WYCIECZKA DO WARSZAWY

       06 czerwca 2024 roku uczniowie klas VI – VIIII wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie obejrzeli obrazy m.in. Rubensa oraz kopię najdroższego obrazu świata autorstwa Leonardo da Vinci „Salvator Mundi”. Następnie udali się na Powązki. Odwiedzili groby bohaterów „Kamieni na Szaniec” – Alka, Rudego i Zośki, a także pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta na stadionie Legii Warszawa. Pod opieką pana przewodnika zwiedzili strefę piłkarza. Wrażenia były niesamowite. Wszyscy uczestnicy wycieczki zachwycili się stadionem, trybunami, szatnią piłkarzy, a także strefą VIP, która na co dzień jest niedostępna dla zwykłego kibica.
            Drugiego dnia uczniowie wyruszyli na poranny spacer po Łazienkach Królewskich oraz oglądali zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Spotkała ich również niemała niespodzianka, gdyż byli świadkiem wizyty jednego z ministrów w Pałacu Prezydenckim. Po południu mieli okazję podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Na koniec złożyli wizytę w Muzeum Iluzji.

WYRÓŻNIENIE JULII JERZYNY!

    Z przyjemnością informujemy, że Julia Jerzyna, uczennica klasy VI uzyskała wyróżnienie na etapie wojewódzkim XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpieczne na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.
Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Nasza uczennica, wykonując swoją pracę, zastosowała różne techniki malarskie. Nagrodą w konkursie było zwiedzanie TVP Lublin oraz gadżety turystyczne.
Wyróżnionej uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ALEKSANDRA KIRSZNIK – FINALISTKĄ KONKURSU KURATORYJNEGO Z BIOLOGII

       Aleksandra Kirsznik, uczennica klasy VII szkoły podstawowej, pasjonatka nauk przyrodniczych w bieżącym roku szkolnym wzięła udział w konkursie przedmiotowym z biologii organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
     Uczennica najpierw zmagała się z zadaniami na etapie szkolnym, następnie na etapie rejonowym a 12 marca 2024 r. na etapie wojewódzkim w Lublinie.  Był to poważny  sprawdzian  wiedzy i umiejętności, na którym wywalczyła tytuł finalisty. 

   Do zmagań konkursowych  Ola przygotowywała się pod opieką  nauczycielki biologii – Pani Iwony Siemionek.
        Gratulujemy osiągnięć i  sukcesów!
 

„I KNOW ENGLISH”

      Za nami 3. edycja szkolnego konkursu leksykalnego z języka angielskiego „I KNOW  ENGLISH”, przeznaczonego dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. 11 kwietnia 11 uczestników przystąpiło do testu pisemnego sprawdzającego znajomość poznanego słownictwa zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.
    We wtorek 16 kwietnia odbyło się wręczenie nagród. Tegorocznymi zwycięzcami językowych zmagań zostali:

KLASA II

I miejsce: Hanna Kozar
II miejsce: Karolina Sitarczuk
III miejsce: Patryk Bączkowski

KLASA III

I miejsce: Mikołaj Baraniuk
II miejsce: Lena Filipczuk
III miejsce: Aleksandra Graf

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wydawnictwo językowe Macmillan. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz zakładki. Wszystkim dzielnym miłośnikom języka angielskiego gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne językowe sukcesy.
                                                                                           Congratulations! 

MŁODZI PRZYRODNICY POZNAJĄ PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI 

    21 marca 2024 r. w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie odbył się etap parkowy konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, podczas którego współzawodniczyły ze sobą szkoły (drużyny) w obrębie danego parku krajobrazowego. Celem było wyłonienie najlepszej drużyny z każdego parku krajobrazowego, która przejdzie do etapu wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Aniela Grabowska, Justyna Żywiec i Oliwier Nieczyporowski. 
    Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 25 pytań z wiedzy ogólnej, wiedzy związanej z tegorocznym hasłem konkursu, tj. „Ssaki Polski” oraz mieli za zadanie rozpoznać na podstawie fotografii 10 gatunków ssaków. Nasza drużyna zajęła II miejsce.
     Gratulujemy uczniom i opiekunowi drużyny.

