Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Horodle

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół w Horodle dostarczyło wszystkim ( pomimo upału ) wielu przyjemnych wrażeń.

Uroczystość rozpoczęliśmy mszą św. w kościele parafialnym, podczas której uczciliśmy jubileusz 45 – lecia święceń kapłańskich ks. kanonika Henryka Krukowskiego. O godz. 9. 15 w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się: dyrekcja, nauczyciele,  uczniowie i licznie przybyli rodzice. Pan dyrektor wręczył świadectwa i nagrody szkolnym prymusom. W  swoim przemówieniu przypomniał największe sukcesy szkoły mijającego roku, a jednocześnie życzył udanego  wypoczynku podczas wakacji.

Wycieczka krajoznawczo – edukacyjna

Dzień 8 czerwca 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego /grupa starsza/ spędziły na wycieczce w Maziarni. Spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Strzelce, który  w czasie wędrówki po ścieżce edukacyjnej opowiadał o roślinach i zwierzętach występujących w Strzeleckim Parku Krajobrazowym oraz zasadach zachowania w lesie. Ponadto uczył dzieci rozpoznawania po liściach podstawowych drzew, przedszkolaki świetnie radziły sobie z tym zadaniem. Później udały się na ognisko, przy którym upiekły przepyszne kiełbaski i chlebek. Wszystko bardzo, bardzo smakowało. Po posiłku zbijały kalorie, grając w piłkę i skacząc w dal. Dzieciom dopisywały humory, wyprawę uświetniły piosenkami i wierszami poznanymi w przedszkolu.

Wieczorek pożegnalny klasy VI

Dnia 14 czerwca 2016 r. odbył się wieczorek pożegnalny klasy VI. W imprezie brali udział dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz delegacje uczniów z klas młodszych. Szóstoklasiści przygotowali część artystyczną przedstawiającą  w krzywym zwierciadle dzień z życia ucznia naszej szkoły, oprawioną pięknymi piosenkami zaśpiewanymi przez uzdolnione muzycznie uczennice. Rodzice, którzy bardzo licznie przybyli na uroczystość, przygotowali wspaniały poczęstunek i zadbali o niesamowitą atmosferę, która udzieliła się także podczas tańców nie tylko młodzieży. 

Klasa II b na Powiatowym Festiwalu Książki w Strzyżowie

17 czerwca mieliśmy przyjemność występować na festiwalu z inscenizacją pt.: ,,W świecie bajek”. Nasza część artystyczna przygotowana była dla naszych wspaniałych bibliotekarek i bibliotekarzy z całego powiatu. Im właśnie chcielibyśmy złożyć następujące życzenia.


                                   Życzymy wszystkim Bibliotekarzom

By w świecie na poły wirtualnym
pośpiesznym,średnio wesołym,

w królestwie książek,
ciut zakurzonym, czuwały na nami
biblioteczne anioły.
Aby czytelnik
znużony po trochu
chaosu światem,
wciąż wiedzy szukał
u Was: wiosną i latem.

Święto naszych kochanych Rodziców

9czerwca klasa II b świętowała wielki dzień, a mianowicie Dzień Mamy i Taty.

 W tym roku ten ważny czas postanowiliśmy spędzić w plenerze, w Dziekanowie, na Aktywnej Farmie. Dzięki uprzejmości państwa Kozarów dzieci mogły wyszaleć się do woli grając w piłkę nożną, przeciągając linę, chociaż najlepsze okazały się zawody w rzucaniu burakiem.

Rodzicom dzieci przygotowały niespodziankę w postaci Koncertu życzeń. Wszyscy bawili się doskonale. Na koniec ognisko i pyszne kiełbaski.

   Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy.

Konkurs z języka angielskiego „Memory Master”

bez tytułu222

W kwietniu bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim leksykalnym konkursie z języka angielskiego „Memory Master” organizowanym przez Szkołę Języków Obcych EUREKA w Turce  (www.memorymaster.edu.pl). Niedawno otrzymaliśmy wyniki konkursu i z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród zwycięzców znalazły się nasze uczennice!!! LAUREATKĄ konkursu została Izabela Mrozowska (kl.V), laureatką III stopnia została Gabriela Grabowska (kl. IV), a wyróżnienia w konkursie przyznano Julii Papierz (kl. IV) oraz Ewelinie Szpyrce (kl. IV). Wszystkim zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni 🙂20160412_102837 20160412_102910

