STYPENDIUM KASI ROMAK

   Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 8b Katarzyna Romak została wylosowana spośród wszystkich uczniów, którzy w ramach zajęć dodatkowych w programie YOUNGSTER otrzymali tytuł „YoungSTAR” w kategorii „najlepszy wynik końcowy” i otrzyma stypendium naukowe w wysokości 2.500 zł na wybrany cel dydaktyczny.
   Przypominamy, że zajęcia te organizowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz Gminy Horodło we współpracy z wydawnictwem Macmillan. Zajęcia z jedną grupa odbywają się w wymiarze 3 godzin tygodniowo, co łącznie daje 90 godzin dodatkowej nauki języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

WYCIECZKA LAUREATEK Z HORODŁA – „TEENAGERS IN ACTION” 2018/19

   Uczennice Zespołu Szkół w Horodle w ramach wygranej w ogólnopolskim konkursie projektów klasowych „Teenagers in Action” edycja 2018/2019 otrzymały dofinansowanie wycieczki edukacyjnej do jednego wybranego miasta w Polsce. Aleksandra Borsukiewicz, Izabela Mrozowska, Oliwia Nowaczewska, Eliza Petrycka, Julia Rudawska oraz Karolina Wojciechowska zdecydowały się odwiedzić Warszawę.
    Wizyta w stolicy oprócz zwiedzania miasta obfitowała w interesujące, edukacyjne atrakcje. Jednym z głównych punktów wycieczki było obejrzenie musicalu „Piloci”, którego akcja rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, II Wojny Światowej i Bitwy o Anglię. Ponadto, dziewczyny dwukrotnie odwiedziły escape room, gdzie mogły sprawdzić się jako drużyna rozwiązując ciekawe zagadki. Laureatki zwiedzały także „Niewidzialną Wystawę”, podczas której poznawały świat z perspektywy osoby niewidomej.

Gratulujemy!

LAUREACI KONKURSU „TEENAGERS IN ACTION” 2018/19

     Miło nam poinformować, że uczennice Zespołu Szkół w Horodle zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu projektów klasowych „Teenagers in Action” edycja 2018/2019!
     Biorąc pod uwagę kryteria oceny zawarte w Regulaminie, Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i wydawnictwa Macmillan, postanowiła nagrodzić pracę naszych uczennic: Aleksandry Borsukiewicz, Izabeli Mrozowskiej, Oliwii Nowaczewskiej, Elizy Petryckiej, Julii Rudawskiej oraz Karoliny Wojciechowskiej.
     P
rojekt pt. „Youngsters for the younger ones” zdobył przychylność Komisji ze względu na kreatywność pomysłu, przystępną i wyczerpującą relację, jakość językową projektu oraz spełnienie wymogów Regulaminu. Wszystkie grupy uczestniczące w konkursie otrzymają dyplomy i podziękowania, zaś nagrodą dla laureatów jest dofinansowanie wycieczki edukacyjnej do jednego wybranego miasta w Polsce!
    Podsumowanie projektu przygotowanego przez nasze uczennice można obejrzeć w poniższym materiale wideo.

Gratulujemy wygranej!

KONKURS „TEENAGERS IN ACTION”

      Po raz kolejny uczniowie uczestniczący w programie Youngster biorą udział w corocznym Konkursie Projektów Klasowych „Teenagers in Action”, organizowanym przez EFRWP wspólnie z Wydawnictwem Macmillan. Udział w konkursie przyczynia się do zwiększenia motywacji uczniów do dalszej nauki i przygotowuje ich do bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.
    Hasłem przewodnim tegorocznej edycji „Tenagers in Action” jest: „Duzi dla Małych”. W ramach zadania konkursowego uczennice: Aleksandra Borsukiewicz, Izabela Mrozowska, Oliwia Nowaczewska, Eliza Petrycka, Julia Rudawska oraz Karolina Wojciechowska zorganizowały trzy akcje edukacyjne.

     Youngsterowiczki rozpoczęły działania od zorganizowania spotkania z Panią Iwoną Słupską, która przedstawiała właściwe zachowania podczas udzielania pierwszej pomocy. W warsztatach wzięły udział dzieci z klasy V, które następnie miały za zadanie rozwiązać quiz.


    Kolejną akcją były zajęcia dotyczące technik efektywnej nauki. Uczennice zaprezentowały klasie VI różne metody koncentracji i szybkiego zapamiętywania.

    Swoje działania Youngsterowiczki zakończyły kampanią na rzecz promowania zdrowego stylu życia. W związku z tą akcją została przygotowana gazetka szkolna, spotkanie profilaktyczne w klasach I-III szkoły podstawowej oraz poczęstunek składający się ze zdrowej żywności.

