Konkurs pożarniczy

25 lutego 2015 w Liceum Ogólnokształcącym został przeprowadzony etap szkolny XXXVIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” pod nadzorem nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa pani Iwony Słupskiej .

Do rywalizacji przystąpiło 8 uczniów (czterech z klasy 1, jeden z klasy 2 i dwóch z klasy 3).

Najlepiej test z wiedzy pożarniczej rozwiązali następujący uczniowie:

Rudawski Maciej – 23 punkty

Wierzbicki Mariusz – 19 punktów

Borowski Michał – 18 punktów

Będą oni reprezentować  Licem Ogólnokształcące w etapie gminnym tego turniej, który odbędzie się 06 marca 2015 roku w GOK w Horodle.

Gratulujemy zwycięzcom tego etapu i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Dzień Bezpiecznego Internetu 18.02.2015r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle  po raz kolejny włączyła się w akcję Dzień Bezpiecznego Internetu, który  obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.
Z tej okazji 18.02.2014 r . klasa I „b” z wychowawczynią Barbarą Klamer w ramach zajęć komputerowych wybrała się  na zajęcia edukacyjne. Wraz z dziećmi odpowiedzieliśmy sobie na pytania, co to jest Internet i do czego można go wykorzystać, co możemy tam znaleźć. Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami, czym są dane osobowe i jak należy je chronić, ale przede wszystkim jak bezpiecznie poruszać się w sieci.
Na zakończenie obejrzeliśmy kilka odcinków kreskówek edukacyjnych z serii „Owce w Sieci” , które dostarczyły wiele emocji. Dzieci z wielkim zapałem pokolorowały głównych bohaterów kreskówek.
Mali internauci zgodzili się z opinią, że Internet jest doskonałym narzędziem do poznawania świata i zabawy pod warunkiem, że wiemy jak rozsądnie z niego korzystać.

Bardzo dziękujemy pani Renacie Mochnaczewskiej za ciekawe i pouczające zajęcia.

Pomagamy dla Dawida

      W niedzielę 15 II w ramach akcji „Pomagamy dla Dawida” została przeprowadzona zbiórka pieniędzy w czasie meczu piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin – Randers HK.

        Dawid jest chory na ostrą białaczkę, dlatego też z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas w Horodle przy współpracy z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i klubem MKS Selgros Lublin przeprowadzono Akcję.

       W wyniku zbiórki i ofiarności sponsorów zebraliśmy kwotę 3188 złotych a Dawid otrzymał koszulkę klubową z autografami lubelskich zawodniczek.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i ofiarność a Dawidowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

BAL KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWY HARCERZY

Dnia 12 lutego 2015 roku w Zespole Szkół w Horodle odbył się pierwszy Bal Karnawałowo- Walentynkowy dla wszystkich drużyn harcerskich i gromad zuchowych Hufca Hrubieszów.

Wyjątkowy wystrój od razu wprowadził nas w atmosferę dobrej zabawy. Drużynowe przygotowały wiele ciekawych zabaw tj. taniec w parach z balonem, taniec na gazecie, zabawa z krzesełkami, wyścigi cukierków, szukanie drugiej połowy swojego serca. Wybraliśmy również Miss i Mistera harcerzy. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę walentynkową. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

W trakcie zabawy mieliśmy okazję do skosztowania słodkich ciast oraz przepysznych pączków, ponieważ jak nakazuje tradycja w tłusty czwartek każdy objada się pączkami i nie liczy kalorii. Przyświecało nam powiedzenie „POWIEDZIAŁ NAM BARTEK, ŻE DZIŚ TŁUSTY CZWARTEK”. Szkoda, że kolejny bal dopiero za rok.

Jak śmieci segregować, mogę namalować konkurs przyrodniczy dla klas I-II

                                    Cele konkursu:

1.Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat:

– selektywnego zbierania odpadów komunalnych ,a w szczególności sposobu segregacji,

-ekologii i dbałości o czystość środowiska naturalnego.

