„I KNOW ENGLISH”

W ramach Światowego Dnia Języka Angielskiego obchodzonego 23 kwietnia, uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej wzięli udział w szkolnym konkursie językowym
I know English”, który odbył się 26 kwietnia. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się znajomością słownictwa poznanego w bieżącym roku szkolnym (zarówno
w zakresie podstawowym jak i rozszerzonym), przystępując do testu pisemnego.
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu:

KLASA II
I miejsce: Dawid Zieliński
II miejsce: Kuba Szczuc
III miejsce: Ksawery Kudrel

KLASA III
I miejsce: Milena Śmiałko
II miejsce: Hanna Jeżyna
III miejsce: Maja Podolak

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, odwagi i chęci sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również wydawnictwu językowemu „Macmillan” za ufundowanie nagród konkursowych.

„CZTERY DNI – CZTERY MIASTA”.

   W dniach 21 – 24 IV 2022r. uczniowie klas V – VIII (w większości członkowie Szkolnego Koła Caritas) uczestniczyli w szkolnej wycieczce edukacyjnej.
  Podróż rozpoczęliśmy wczesnym rankiem, by po kilku godzinach deszczowej aury dojechać do Torunia, gdzie czekały nas pierwsze atrakcje w Centrum Popularyzacji Kosmosu-Planetarium oraz w Muzeum Żywego Piernika. W planetarium uczestniczyliśmy w widowiskowym pokazie powstania kosmosu oraz mogliśmy stać się pracownikami Bazy Mars#17, wykonując codzienne czynności w pracy astronauty.
W muzeum piernika zapoznaliśmy się z recepturą słynnego toruńskiego smakołyku. W trakcie warsztatów sami wykonaliśmy ciasto, które następnie odcisnęliśmy w formie. Po krótkim procesie pieczenia każdy z nas otrzymał na pamiątkę własnoręcznie wykonany pierniczek. Mieliśmy też okazję obejrzeć wiekowe maszyny służące do wyrobu i wypieku tych aromatycznych ciastek. Po południu byliśmy już w słonecznym Gdańsku.
   Drugi dzień zaczęliśmy od wizyty w kręgielni, następnie przejechaliśmy do Gdyni, by w porcie podziwiać wspaniały „Dar Pomorza” i dumny ORP „Błyskawica”. Sopot to oczywiście spacer po molo i delektowanie widokiem Zatoki Gdańskiej. Zakończenie dnia to pełna zadumy wizyta na Westerplatte i rozmowy o wartości pokoju.
   Trzeciego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy serce Gdańska, czyli Stare Miasto. Następnie przejechaliśmy do Gdańska Oliwy, by zwiedzić zespół katedralno-ogrodowy i wysłuchać koncertu muzyki organowej. Po południu relaksowaliśmy się w kinie na filmie „Za duży na bajki”.
  Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od nabożeństwa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Gdańsku Wrzeszczu i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, odwiedzając po drodze Pałac Wilanowski w Warszawie.
   Do Horodła wróciliśmy cali i zdrowi, pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia.

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI SŁUŻBY WIĘZIENNEJ W NASZEJ SZKOLE

     22 kwietnia 2022 uczniowie klas licealnych spotkali się z pracownikami Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Po prelekcji dotyczącej historii formacji mundurowej jaką jest Służba Więzienna st.chor. Jarosław Graf (wychowawca działu penitencjarnego) zwrócił uwagę na zadania Służby Więziennej.
   Głównym celem spotkania było zainteresowanie młodych ludzi pracą w więziennictwie. Uczniom przedstawiono wymagania stawiane przed kandydatami do służby, przywileje i korzyści wynikające z bycia w tejże formacji. Przedstawiono jak wygląda proces rekrutacji. Młodzież z zainteresowaniem słuchała o pracy w zakładzie karnym, zadając jednocześnie wiele pytań. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wykorzystywanymi w służbie jednostkami broni, pracą psa tropiącego oraz środkami przymusu bezpośredniego.

NASZE STYPENDYSTKI!

Agata Aronowska – uczennica klasy maturalnej i Paulina Wójcik z klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Horodle w dniu 04 kwietnia 2022 r. otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów.
   Tego dnia stypendystom z Lubelszczyzny dyplomy wręczali Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.