    Wyniki konkursu „Teenagers in Action” zostaną opublikowane na stronie www.youngster.pl do dnia 30 kwietnia 2019 r. Życzymy powodzenia!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY 15.XII

14 grudnia 2018 r. dzięki szkolnej grupie Youngster oraz uczniom klasy VI b cała społeczność szkolna włączyła się w świętowanie Międzynarodowego Dnia Herbaty. Szkolny korytarz zamienił się w małą herbaciarnię, a Tea Team w składzie: Julia Bańka, Małgorzata Mochnaczewska, Oliwia Nowaczewska, Michał Bielecki oraz uczniowie klasy VI b: Błażej Wlach, Michał Kowalczuk, Nikola Romaniewska, Karolina Jańczuk, Klaudia Ciężka, Aleksandra Gołębiowska, Anna Aronowska i Jagoda Bazylewicz zapraszali do degustacji rożnych rodzajów herbaty. Wielbiciele tego aromatycznego napoju z pewnością nie byli rozczarowani, gdyż można było nie tylko delektować się naparem najbardziej popularnej czarnej herbaty, przyrządzanej po angielsku, rosyjsku, chińsku czy turecku, ale też spróbować herbaty białej i zielonej. Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja wśród uczniów picia herbaty i wskazanie jej zdrowotnych walorów.

LAUREACI KONKURSU „TEENAGERS IN ACTION” W WARSZAWIE

W dniach 14 – 15 czerwca 2018 r. uczniowie III klasy gimnazjum, zaangażowani w realizację programu językowego Youngster uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Była to nagroda za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Teenagers in action”.
Pierwszy dzień wycieczki Youngsterowicze spędzili na wędrówce po stolicy szlakiem miejsc szczególnie ważnych dla polskiej historii i kultury. Trzecioklasiści poznawali ciekawostki związane z Warszawą, spacerując wraz z przewodnikiem Krakowskim Przedmieściem, uliczkami Starego Miasta i podziwiając piękne warszawskie zabytki: Barbakan, Zamek Królewski oraz pomniki – symbole stolicy: Kolumnę Zygmunta i Syrenkę. Miłą ucieczką od stołecznego gwaru i tłumu turystów była wizyta w Łazienkach Królewskich – oazie ciszy w zgiełku Warszawy. Jak się okazuje Łazienki to nie tylko niezwykłe ogrody, piękne alejki, ale też wiele pomników i niezwykłych rzeźb, w tym ta najbardziej znana – poświęcona Fryderykowi Chopinowi. Po pełnym wrażeń dniu przyszedł czas na chwilę odpoczynku w miejscu zakwaterowania – hotelu Premiere Classe, a później wizytę w Teatrze Muzycznym „Roma”. „Piloci” – musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową – podbiła serca publiczności zapierającymi dech w piersiach efektami i wspaniałą ścieżką dźwiękową.
Kolejny dzień wycieczki wypełniły atrakcje bardziej współczesne, ale bynajmniej nie przyziemne. Dużo pozytywnej energii dostarczyła wszystkim wizyta w parku tampolin „Stacji Grawitacja”. Youngsterowicze świetnie się bawili, pokonując tor przeszkód Ninja, szalejąc na boisku trampolinowym czy walcząc z siłą grawitacji na ściance wspinaczkowej. Następnie podziwiali panoramę Warszawy z tarasów widokowych znajdujących się na 30. pietrze Pałacu Kultury i Nauki, najwyższej budowli w Polsce. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w „Room Escape”. Uczestnicy zabawy zamknięci w„Pokoju Przyszłości”, musieli się wydostać stamtąd w ciągu 60 minut. Na szczęście 2 minuty przed upływem czasu udało im się odnaleźć wskazówki do wyjścia i dzięki temu, bez przeszkód, zmęczeni, ale zadowoleni mogli ruszyć w drogę powrotną do domu.
Wycieczka do Warszawy była ostatnim Youngsterowym spotkaniem w takim gronie. W przyszłym roku kolejna grupa uczniów będzie mogła doskonalić swoje umiejętności językowe na zajęciach pozalekcyjnych finansowanych przez Fundację Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, realizować ciekawe projekty i wziąć udział w konkursie „Teenagers in action”. Kto wie, być może też zdobędą główną nagrodę i pojadą na ciekawą wycieczkę? Tegorocznym laureatom – Kasjanie Błocian, Michałowi Gruszce, Krystianowi Młynarczykowi, Maciejowi Patyjewiczowi, Piotrowi Petryckiemu i Patrycji Woźnicy – jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

