PO RAZ KOLEJNY USYPALIŚMY „GÓRĘ GROSZA”!

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie” – w myśl tej zasady przez 4 miesiące uczniowie liceum zbierali drobne monety, które następnie przekazane zostały do Towarzystwa „Nasz Dom” wspierającego dzieci wychowujące się poza swoją rodziną – w rodzinnych domach dziecka i rodzinach zastępczych. Była to już XXVI edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej, od lat przeprowadzanej w wielu polskich szkołach. W tym roku, dzięki zaangażowaniu wszystkich klas licealnych, usypano szkolną Górę Grosza o wartości 197 złotych (kl. II – 98,22zł  kl.I –53,30 zł,  kl.III – 31,19 zł, kl.IV – 14,29 zł)

W imieniu dzieci z rodzinnych domów dziecka, dla których zbierane były fundusze, dziękujemy darczyńcom za hojność i zaangażowanie!

LICEALIŚCI W FINALE

ROZWIĄZANIA OPARTE  NA ZASOBACH PRZYRODY – pod takim hasłem odbył się finał konkursu ekologicznego na Uniwersytecie Przyrodniczym  w Lublinie.
         W konkursie, który odbył się 15 marca, wzięło udział 220 uczniów z 76 szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego, w tym reprezentacja z naszego liceum: Anna Gruszka, Jakub Lemiński i Filip Bogowski.
         Do  grona  50 najlepszych finalistów zakwalifikowano ucznia naszego liceum – Jakuba Leminskiego. Nagrodą jest udział w trzydniowych warsztatach terenowych zorganizowanych w Roztoczańskim Parku Narodowym oraz Poleskim Parku Narodowym. Opiekunem  konkursowiczów była Pani Iwona Siemionek.

         Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.