2.Kształtowanie emocjonalnego stosunku do przyrody.

3.Pobudzenie aktywności twórczej dzieci.

 

                                  ZADANIA  UCZNIÓW

1.Należy namalować, narysować lub przedstawić w formie kolażu plakat promujący segregację śmieci w waszej okolicy.

2.Prace można wykonać przy pomocy najbliższych.

3.Na jednego ucznia przypada jedna praca.

4.Format pracy dowolny.

5.Termin oddawania prac 15 marzec 2015r., do p .I. Klamer lub p.  B. Klamer.

                           Przewidziane atrakcyjne nagrody!

biedronka

Popiersie ś.p. Stanisławy Bojarskiej

W dniu 1 lipca 2014r. absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Horodle z roku 1953 p. Władysław Ryń zaproponował, by ufundować popiersie ś.p. Stanisławy Bojarskiej założycielki, wieloletniej dyrektor i nauczycielki szkoły ponadpodstawowej w Horodle.

Ze względu na zmianę Dyrekcji Zespołu Szkół w Horodle oraz zaangażowanie szkoły w organizację obchodów 90-cio lecia podwyższenia kopca Unii Horodelskiej, prace w tym zakresie ruszyły po uroczystości odbytej 5-go października. W dniu 21 października powołany został Komitet Organizacyjny d.s. ufundowania popiersia, w jego skład weszli:

  1. Ludwik Bacański – absolwent z 1953r.

  2. Arnold Bogowski – obecny dyrektor Zespołu Szkół w Horodle, absolwent z 1996r.

  3. Kazimierz Dejer – absolwent z 1974r.

  4. Jan Hajkowski – z-ca dyrektora Zespołu Szkół w Horodle, absolwent z 1985r.

  5. Józef Krzywiński – absolwent z 1969r.

Popiersie ma być darem absolwentów dla upamiętnienia ś.p. Pani Dyrektor, która była zacną i wielce zasłużoną osobą. Całe swoje życie poświęciła szkole i młodzieży.

W miejscowym banku zostało założone konto: Bank Spółdzielczy w Werbkowicach Oddział w Horodle nr 30 9642 1019 3002 0901 3618 0001.

Absolwentów Liceum serdecznie prosimy o niezwłoczne wpłaty, gdyż od wielkości zgromadzonych środków finansowych zależeć będzie w jakim materiale i jaką techniką może być wykonane popiersie. Przy wpłatach prosimy o podanie roku ukończenia szkoły, a Panie dodatkowo nazwisko panieńskie. Darczyńcy zostaną upamiętnieni w kronice szkoły i w Szkolnej Izbie Pamięci.

W okresie wiosennym szkoła organizuje jubileusz 70–cio lecia istnienia Liceum. Chcielibyśmy w tym dniu odsłonić popiersie.

Możliwy jest udział absolwentów w tej uroczystości – informacje w tej sprawie na stronie internetowej szkoły tj. www.zshorodlo – kontakt telefoniczny 84 65 15 331.

Komitet Organizacyjny

Remont w szkole

W Zespole Szkół w Horodle trwają się prace  (dostosowanie pomieszczeń)  związane z realizacją ,,Projektu systemowego: Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” w ramach Programu  Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego”.

Beneficjent  projektu – Urząd Gminy w Horodle

BABCIU I DZIADKU KOCHAMY WAS !!!!

