem 12,11 zdobył srebrny medal.
Najbliższy start Kacpra to Mistrzostwa Polski Młodzików U16, które w dniach 26 – 27 września 2020r. odbędą się w Słupsku.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DRODZY RODZICE DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Zamieszczamy listę potrzebnych przyborów. Prosimy o dostarczenie wyprawki w pierwszym tygodniu września

WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA

(grupa młodsza 3 i 4- latki)

Blok rysunkowy
Blok techniczny biały
Blok techniczny kolorowy
Ryza papieru xero
Ryza papieru kolorowego (mix kolorów)
Nożyczki (tylko 4-latki)
Klej w sztyfcie 2x
Plastelina (duża)
Ołówek, gumka, temperówka (tylko 4-latki)
Kredki ołówkowe i świecowe „Bambino”
Segregator
Arkusz brystolu- biały, zielony
Arkusz szarego papieru
Farby plakatowe- 4-latki, farby akwarelowe 3- latki +2 pędzle różnej grubości
Książeczka do kolorowania
Chusteczki wilgotne 2x
Chusteczki higieniczne w pudełku
Mydełko w płynie
Ręczniki jednorazowego użytku (2 szt.) + papier toaletowy
(2 rolki).
Kapcie- najlepiej ze sztywną pietą
Zapasowe ubranie (bielizna, getry/spodnie, koszulka, skarpetki) i woreczek na ubranka na zmiany (podpisany)
Zabawka (puzzle, klocki, układanki, lalki, samochodziki itp.)
Cukier- 1kg + herbata
Proszę, w miarę możliwości, wszystkie rzeczy podpisać.

WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA

(grupa starsza 5 i 6- latki)

Blok rysunkowy
Blok techniczny biały
Blok techniczny kolorowy
Ryza papieru xero
Ryza papieru kolorowego (mix kolorów)
Nożyczki
Klej w sztyfcie 3x
Plastelina (duże opakowanie)
Ołówek, gumka, temperówka
Kredki ołówkowe i świecowe „Bambino”
Segregator
Arkusz brystolu- biały, zielony
Arkusz szarego papieru
Farby plakatowe + 2 pędzle różnej grubości
Zeszyt w kratkę i w linię (16- kartkowy)
Kreda kolorowa
Chusteczki wilgotne 2x
Chusteczki higieniczne w pudełku
Mydełko w płynie
Ręczniki jednorazowego użytku (2 szt.) + papier toaletowy
(2 rolki).
Kapcie – najlepiej ze sztywną piętą
Zapasowe ubranie (koszulka, skarpetki).
Zabawka (układanki, lalki, samochodziki, gry edukacyjne itp.)
Cukier- 1kg + herbata
Proszę, w miarę możliwości, wszystkie rzeczy podpisać.