STUDNIÓWKA LO W HORODLE

     „Żyjesz tu i teraz. Masz jedno życie,  jeden punkt. Co zdążysz zrobić,  to zostanie.” Słowa te przyświecały młodzieży z klasy maturalnej, podczas organizacji balu studniówkowego,  który w naszym Liceum odbył się 27 stycznia 2024r. Zgodnie z tradycją,  bal rozpoczęto pięknie wykonanym polonezem. Były podziękowania, kwiaty i życzenia.  W części artystycznej młodzież podsumowała lata dzieciństwa oraz nauki. Świetna zabawa trwała do białego rana. W myśl słów Czesława Miłosza,  pozostały wszystkim wspaniałe wspomnienia z tego, jakże wyjątkowego wieczoru. Teraz przed naszymi licealistami już tylko matura, podczas której życzymy powodzenia oraz jak najwyższych wyników.

ZAJĘCIA SPORTOWE W CZASIE FERII

       Dyrektor Zespołu Szkół w Horodle informuje uczniów i rodziców, że w pierwszym tygodniu ferii w dniach 29 – 30 stycznia 2024 r. w godz. 9 -12 zostaną zorganizowane zajęcia sportowe w sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli.

Wszystkich zainteresowanych serdeczne zapraszamy !

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM AKADEMII ZAMOJSKIEJ

    19 stycznia 2024 roku w naszej szkole  gościł wykładowca z Akademii Zamojskiej – Instytutu Bezpieczeństwa Zewnętrznego.  Z uczniami klas III i IV liceum przeprowadził zajęcia promujące uczelnię.
         Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną tej szkoły wyższej, kierunkami studiów oraz perspektywami rozwoju zawodowego po ich ukończeniu. Uczniowie dowiedzieli się także, jak wyglądają zajęcia praktyczne i jakie korzyści dostarczają studia właśnie na tej uczelni.

SUKCES ALEKSANDRY KIRSZNIK

        Aleksandra Kirsznik, uczennica klasy VII szkoły podstawowej, pasjonatka nauk przyrodniczych w bieżącym roku szkolnym wzięła udział w konkursie przedmiotowym z biologii organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
        Uczennica najpierw zmagała się z zadaniami na etapie szkolnym, następnie zakwalifikowała się do etapu rejonowego.  Pragniemy z radością poinformować, że na etapie rejonowym uzyskała  wynik  83% punktów, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12 marca  w Lublinie.  Będzie to poważny  sprawdzian  wiedzy i umiejętności, na którym powalczy o tytuł laureata lub finalisty. Do zmagań konkursowych  Ola przygotowuje się pod opieką  nauczycielki biologii – Pani Iwony Siemionek.
        Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów