STYPENDIUM KASI ROMAK

   Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 8b Katarzyna Romak została wylosowana spośród wszystkich uczniów, którzy w ramach zajęć dodatkowych w programie YOUNGSTER otrzymali tytuł „YoungSTAR” w kategorii „najlepszy wynik końcowy” i otrzyma stypendium naukowe w wysokości 2.500 zł na wybrany cel dydaktyczny.
   Przypominamy, że zajęcia te organizowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz Gminy Horodło we współpracy z wydawnictwem Macmillan. Zajęcia z jedną grupa odbywają się w wymiarze 3 godzin tygodniowo, co łącznie daje 90 godzin dodatkowej nauki języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

     31 maja zakończyła się w naszej szkole XXI edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.Od końca października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w każdej klasie zbierane były drobne monety, które w czerwcu przekazane zostały na konto Towarzystwa „Nasz Dom”, pomagającego dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domu dziecka czy rodzinach zastępczych.

Przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. W sumie zebraliśmy: 548,55 , z czego: 9217 jednogroszówek, 6424 dwugroszówek, 3146 pięciogroszówek, 474 dziecięciogroszówki, 356 dwudziestogroszówek i kilkadziesiąt monet o większych nominałach.

W akcję zaangażowali się zarówno uczniowie klas młodszych, którzy zbierali grosze od października, jak i uczniowie klas starszych, którzy włączyli się w zbiórkę dopiero od połowy maja.

Wyniki zbiórki pieniędzy w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

KLASY MŁODSZE:
1. I klasa: 96,49 zł
2. 
oddział przedszkolny (grupa „Biedronki”) – 82,52 zł
3. III klasa: 59,84 zł
4. II klasa: 46,34 zł

KLASY STARSZE:
1.
klasa VIa: 82,14 zł
2. klasa VIb: 73,48 zł
3. klasa VIIIb: 34,07 zł
4. klasa V: 28,09 zł
5. klasa VIIa: 27,02 zł
6. klasa IV: 10,47 zł
7. klasa VII b: 7,08 zł

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji. To dzięki Waszej ofiarności możemy zrobić coś dla innych dzieci, dla których los nie był łaskawy.

Samorząd Uczniowski

gg2020-plakat-A2

SPOTKANIE Z PANIĄ FRYZJERKĄ

   W poniedziałek 7 czerwca 2021r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym oddziale przedszkolnym Panią Agatę Jeżynę, mamę Igi, wykonującą zawód fryzjera. Z tej okazji ” Biedronki” zaprosiły do swojej sali „Pszczółki”, grupę młodszą przedszkolaków, aby móc wspólnie uczestniczyć w spotkaniu.
    Pani Agata opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, zwróciła uwagę dzieci na konieczność dbania o swoje włosy, pokazała narzędzia, którymi posługuje się w codziennej pracy. Następnie urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę, maszynkę do strzyżenia, pędzel do omiatania włosów. Następnie wykonała wymyślne fryzury chętnym dzieciom. Przedszkolaki miały też okazję spróbować samodzielnie mieszać farbę do rozjaśniania włosów, czesać i strzyc włosy modelom.
    Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie dbał o swoje włosy i chodził do fryzjera. 
 
Serdecznie dziękujemy Pani Agacie za wspaniale spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.
Zapraszamy do galerii!!

SUKCES ALEKSANDRY GOŁĘBIOWSKIEJ

   W dniu 02.06.2021 roku w Urzędzie Miasta Zamość odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w Regionalnym Konkursie Recytatorsko-Fotograficznym inspirowanym twórczością Tadeusza Różewicza. Konkurs składał się z dwóch kategorii tematycznych: recytatorskiej i fotograficznej. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy VIII B- Aleksandra Gołębiowska, która zdobyła tytuł wicemistrza obiektywu.
  Organizatorem wydarzenia było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Zasadniczym celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki i twórczości Tadeusza Różewicza, uwrażliwienie młodych ludzi na piękno języka ojczystego oraz pokazanie, że poezja może stanowić źródło inspiracji dla innych dziedzin sztuki, w tym wypadku fotografii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

NAUCZANIE HYBRYDOWE W SZKOLE

     Dyrektor Zespołu Szkół w Horodle informuje o zasadach nauczania hybrydowego w klasach I-III szkoły podstawowej od 26.04.2021r. do 30.04.2021r.

