SPOTKANIE WIELKANOCNE Z TWÓRCĄ LUDOWYM

    We wtorek 15 kwietnia 2014r. w klasie III b odbyło się spotkanie z panem Tadeuszem Maciejewskim. Pretekstem do tego spotkania była Wielkanoc. Pan Maciejewski opowiadał dzieciom o dawnych zwyczajach związanych ze świętami, sposobach pozyskiwania barwników do farbowania jaj, ale przede wszystkim pokazywał jak wykonywać piękne rysunki na kolorowych jajach. Uczniowie zadawali pytania, malowali jaja i baranki. W zajęciach mogli także uczestniczyć rodzice .

Życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 
składam wszystkim Pracownikom, Uczniom  i ich Rodzinom najlepsze życzenia, 
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia. 

Elżbieta Kuczyńska

„Zdaniem obuwia”

W dniu 16 kwietnia 2014 r. w Zepsole Szkół w Horodle harcerze 2HDW i 2DHSG oraz uczniowie Zespołu Szkół przygotowali i wystawili dramę profilaktyczną p. t. „Zdaniem obuwia”.

Drama, w formie metafory, opowiada o problemie alkoholowym. Pokazane zostało do czego doprowadzić może alkohol w rodzinie i życiu młodego człowieka.

Drama skierowana była do uczniów Gimnazjum i Liceum. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół.

Program profilaktyczny „Profilaktyka a Ty” w Zespole Szkół w Horodle realizowany jest w formie „Profilaktyka a Harcerstwo” przez harcerzy 2HDW i 2DHSG w Horodle.

Sukces na konkursie z języka rosyjskiego

Uczennice Gimnazjum  Karolina Bojko, Sylwia Semenowicz i Agata Weremij w dniu 14 kwietnia 2014r. wzięły udział w VI Rejonowym Konkursie Ortograficznym Języka Rosyjskiego organizowanym pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Konkurs przeprowadzony został w Chełmie. Uczennica Agata Weremij w konkursie zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu.

FINAŁ WOJEWÓDZKI – ZAMOŚĆ

W dniu 3 kwietnia 2014 r. w Zamościu na odbyła się XIV edycja turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12 na szczeblu wojewódzkim. W turnieju udział wzięły 24 najlepsze zespoły z terenu województwa, w tym także uczennice naszej szkoły podstawowej.

Dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta, które mimo trzech przegranych meczy pokazały, że potrafią grać i walczyć z dużym zaangażowaniem i determinacją z drużynami pochodzącymi z różnych miast naszego województwa. Część spotkań mogła się zakończyć innymi wynikami niż porażki, ale zbyt duża ilość własnych, prostych błędów spowodowała taki a nie innych rezultat spotkań. Niekiedy brakowało naszym zawodniczkom szczęścia, ale zazwyczaj podczas wyrównanego spotkania wygrywa ten kto ma go trochę więcej.

W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta przegrały z koleżankami z SP – 3 Międzyrzec Podlaski 4 : 1 (2 : 0), które były najlepszą drużyną naszej grupy i awansowały do ćwierćfinału. Bramkę dla naszego zespołu zdobyła Patrycja Woźnica.

W drugim spotkaniu przegrały z dziewczęta z SP – 2 Tomaszów Lubelski 1 : 0 (0 : 0). Mecz był wyrównany a bramkę niestety straciliśmy trochę przypadkowo. Mimo to dziewczęta nie załamały się tylko walczyły dalej, a w ostatniej minucie omal nie doprowadziły do remisu, gdyż rywalki wybiły piłkę ze swojej linii bramkowej.

W ostatnim spotkaniu z dziewczętami z SP – 4 Łęczna nasze dziewczęta uległy 4 : 1 (0 : 0). Przez większość spotkania mecz był bardzo wyrównany, dopiero po tragicznym błędzie naszej obrony mecz stał się jednostronnym widowiskiem. Można powiedzieć, że wszystkie stracone przez nasz zespół bramki padły po własnych, prostych błędach. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobyła ponownie Patrycja Woźnica.

Mimo czterech porażek nasz zespół ogólnie wypadł dobrze. W trakcie rozgrywek w innych grupach padały wyniki 13:0, 12:0, 11:0, 11:2, 10:0, 9:0, 8:0 czy 8:2 więc nasze dziewczęta nie straciły i tak zbyt wielu bramek.

W trakcie zawodów od sponsora imprezy firmy Tymbark każdy uczestnik otrzymywał napoje, owoce, drożdżówkę także grochówkę a po ich zakończeniu okolicznościowy medal i pełną reklamówkę innych łakoci.

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Błocian Kasjana, Bobczuk Kinga, Gerijan Agnieszka, Gosiewska Martyna, Jeżyna Kaja, Kaczyńska Agata, Lemińska Wiktoria, Tymoszuk Natalia, Woźnica Patrycja, Zubko Magdalena, Sułkowska Wiktoria, Barszcz Paulina.

Opiekunami na zawodach byli: Mirosław Kamień i Dariusz Tuz.

LICEUM NAGRODZONE CERTYFIKATEM

         Liceum Ogólnokształcące im. Unii Horodelskiej w Horodle już po raz drugi zostało nagrodzone certyfikatem „Szkoła Innowacji”. Takie wyróżnienie przyznawane jest szkołom ponadgimnazjalnym, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową i dopasowują ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy.

        Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 3 kwietnia 2014 roku w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie,  która od dwóch lat realizuje Projekt Certyfikacji Szkół.  Do Kapituły, przyznającej certyfikaty, należą, m. in.: Krzysztof Hetman – Marszałek Województwa Lubelskiego, dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty i dr hab.  Mirosław  J. Jarosz – rektor WSE i I.

Wycieczka do stolicy

     22 marca 2014 r.  młodzież z Zespołu Szkół w Horodle już po raz czwarty  uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. W tym roku program wycieczki obejmował: zwiedzanie Muzeum  Pałacu w Wilanowie połączony z lekcją muzealną: „Wnętrza pałacowe w XVII i XVIII w.” Młodzież miała także okazję podziwiać Stadion Narodowy. Dzięki Panu przewodnikowi obejrzeli  Stadion od parkingu, poprzez szatnie zawodników aż po loże przeznaczone dla specjalnych gości w tym także ekskluzywne pokoje prezydenckie. Jednak najwięcej emocji wzbudził mecz siatkówki kobiet Chemik Police kontra Siódemka Legionowo  na stadionie w Legionowie.  Po meczu młodzież miała okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ulubionymi zawodniczkami. Całość programu dopełniła oczywiście pizza. Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Hunkiewicza młodzież miała okazję podziwiać panoramę Warszawy nocą oraz uczestniczyć w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wycieczkę zorganizowali Pani Anna Kozar i Pan Dariusz Tuz.

Konkurs języka angielskiego

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie języka angielskiego w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie.  W teście udział wzięło 42 osoby. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca: Karol Buchajczuk – VI, Agata Weremij – X, Dorota Bajerczak – XI. Serdecznie gratulujemy.

P1100475