Turniej Wiedzy Pożarniczej

        21 lutego 2014 roku odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dwóch uczniów z naszej szkoły zajęło pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Awansowali oni do etapu powiatowego. W kategorii uczniów gimnazjum zwyciężył Piotr Sakowski z klasy II b. Natomiast w grupie uczniów szkół średnich najlepszy okazał się Maciej Rudawski, uczeń klasy I.

Gratulujemy !!! 

Walentynki

W dniu Świętego Walentego,

Życzę Tobie byś miał tego,

Kto Ci taką kartkę wyśle,

I cieplutko Cię uściśnie.

Aby zawsze kochał Ciebie

I by było wam jak w niebie.

walentynki

Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!

   14 lutego jest to dzień Świętego Walentego obchodzony także jako Dzień Zakochanych. Tego dnia osobie nam bliskiej możemy wysłać upominek lub kartkę. Tak właśnie od paru lat w naszej szkole działa poczta walentynkowa, za pomocą, której można wysyłać kartki, dla bliskich nam osób i nie tylko. W tym dniu w szkole panował miły nastrój, każdy chodził uśmiechnięty.Kartek do poczty walentynkowej wpłynęło mnóstwo. Aniołek walentynkowy miał sporo pracy przy rozdawaniu kartek.
   Wielu z nas w tym dniu zdobyło się na choćby drobny gest, aby osoba, do której czujemy sympatię, zrozumiała, ile dla nas znaczy. Również z tej okazji SU zorganizował konkurs plastyczny pt. „Serce dla Ciebie”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas O-III i IV-VI.

I m-  Rudawska Julka

        Pałys Marceli

II m- Grabowska Gabrysia

III m- Wojciechowska Karolina

         Marzec Paulina

Wyróżnienie- Szumiata Weronika

                          Wróbel  Amelka

ANGIELSKI TWOJĄ SZANSĄ

Inicjatywa Youngster jest to program mający wesprzeć  młodzież z terenów wiejskich w nauce języka angielskiego i co za tym idzie pomóc we wkroczeniu w dorosłe życie. Program powstał przy współpracy Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej i wydawnictwa Macmillian.
Już   od  kilku  lat  funkcjonuje  on w naszej szkole. Uczniowie  Gimnazjum doskonalą znajomość języka  angielskiego nie tylko w trakcie typowych zajęć lekcyjnych, ale także przez zabawę. Dodatkową atrakcją (która niewątpliwie motywuje do nauki) są nagrody. Oczywiście nie dostaje ich każdy uczeń, a jedynie ci, którzy faktycznie udoskonalą swoją znajomość angielskiego (osiągną progres pomiędzy pierwszym  a końcowym testem). Duża liczba rokrocznie nagradzanych w naszej szkole świadczy, że tego typu lekcje faktycznie pomagają w doskonaleniu  kompetencji językowych.

Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Dnia 16.01.2014r. uczniowie gimnazjum w składzie: Barbara Sobiłło kl. Ia, Cezary Fornal kl. Ia, Daniel Pucek kl. IIa i Karol Buchajczuk kl. IIIa, reprezentowali szkołę w  konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Odbył się on w Zespole Szkół Budowlanych w Chełmie. Uczestniczyło w nim 9 najlepszych drużyn z regionu. Nasi uczniowie przygotowywani przez panią Joannę Grzeszczuk zajęli w nim I miejsce i uzyskali awans na etap wojewódzki.                                                                                                   Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie.

1            5                               6