WYCIECZKA KLASY III b DO BIAŁOWIEŻY

9-10 czerwca klasa III b była na dwudniowej wycieczce "Nadbużańskie atrakcje i w zagrodzie żubra". Dopisywała nam pogoda i wspaniały humor.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Synagogę we Włodawie oraz Muzeum Etnograficzne, Monastyr św. Onufrego w Jabłecznej. Byliśmy również w stadninie koni arabskich w Janowie. W Serpelicach odbyliśmy rejs statkiem po Bugu, po czym udaliśmy się na ognisko i nocleg do ośrodka wypoczynkowego " Partner".
Drugi dzień spędziliśmy w Białowieży. Tam zwiedziliśmy muzeum i rezerwat żubrów. Następnie udaliśmy się do Białej Podlaskiej na obiad i do kina na film "Angry Birds" (było super, kino przygotowane było tylko dla nas).
Po smacznym deserze powędrowaliśmy do busa, by szczęśliwie wrócić do domu.
                Chciałoby się zostać dłużej!!!!
Dwa dni szybko minęły, ale wspomnienia zostaną na zawsze.

Youngster on a trip!!!

 

7 czerwca 2016 uczniowie programu Youngster oraz uczniowie klas młodszych gimnazjum udali się na wycieczkę do Chełma. W trakcie wycieczki każdy miał możliwość zobaczyć Chełm z lotu ptaka, czyli z najwyższego punktu miasta na charakterystycznym dla Chełma wzgórzu widocznym z odległości wielu kilometrów, zwiedzić stare miasto, obejrzeć film Angry Birds w kinie Zorza, pograć w kręgle oraz spotkać Ducha Bielucha 🙂 w podziemiach kredowych.  Youngsterowicze oraz ich młodsi koledzy świetnie spędzili czas!!!

DZIEŃ DZIECKA W ZESPOLE SZKÓŁ W HORODLE

                                Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

                                                      Janusz Korczak 

 

Te słowa Janusza Korczaka z pewnością przyświecały organizatorom obchodów tego dnia w naszej szkole. Gwarno i wesoło było w środowe przedpołudnie 1 czerwca w Zespole Szkół w Horodle, gdyż z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na wszystkie dzieci – te małe i te duże – czekała cała masa atrakcji.

Wszystko zaczęło się oczywiście od życzeń złożonych przez pana dyrektora Jana Hajkowskiego.  Następnie uczniowie gimnazjum i liceum mogli obejrzeć prezentacje projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klasy II gimnazjum, a później wykorzystać wiedzę  z nich wyniesioną w czasie turnieju „Super Klasa”. W konkurencjach wiedzowych i sportowych przygotowanych przez panie Ewę Blacharz i Anetę Brzyską bezkonkurencyjna okazała się klasa III a gimnazjum, drugie miejsce zajęła klasa I, a trzecie klasa II.

 W szkole podstawowej wspólne świętowanie rozpoczęło się od  „Pasowania na czytelnika” i wyborów do Samorządu Uczniowskiego przygotowanych przez panie Stanisławę Ślązak i Jadwigę Bartoszek. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na wybicie godziny 10 – tej, bo wtedy rozpoczął się festyn. Cała społeczność udała się na plac przed szkołą i tam dopiero zaczęła się zabawa!

Pogoda tego dnia dopisała, a słońce zachęcało do wspólnej zabawy. Na najmłodszych czekała trampolina, dmuchana dżungla, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw, które dostarczyły dzieciom ogromnej frajdy, ale  największym hitem okazały się kule wodne, do których ustawiały się kilometrowe kolejki. Nieco starsi mogli wziąć udział w grach i zabawach zorganizowanych przez panie Marzannę Szumską i Annę Kozar w miasteczku harcerskim, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy na stoisku zorganizowanym przez panią Iwonę Słupską, poznać założenia programu „Weź Oddech”  pilotowanego przez panią Jadwigę Jastrząb – Pakułę, skosztować zdrowej i smacznej żywności przygotowanej przez uczestników programu „Trzymaj Formę” pod kierownictwem pań Irminy Jonak i Aleksandry Jerzyny. Na spragnionych wrażeń artystycznych czekały występy laureatów konkursów wokalnych przygotowane przez pana Roberta Jerzynę oraz prezentacje grupy tanecznej prowadzonej przez panią Gertrudę Kasprzak. Najwięcej pozytywnych emocji dostarczył mecz piłki nożnej, który rozegrały drużyny: nauczyciele i rodzice kontra uczniowie. Nie zapomniano też o poczęstunku, w postaci grilowanych kiełbasek, waty cukrowej, lodów i napoi,

Bez wątpienia ta impreza  na długo pozostanie w pamięci jej małych i większych uczestników,  za co serdecznie dziękujemy sponsorom, którymi byli:
– Firma „Sokołów”,
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Stan – Rom”,
– Koło Gospodyń Wiejskich z Janek,
– Gminny Ośrodek Kultury w Horodle,
– Rady Rodziców działające przy Zespole Szkół w Horodle,
– Sklepik Szkolny.