28 stycznia 2015 roku w klasie II b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na ten wyjątkowy, najmilszy i najpiękniejszy dzień w roku czekali wszyscy. Święto Babci i Dziadka jest wspaniałą okazją do wspólnego spotkania. Babcia, czy Dziadek to ktoś kto ma zawsze czas dla swoich wnucząt, zawsze lepiej je rozumie, umie pocieszyć, bezgranicznie je kocha, ma dla nich więcej cierpliwości – w przeciwieństwie do zabieganych i zapracowanych rodziców. Dziadkowie to wielki skarb wnuków. Często wartości przekazywane przez nich są drogowskazem i pomocą w wyborze drogi życiowej. Babcia i Dziadek czynią dzieciństwo swych wnuków udanym i szczęśliwym. Dlatego dziękując za ich wielkie serce wnuczęta przygotowały piękne wiersze i piosenki. Licznie przybyli dziadkowie otrzymali również prezenty, które własnoręcznie przygotowały wnuczęta. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Był to wyjątkowy i niepowtarzalny dzień. Przepełniony serdecznością, radością i uśmiechem, ale i łza w oku też się zakręciła ze wzruszenia.

Babciom i Dziadkom życzymy samych cudownych chwil w ich życiu.

Zapraszamy do nas za rok!!!!

Warsztaty walentynkowe

      W stycznia 2015 r. w bibliotece szkoły podstawowej odbyły się warsztaty plastyczne przeznaczone dla uczniów naszej szkoły. Warsztaty zorganizowane zostały przez panią Stanisławę Ślązak i panią Jadwigę Bartoszek.  Zajęcia odbywały się na szóstej i siódmej godzinie lekcyjnej. Celem warsztatów było przygotowanie wspólnie z dziećmi ozdób i niespodzianek z okazji  zbliżających się Walentynek. Dzieci miały okazję zabawy z kolorami, poćwiczenia swojej wyobraźni oraz zdolności manualnych, w tym również poznania oryginalnych technik zdobienia .Uczniowie wykonywali serduszka z masy solnej, bibuły, styropianu oraz kartki walentynkowe. Zajęciom towarzyszyły zaangażowanie, radość i dobra zabawa. Dzieci lubią tego typu zajęcia i bardzo chętnie w nich uczestniczą. 
      Dzień św. Walentego w Polsce, i nie tylko, uznawane jest za święto miłości i zakochanych. Właśnie tego dnia staramy się jeszcze bardziej pokazać ukochanej osobie, jak wielkim uczuciem ją darzymy.
      Obecnie Dzień Świętego Walentego, obchodzony jest niemal na całym świecie. Nic w tym dziwnego, wszak każdy z nas, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań, pragnie zarówno kochać jak i być kochanym.

„DOBRZE PRZEŻYTY STRES DZIAŁA NA TWOJĄ KORZYŚĆ!”

27 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół w Horodle odbył się DZIEŃ BEZ STRESU. Celem imprezy przygotowanej przez Ewę Blacharz, Anetę Brzyską, Joannę Grzeszczuk i Jadwigę Jastrząb – Pakuła było ukierunkowanie środowiska szkolnego na działania profilaktyczne,  kształtowanie prawidłowych postaw prozdrowotnych poprzez zaprezentowanie sposobów radzenia sobie ze stresem oraz przybliżenie zagrożeń wynikających z zażywania szkodliwych środków psychoaktywnych.

Uczniowie Gimnazjum i Liceum mogli wysłuchać prelekcji pani Teresy Futymy – naczelnej pielęgniarek SP ZOZ Hrubieszów na temat bezpieczeństwa czasu wolnego, używek, narkotyków, dopalaczy, a także wykładu pani Justyny Szeląg – psychologa z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pt. „Jak radzić sobie ze stresem”. Prelekcjom towarzyszyły projekcje filmów poświęconych  sposobom kontrolowania stresu i wykorzystywania go jako stymulatora do działań. Osoby chętne mogły w praktyce wypróbować jeden ze sposobów walki ze stresem, a mianowicie aktywność fizyczną, biorąc udział w zajęciach ZUMBY, które poprowadziły instruktorki, panie: Jolanta Głowacz i Małgorzata Tyrka. Zakończeniem imprezy był słodki poczęstunek przygotowany przy współpracy z rodzicami.

Serdecznie dziękujemy za współpracę Szpitalowi Powiatowemu w Hrubieszowie, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hrubieszowie.