SUKCES ALEKSANDRY KIRSZNIK

        Aleksandra Kirsznik, uczennica klasy VII szkoły podstawowej, pasjonatka nauk przyrodniczych w bieżącym roku szkolnym wzięła udział w konkursie przedmiotowym z biologii organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
        Uczennica najpierw zmagała się z zadaniami na etapie szkolnym, następnie zakwalifikowała się do etapu rejonowego.  Pragniemy z radością poinformować, że na etapie rejonowym uzyskała  wynik  83% punktów, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 marca  w Lublinie.  Będzie to poważny  sprawdzian  wiedzy i umiejętności, na którym powalczy o tytuł laureata lub finalisty. Do zmagań konkursowych  Ola przygotowuje się pod opieką  nauczycielki biologii – Pani Iwony Siemionek.
        Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów

DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      W dniach 8 i 12 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs językowy „Dyktando z języka angielskiego dla klas 4-6 i 7-8”. W obu kategoriach wiekowych do potyczek ortograficznych przystąpiło łącznie 16 uczniów. W tym roku szkolnym na podium stanęli:

KATEGORIA DLA KLAS 4-6
I miejsce – Julia Jerzyna, kl. 6
II miejsce – Paweł Romak, kl. 6
III miejsce – Daria Litwiniuk, kl. 6

KATEGORIA DLA KLAS 7-8
I miejsce – Nicola Bekier, kl. 7
II miejsce – Lena Litwiniuk, kl. 8
III miejsce – Szymon Remiszewski, kl. 7

      Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora szkoły oraz wydawnictwa językowe Pearson i Oxford University Press. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne nagrody pocieszenia.
     Gratulujemy mistrzom angielskiej ortografii i życzymy kolejnych sukcesów językowych!

UROKI LUBELSZCZYZNY ORAZ III MIEJSCE W KONKURSIE DLA KIBICÓW PIŁKI RĘCZNEJ

      24 IX piętnaścioro uczniów ze szkoły podstawowej z opiekunami udało się na wycieczkę, by poznać zakątki naszego regionu oraz przeżyć dreszczyk emocji w czasie meczu piłki ręcznej kobiet. Zwiedziliśmy, należący kiedyś do rodziny Zamoyskich, piękny pałac w Kozłówce wraz z przyległym ogrodem.
Po wspólnym posiłku zawitaliśmy w hali sportowej Globus w Lublinie, gdzie przed meczem odebraliśmy nagrodę w konkursie „Cała szkoła kibicuje mistrzyniom”, którą będzie wizyta zawodniczek MKS Lublin w naszej szkole.
W trakcie meczu dzielnie i głośno zagrzewaliśmy do walki piłkarki z Lublina, które ostatecznie wygrały z JKS Jarosław 35-16.
      Szczęśliwi z wygranej wróciliśmy do naszych domów planując kolejny wyjazd na mecz oraz zakątek regionu do obejrzenia.

Egzamin na kartę rowerową

   22 czerwca w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Jak również znajomością przepisów ruchu drogowego. Pod czujnym okiem przedstawicieli policji musieli pokonać tor przypominający warunki drogowe. Wszyscy wykazali się wiedzą i umiejętnością jazdy na rowerze, dzięki temu uzyskali pozytywny wynik z egzaminu.

NA BIESZCZADZKIM SZLAKU

     W dniach 15 – 17 czerwca uczniowie klas IV, V i VII przebywali na wycieczce szkolnej w Bieszczadach. Pierwszego dnia mieli możliwość zwiedzenia starego miasta w Przemyślu, a drugiego wspięcia się na najwyższy szczyt pasma, czyli Tarnicę, skąd roztaczały się przepiękne widoki. W drodze powrotnej odwiedzili Solinę, po której pływali statkiem.
     Piękne krajobrazy sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a „zielone wzgórza nad Soliną” długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu.