STUDNIÓWKA

27 stycznia 2018 r. odbył się bal studniówkowy zorganizowany przez uczniów klasy trzeciej liceum i ich rodziców.
Studniówka to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego ucznia. Z jednej strony beztroska zabawa i czas spędzony wspólnie z przyjaciółmi, z drugiej świadomość, że coś się kończy. Magia chwili udzieliła się wszystkim uczestnikom sobotniej uroczystości. Długo wyczekiwany przez maturzystów bal przebiegał w cudownej i niepowtarzalnej atmosferze. Były piękne kreacje, tradycyjny polonez, łzy wzruszenia w oczach rodziców, podziękowania, życzenia i wymarzona zabawa do białego rana.

KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W HORODLE

Ostatni dzień przed feriami zimowymi – 26 stycznia– w naszej szkole upłynął w świątecznym  nastroju. Z inicjatywy samorządów uczniowskich szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum odbył się  Szkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Klasy-  od  IV szkoły podstawowej do II liceum-  przygotowały piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki. W konkursie wystąpiły zarówno klasowe zespoły wokalne jak i soliści. Uczestnicy konkursu wykazali się nie tylko wysokim poziomem wokalnym, ale też wzbogacili swoje występy o własny akompaniament ,  ciekawą choreografię i pomysłowe kostiumy.  Wspaniały klimat stworzyła publiczność, żywiołowo reagując na zaprezentowane utwory.
Po zakończeniu części konkursowej wszyscy ochoczo odśpiewali „ Wśród nocnej ciszy”, a następnie członkowie samorządu poczęstowali uczestników i publiczność owocami cytrusowymi i słodyczami. 
Jury konkursu-  ksiądz proboszcz Daniel Pachla, pan Robert  Jerzyna i pani Agnieszka Kossowska- postanowiło przyznać następujące  nagrody:
– w kategorii zespołów nagrodę dla klas – V a, VII szkoły podstawowej i I liceum.
– w kategorii solistów nagrody dla Kingi Ciężkiej z klasy IV b, Julii Papierz z klasy VI , Julii Bańki z klasy VII szkoły podstawowej  i Aleksandry Ciężkiej z klasy II gimnazjum.
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy podziękowania i słodkie nagrody pocieszenia ufundowane przez Radę Rodziców.
Ten wyjątkowy dzień był okazją do pokazania utalentowanych uczniów, a także radości, jaką można czerpać ze wspólnego kolędowania.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tuż przed feriami obchodziliśmy bardzo ważne święto. W oddziałach przedszkolnych i klasach I-II odbyły się uroczyste akademie z okazji święta naszych dziadków.
Razem ze swoimi wychowawczyniami, paniami: Haliną Jeżyną, Ewą Kurzydłowską, Irminą Klamer i Barbarą Klamer dzieci przygotowały dla swoich najbliższych piękne wiersze, piosenki i tańce.
Rodzice również przyłączyli się do obchodów święta i przygotowali przyjęcie niespodziankę. Wszystkim Babciom i Dziadkom bardzo dziękujemy, że zaszczycili nas swoją obecnością i życzymy im zdrowia i samych pogodnych dni.

WYJAZD UCZNIÓW KLAS 0-III NA SPEKTAKL TEATRALNY

11 stycznia 2018 r.  dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” wystawiony na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Była to nowa wersja znanej bajki o Wawelskim Smoku.
Główny bohater – Wawelski Smok – wyrusza na tajemniczą wyprawę pełną przygód i niebezpieczeństw. Na domiar złego w ślad za Smokiem podąża szpieg z Krainy Deszczowców, który robi wszystko, aby pokrzyżować mu plany.
Spektakl pokazał dzieciom, że pomagając sobie wzajemnie i kierując się  sercem, można przezwyciężyć największe przeszkody. Bogata scenografia, barwne kostiumy i piękna oprawa muzyczna wprawiły widzów w cudowny nastrój. Dowodem na to, że przygody Wawelskiego Smoka spodobały się dzieciom były gromkie brawa i pełne zachwytu okrzyki.

SUKCES GIMNAZJALISTÓW W KONKURSIE „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

12 stycznia 2018r. uczniowie gimnazjum w składzie: Aleksandra Ciężka, Daria Gryciuk (kl.II), Michał Gruszka i Piotr Petrycki (kl.III) reprezentowali szkołę w III etapie ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył się w Strachosławiu. Uczestniczyło w nim 8 najlepszych drużyn z gmin reprezentujących 3 Parki Krajobrazowe: Chełmski, Strzelecki i Sobiborski . Startujący w konkursie gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat parków krajobrazowych, ale również szerokim zakresem wiedzy z biologii, ekologii, ochrony środowiska i geografii.
Nasi uczniowie przygotowywani przez panią Joannę Grzeszczuk zajęli I miejsce, uzyskując awans na etap wojewódzki, gdzie  będą reprezentować Strzelecki Park Krajobrazowy. Indywidualnie największą liczbę punktów zdobyli: Aleksandra Ciężka i Piotr Petrycki.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za awans do etapu krajowego.


KOLEJNY PATROL PIESZY LICEALISTÓW

10 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I liceum realizujący innowację pedagogiczną Straż Graniczna uczestniczyli w patrolu granicznym, którego celem było poznanie oznakowania granicy państwowej oraz  dróg przygranicznych.
 Uczestnicy  zajęć uczyli się współpracy zespołowej, poruszania się małą grupą w terenie trudnym i zadrzewionym, a także dowiedzieli się jak wygląda przeprawa przez teren podmokły. Uczniowie z zaangażowaniem i determinacją przygotowywali posiłek przy ognisku – chociaż działali pod presją czasu, poradzili sobie z tym bez wykorzystania ostrych narzędzi.
Jak widać na załączonych zdjęciach humory dopisywały podczas całych niezwykle trudnych zajęć terenowych.

WYCIECZKI KLASY I SP

     W dniach 9 – 10 stycznia 2018 r. uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej odwiedzili placówki straży granicznej i straży pożarnej. Szukając odpowiedzi na pytanie „Kto dba o nasze bezpieczeństwo?”,  dzieci oglądały różne pojazdy i ich wyposażenie, przymierzały  ubrania ochronne, zapoznawały się ze specjalistycznym sprzętem. Informacje zdobyte na wycieczkach zostaną wykorzystane na zajęciach i z pewnością przydadzą się w przypadku różnych zdarzeń losowych.

Serdecznie dziękujemy panom: Markowi Wronie i Damianowi Lemińskiemu za możliwość zwiedzenia placówek.