Poniedziałek 26.04.2021r.- klasa III –zajęcia w szkole; kl. II, kl. I –nauczanie zdalne w domu

Wtorek-27.04.2021r.- klasa III –zajęcia w szkole; kl. II – I –nauczanie zdalne w domu

Środa-28.04.2021r.- klasa I- zajęcia w szkole; kl. III, kl. II – nauczanie zdalne w domu

Czwartek-29.04.2021r- klasa II- zajęcia w szkole; kl. III, kl. I – nauczanie zdalne w domu

Piątek-30.04.2021r.- klasa II- zajęcia w szkole; kl. III, kl. I – nauczanie zdalne w domu

SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH.

    Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty organizuje spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Rodzic pierwszym doradcą”.
Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 20 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00.  
link do spotkania:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YjYzMzMyNmYtOTczYS00NjNmLWFhNDMtZTE2MWUyZDFkMzc1%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a

 

WYNIKI KONKURSÓW WIOSENNYCH PRZEPROWADZONYCH PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

19 marca w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski przeprowadził szereg konkursów adresowanych do wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Część osób mimo niesprzyjającej pogody wybrała się na spacer, by poszukać i sfotografować pierwsze zwiastuny wiosny. Inni zdecydowali się na pozostanie w domu i wykonanie pracy plastycznej. Jeszcze inni nie mogąc się doczekać nadejścia Pani Wiosny, postanowili się w nią wcielić. Uczniowska kreatywność nie ma granic, dlatego też powstało wiele interesujących prac, a dowodem na ogromne zaangażowanie uczniów jest 217 zdjęć konkursowych.

Po obejrzeniu wszystkich prac komisja konkursowa w składzie: Anna Aronowska (Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego) oraz Panie: Joanna Grzeszczuk i Ewa Blacharz (opiekunki Samorządu) wyłoniła laureatów.

 KONKURS „NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE WIOSENNE”

      Kategoria: kl. I-III – nadesłano 18 zdjęć konkursowych

I miejsce: Daria Litwiniuk (kl. III)

II miejsce: Natalia Łyczek (kl. II)

III miejsce: Michał Patyjewicz (kl. II)

     Wyróżnienia: Jakub Kardasz (kl. II), Zuzanna Sitarczuk ( kl. II)

     Kategoria: kl. IV – VII  – nadesłano 8 zdjęć konkursowych

I miejsce: Kinga Ciężka  (kl. VII b)

II miejsce: Michał Łyczek (kl. VIa)

III miejsce: Maja Franczak (kl. VIb)

 KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET PANI WIOSNY”

      Kategoria: kl. I-III – nadesłano 32 prace konkursowe

 I miejsce: Aleksandra Bandachowska ( kl. III)
II miejsce: Alicja Jańczuk (kl. I)
III miejsce: Daria Litwiniuk (kl. III)
Wyróżnienia: Miłosz Baraniuk ( kl. II), Natalia Łyczek (kl. II), Emilia Sławińska (kl. III), Maja Wilkos (kl. III), Julia Jerzyna (kl. III), Milena Kuna ( kl. III), Zuzanna Wesołowska (kl. III)

     Kategoria: kl. IV – VII – nadesłano 30 prac konkursowych

I miejsce: Dawid Stawiarski  (kl. VII b)

II miejsce: Anna Gruszka (kl. VIb)

III miejsce: Lena Szatan (kl. VIb), Jakub Bańka (kl. VIIa)

Wyróżnienia: Zuzanna Ostapiuk (kl. IV),  Lena Litwiniuk (kl. V), Julia Lickindorf (kl. V), Hanna Korolska (kl. VI a), Michał Łyczek (kl. VIa) Patrycja Wróbel (VI b), Bartosz Mrozowski (kl. VII b), Martyna Seredyńska (kl. VII b)

 MIĘDZYKLASOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZWIASTUNY WIOSNY”

Zwycięzcą konkursu jest klasa VII b – prace konkursowe wysłało 19 uczniów tej klasy, czyli 70 %.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów za nadesłanie prac, kreatywność i zaangażowanie.

