II etap regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz…?” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

24 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbył się finał regionalnego konkursu czytelniczego  „Czy znasz…?" dla klas I-III szkoły podstawowej. W tym etapie spotkało się 31 uczniów z 24 szkól powiatu biłgorajskiego, tomaszowskiego, zamojskiego oraz hrubieszowskiego. Podobnie jak w pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test, który sprawdzał znajomość utworów znanych bajkopisarzy. Maksymalnie można było uzyskać 38 pkt., jednak nikt z uczestników nie otrzymał takiej liczby punktów. Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Grabowska, która uzyskała 32,5 pkt. i otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Zabrakło jej niewiele do trzeciego miejsca, bo tylko 0,5 pkt., natomiast do pierwszego 2 punkty. Jak widać rywalizacja między uczniami była bardzo zaciekła.

Obchody DNIA ZIEMI

W dniu 22 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Horodle obchodzono Dzień Ziemi. Obchody te zostały połączone z działaniami podejmowanymi w ramach projektu Comenius „W krainie baśni, bajek i legend”.  Pierwszym etapem naszych działań było wykonanie gazetki ściennej oraz  zaprezentowanie inscenizacji pt. „Księżniczka Śmieszka i ekoludki” w wykonaniu dzieci z klasy IV „a” pod kierunkiem nauczyciela przyrody pani Stanisławy Ślązak. W tym dniu również został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Zwierzęta z moich bajek” zorganizowany w bibliotece szkolnej dla uczniów klas młodszych. Kolejnym działaniem był  konkurs recytatorski pt. „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę, nie niszczę, tylko recytuję…” w ramach realizacji projektu Comenius. Tematem konkursu były wiersze o tematyce przyrodniczej. Wzięli w nim udział uczniowie z trzech grup wiekowych: odziały przedszkolne, klasy I-III oraz klasy IV-VI.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990. W tym roku obchody Dnia Ziemi są organizowane pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. 

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Jak śmieci segregować mogę namalować w klasach I-II

   22 kwietnia 2015r. rozstrzygnięty został konkurs przyrodniczy pt.: ,,Jak śmieci segregować mogę namalować”. To właśnie w tym szczególnym dniu, Międzynarodowym Dniu Ziemi, należy pamiętać jak ważna jest segregacja śmieci. Dzieci dostały dyplomy i skromne upominki z rąk pani dyrektor Agnieszki Harpeniuk.

gratulacjeLaureaci:

Klasa II
Miejsce I:
Aleksandra Gołębiowska    -II b
Błażej  Wlach                   -II b

Miejsce II:
Gabriel Reguała                   -II b

Miejsce III:
Karolina Jańczuk                -II b
Anna Juźwiak                     -II b

 Klasa I
Miejsce I:
Martyna Seredyńska           -I b
Aleksandra Gawron             -I b
Dawid Stawiarski                -I b

Miejsce II:
Weronika Szymańska        -I b

Miejsce III:
Kacper Nowaczewski          -I b
Jakub Jańczuk                   -I b

Wyróżnienie:
Julia Szpyrka                    -I a
Kacper Orkiszewski          – I a
Kacper Filipczuk               -I a

KLASA II b Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

21 kwietnia 2015r. klasa II b odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Horodle. Spotkanie poświęcone było H.Ch. Andersenowi i jego wspaniałej twórczości, w której ukazuje, że dobro zawsze zwycięża, że dobrym ludziom zawsze wszystko się udaje, że zawsze ktoś im przyjdzie z pomocą, że po prostu warto być dobrym człowiekiem.
Dzieci poznały życiorys autora pięknych baśni. Miały również okazję przeczytać jedną z nich.
Panie bibliotekarki Renata Mochnaczewska i Bożena Gruszka przygotowały jak zawsze wiele krzyżówek i konkursów. Dzieci doskonale bawiły się przy okazji konkursów, wykazując się jednocześnie znajomością baśni, jak również kreatywnością i zdrowym współzawodnictwem.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe spotkanie!!!!!