9 maja 2018 r. uczniowie III klasy gimnazjum – Kasjana Błocian, Michał Gruszka, Krystian Młynarczyk, Maciej Patyjewicz, Piotr Petrycki i Patrycja Woźnica zostali laureatami ogólnopolskego konkursu „Teenagers in acion” , odbywającego się co roku w ramach projektu językowego Youngster, inicjatywie wspierającej naukę języka angielskiego z terenów wiejskich.
Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Mój wizerunek w sieci”. Do zadań młodzieży należało zaplanowanie i przeprowadzenie akcji informacyjnej dla swoich rówieśników lub młodszych kolegów na temat zagrożeń czyhających na nich w Internecie.  Działania te miały promować krytyczną refleksję nad tym, co nastolatkowie publikują w różnych mediach społecznościowych.
Ze wszystkich zgłoszonych prac komisja konkursowa  składająca się z przedstawicieli Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i wydawnictwa Macmillan wyłoniła dwie najlepsze. Jedna z nich to projekt wykonany przez uczniów naszego gimnazjum pt. „Pomyśl, zanim udostępnisz”. Uczestnicy grupy projektowej pracujący pod opieką pani Aleksandry Jerzyny zostali docenieni za pomysł, sprawne zaplanowanie i przeprowadzenie działań, różnorodność podejmowanych przedsięwzięć i otrzymali nagrodę finansową w wysokości 2000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie wycieczki edukacyjnej do wybranego miasta w Polsce. Tym samym trzecioklasiści podtrzymali chlubną tradycję poprzednich roczników – warto dodać, że  również we wcześniejszych edycjach konkursu „Teenagers in action” uczniowie naszej szkoły byli nagradzani lub wyróżniani.  Serdecznie gratulujemy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY

15 grudnia 2017 r. dzięki szkolnej grupie Youngster cała społeczność szkolna włączyła się w świętowanie Międzynarodowego Dnia Herbaty. Szkolny korytarz zamienił się w małą herbaciarnię, a Tea Team w składzie: Kasjana Błocian. Michał Gruszka, Patrycja Woźnica, Piotr Petrycki, Maciej Patyjewicz, Krystian Młynarczyk, Wiktoria Lemińska oraz Klaudia Remiszewska zapraszał do degustacji rożnych rodzajów herbaty. Wielbiciele tego aromatycznego napoju z pewnością nie byli rozczarowani, gdyż można było nie tylko delektować się naparem najbardziej popularnej czarnej herbaty, przyrządzanej po angielsku, rosyjsku, chińsku czy turecku, ale też spróbować herbaty białej i zielonej. Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja wśród uczniów picia herbaty i wskazanie jej zdrowotnych walorów.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada 2017 r. za sprawą uczestników programu językowego Youngster cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
Święto obchodzone jest od 1973 roku jako Word Hello Day, ale w Polsce dopiero od kilku lat zdobywa popularność. Obchodzenie tej uroczystości jest wyjątkowo miłe i przyjemne: wystarczy 21 listopada pozdrowić lub zrobić coś miłego dla dziesięciu osób.
W zamyśle, dzień ten ma przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa budowania pokoju i owocnych relacji międzyludzkich.
Mimo że za oknem szaro i smutno, w Zespole Szkół w Horodle było gwarno i wesoło. Uczniowie klasy III gimnazjum, rozdając wszystkim naklejki w postaci uśmiechniętych buziek, zachęcali do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia. Losowanie pozytywnych myśli wywoływało uśmiech na twarzy każdego, nawet największego ponuraka, a kolorowe balony wręczane najmłodszym dały im wiele radości, a także ubarwiły i rozjaśniły ten wyjątkowo pochmurny i deszczowy dzień.
Pamiętajmy, że bycie uprzejmym i życzliwym nic nie kosztuje, a sprawia, że życie staje się łatwiejsze. Warto być życzliwym przez cały rok, nie tylko od święta.

Laureaci z Horodła w Warszawie

Laureaci konkursu językowego  Youngster „Teenagers in Action” (Młodzi działają), w ramach uzyskanej nagrody, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

         Uczniowie zwiedzili nową, przemysłową część stolicy wraz z siedzibą Samsunga, która bardzo się wszystkim podobała. Doświadczyli uroków przejażdżki metrem oraz podziwiali zabytki Starego  Miasta, po czym Krakowskim Przedmieściem udali się do  teatru muzycznego Roma. Tam mogli się zrelaksować oglądając musical „Mamma Mia”.

        Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej  co roku w ramach projektu Youngster wspiera naukę języka angielskiego w gimnazjach  z terenów wiejskich i organizuje konkursy językowe.