Obiecane nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

19 marca w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w grupach przedszkolnych odbyły się konkursy tematyczne przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie przedszkolaki przybyły tego dnia do szkoły w radosnych, barwnych i bardzo pomysłowych kreacjach, by wziąć udział w konkursie na „Najciekawszy strój wiosenny”. Dzieci wykonały prace  plastyczne przedstawiające wizerunek Pani Wiosny, a starsza grupa przedszkolna dodatkowo przygotowała piosenkę na powitanie tej tak długo oczekiwanej pory roku. Jury w składzie: Pani Wicedyrektor Agnieszka Harpeniuk, Pani Iwona Watrak, Pani Joanna Grzeszczuk i Pani Ewa Blacharz miało trudny orzech do zgryzienia, gdyż zarówno wszystkie stroje, jak i portrety Pani Wiosny były bardzo pomysłowe i ciekawe.   

Laureaci konkursu plastycznego „PORTRET PANI WIOSNY”
I miejsce: Kamila Seredyńska  (starsza grupa przedszkolna „Biedronki”)
II miejsce: Dagmara Załuska (starsza grupa przedszkolna „Biedronki”)
III miejsce: Miłosz Leśniak (starsza grupa przedszkolna „Biedronki”)

Laureaci konkursu „NAJCIEKAWSZY STRÓJ WIOSENNY”
I miejsce: Wojciech Czerwiński (starsza grupa przedszkolna „Biedronki”)
II miejsce: Michalina Piszka (młodsza grupa przedszkolna „Pszczółki”)
III miejsce: Maja Wrońska ( młodsza grupa przedszkolna „Pszczółki”)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski oraz słodycze ufundowane przez Szkolne Koło Caritas.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom, a także Paniom: Barbarze Klamer i Irminie Klamer za zaangażowanie i tak liczny udział w konkursach.

 

AWANS DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

   Dnia 19.02.2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej w składzie: Nikola Paćkowska, Marcel Paćkowski (kl.7a) i Anna Makowska (kl.8a) reprezentowali szkołę w etapie „parkowym” ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
W związku z epidemią Covid-19 organizatorzy przeprowadzili konkurs w formie zdalnej.
Startujący w konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat parków krajobrazowych, ale również szerokim zakresem wiedzy z biologii, ekologii, ochrony środowiska

i geografii.
Nasi uczniowie przygotowywani przez panią Joannę Grzeszczuk uzyskali awans do etapu wojewódzkiego i będą reprezentować Strzelecki Park Krajobrazowy. 
    Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie.

PZLA MISTRZOSTWACH POLSKI W WIELOBOJACH I SZTAFETACH

   W sobotę 3 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch imprezach sportowych.
   W Łodzi w PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach i Sztafetach uczestniczył KACPER PAŃKO, który został powołany do reprezentacji województwa lubelskiego w sztafecie szwedzkiej, która zajęła 5 miejsce w Polsce.
   W Lublinie odbył się Wojewódzki Finał LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego), w którym udział wzięło 11 naszych uczniów. Zawody rozgrywane były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci starszych (rocznik 2007/2008) i dzieci młodszych (rocznik 2009/2010).
   Złoty medal zdobyła Karolina Jańczuk Tomaszewska (2007/8) a srebrny medal wywalczyła: Wiktoria Kaczyńska (2009/10), obie w biegu na 600m.
  Gratulujemy wszystkim startującym postawy i życzymy dalszych sukcesów.