AKTYWNA NIEDZIELA – KULTURA I SPORT

      12 lutego grupa 40 uczniów z klas I-VIII pod opieką pana Dariusza Tuza i pana Tomasza Najucha udała się na wycieczkę do Lublina z cyklu „Kibicuj Mistrzyniom”.
   Pobyt w Lublinie rozpoczął się od seansu w Cinema City, gdzie wycieczkowicze obejrzeli film Asteriks i Obeliks: Imperium smoka. Później zwiedzali Stare Miasto i zjedli pyszny obiad. Najważniejszym punktem wycieczki był mecz piłki ręcznej kobiet w ramach rozgrywek o mistrzostwo Polski między MKS FunFloor Lublin a MKS Gniezno.
  Niesamowitą atrakcją dla dzieci była możliwość wyprowadzania zawodniczek obydwu klubów do przedmeczowej prezentacji, a po zwycięstwie lublinianek – autografy i zdjęcia z Mistrzyniami.
Po szczęśliwym powrocie do Horodła wszyscy myśleli o kolejnym wyjeździe.
Linki do relacji z meczu:
https://www.mks.lublin.pl/aktualnosci/udany-rewanz-po-emocjonujacym-starciu-lublinianki-wygraly-z-beniaminkiem-z-gniezna

„Z KOPYTA KULIG RWIE…”

       10 lutego, korzystając z pięknej zimowej aury, młodzież liceum wybrała się na Roztocze. Tam, w Suścu, czekała na nich moc atrakcji, z których główną był konny kulig w bajkowej scenerii. Sanna po oprószonym śniegiem lesie jodłowym, podziwianie wodospadu Jeleń, słynnych Szumów nad Tanwią przyniosły wszystkim uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń. Było biało, mroźno i wesoło. Mnóstwa radości dostarczyła bitwa na śnieżki, a także pełne emocji i nieprzewidzianych wywrotek zjazdy z górki na workach wypełnionych sianem. „Białe szaleństwo” zakończyło wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami i gorącą herbatą, które w tej mroźnej scenerii smakowały wybornie.
Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu okazał się doskonałym sposobem na integrację. Kolejne licealne wyjazdy integracyjne już wkrótce!