Konkurs czytelniczy „Czy znasz…?” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

17 kwietnia 2015r. w Bibliotece Pedagogicznej w Hrubieszowie odbył się  powiatowy etap konkursu czytelniczego „Czy znasz…?” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała  drużyna w składzie :

  1. Gabriela Grabowska
  2. Paulina Wójcik
  3. Julia Papierz
  4. Weronika Małkowicz
  5. Aleksandra Szumiata

oraz nauczyciel bibliotekarz pani Stanisława Ślązak. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test podczas którego mogli wykazać się znajomością utworów znanych bajkopisarzy. Maksymalną liczbę punktów zdobyła Gabriela Grabowska i będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie rejonowym w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Życzymy powodzenia i  zdobycia tytułu laureata.

Profilaktyczne spotkanie ze strażakiem w świetlicy szkolnej

15 kwietnia 2015r. grupa świetlicowa brała udział w spotkaniu z przedstawicielem straży pożarnej. Celem spotkania było nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego do Straży Pożarnej, wzbogacenie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej, zapoznanie z pracą strażaka oraz budzenie szacunku dla pracy strażaków.

            W trakcie spotkania asp. Damian Lemiński zaznajomił dzieci z pracą zawodową strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Pan strażak wspólnie z uczniami utrwalił znajomość numerów alarmowych do straży pożarnej, wyjaśnił w jaki sposób zgłosić pożar lub zagrożenie pożarowe. Opowiedział uczniom o akcjach ratowniczych i humanitarnych, w których uczestniczył. Dodatkowo uczestnicy spotkania poznali nieco więcej szczegółów dotyczących pracy strażaka, np. dowiedzieli się co robi strażak jak "nic nie robi", co trzeba zrobić, aby zostać strażakiem, jakie są stopnie strażackie. Na zakończenie dzieci wręczyły panu strażakowi laurki.

W marcu jak w garncu

To prawda…….W naszej klasie czyli w I b w marcu wiele się działo. Przeprowadzaliśmy doświadczenia z wodą (sprawdzaliśmy jak długo utrzymają się nasze rysunki wodne,  mierzyliśmy ile szklanek wody zmieści się w butelce litrowej), wysialiśmy owies na stroiki, badaliśmy długość cienia w różnych porach dnia.

    Bardzo ważnym dniem był dla nas pierwszy dzień wiosny gdyż zostaliśmy pasowani na czytelnika, mogliśmy obejrzeć zaćmienie słońca a także obserwować kosmos w planetarium.

  Czas przedświąteczny w szkole mogliśmy spędzić wspólnie z rodzicami uczestnicząc w zajęciach otwartych i przygotowując stół wielkanocny. Naszymi gośćmi byli pan dyrektor Arnold Bogowski i pani dyrektor Agnieszka Harpeniuk.

      Wszystkim uczestnikom naszego świątecznego spotkania serdecznie dziękujemy.

Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Horodle

9 kwietnia 2015r. grupa 5‑latków wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Kuczyńską i grupa 6‑latków z wychowawczynią p. Jadwigą Bartoszek była na wycieczce w Ochotniczej Straży Pożarnej w Horodle.

      Dzięki uprzejmości p. Damiana Lemińskiego dzieci miały okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków,  poznały sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki straży pożarnej oraz oglądały wozy strażackie. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Przedszkolaki zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w straży pożarnej.

KIERMASZ WIELKANOCNY!!!!!!

29 marca 2015r. w deszczową NIEDZIELĘ PALMOWĄ odbył się po raz kolejny KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH.

 Zuchy i Harcerze samodzielnie,z instruktorami, a także przy ogromnej pomocy rodziców, DZIĘKUJEMY!!!,przygotowali na kiermasz ozdoby świąteczne: piękne stroiki, pisanki, palmy. Pomimo niesprzyjającej pogody kiermasz był udany.
Zaszufladkowano do kategorii ZHP

Wielkanocne dekoracje

Święta wielkanocne kojarzą się nam z kolorowymi pisankami, zajączkami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem oraz kartkami z życzeniami. Chcąc poczuć nastrój tych pięknych świąt grupa świetlicowa wraz z Panią Magdą Bazylewicz wykonywała prace plastyczno – techniczne tematycznie związane z Wielkanocą. Wszyscy uczestnicy z chęcią i zapałem wykonywali świąteczne pisanki, zajączki oraz ogromne jaja z gazet i balonów. Nowe umiejętności, nabyte w trakcie zajęć, sprawiały dzieciom dużo zadowolenia, a wykonane samodzielnie przedmioty przynosiły radość i dumę. Dzieci swoimi pracami przystroiły świetlicę szkolną.