II biwak wędrowny HDW2 – Starosiele 2013

     Już drugi raz drużyna wędrownicza z Horodła brała udział w biwaku wędrownym. Biwak zorganizowała druchna Iwona Kudła – Najuch. 17 czerwca młodziez z opiekunami: druchną Marzanna Szumską i Tomaszem Najuchem wyruszyła pieszo do Starosiela. W drodze towarzyszył nam funkcjonariusz Plasówki SG z Horodła, za co dziękujemy. Bazą biwaku była Stanica Harcerska. Mogliśmy liczyć na gościnność i wszelką pomoc ze strony pracowników Komendy Hufca – serdecznie za to dziękujemy. Celem był wypoczynek i praca metodyką harcerską. Młodzież zorganizowała pole namiotowe, samodzielnie przygotowywała  posiłki,  spędzała  czas przy ogniskach. Dzięki pomocy Placówki SG w Skryhiczynie drużyna uczestniczyła w obchodach Powstania Kosciuszkowskiego w Uchańce. Za pomoc dziękujemy. 19 czerwca drużyna bezpiecznie wróciła do Horodła. Mamy nadzieję, że za rok znów wyruszymy na kolejną wędrówkę.

Zaszufladkowano do kategorii ZHP

Nagrody w konkursie czytelniczym rozdane!!!

      W konkursie czytelniczy „ Julian Tuwim bez tajemnic” organizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy Agnieszkę Kossowską i Stanisławę Ślązak ogłoszono zwycięzców:

I miejsce Joanna Bartoszek i Marta Hajkowska

II miejsce Sylwia Kruk

III miejsce Kacper Kowalczuk i Damian Matwiejczuk

Nagrody ufundował sklepik szkolny. Zwycięzcom gratulujemy!!!

SUKCES MARTY HAJKOWSKIEJ Z KLASY I A W KONKURSIE „BEZPIECZNE GIMNAZJUM”!!!

     Program „Bezpieczne Gimnazjum” poruszał tematykę dotyczącą patologii społecznych i promował zdrowy styl życia. Uczestnicy konkursu pisali prace na jeden z podanych wcześniej tematów. Wśród 60 prac konkursowych praca Marty Hajkowskiej została wyróżniona( 5 miejsce). Gratulujemy!!! Wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

WYCIECZKA KLASY I LO

     Korzystając z wyjątkowo sprzyjającej aury, dniach 17-19 czerwca  2013r.  klasa  I  liceum wraz z opiekunkami Iwoną Słupską i Agnieszką Kossowską zwiedzała Kraków( zoo, Wawel, Trakt Królewski, Rynek i Sukiennice), Wieliczkę, Zakopane( Pasmo Gubałowskie,  Krupówki,  skocznie  narciarskie), zaporę w Nidzicy i Szczawnicę. Najciekawsze punkty programu wycieczki to zajęcia w krakowskim zoo na temat zagrożonych gatunków zwierząt, trzygodzinne zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce i spływ Dunajcem.

     Po dość wyczerpujących atrakcjach turystycznych młodzież odpoczywała  w  Willi  pod  Tatrami,  korzystając  z basenu, boiska i grilla. A jak się bawili, zobaczcie sami

OJ, DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO!!!-DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI-6.06.2013r.

      Wśród wielu atrakcji-pokazów, występów- wisienką na torcie okazał się film przygotowany przez naszych tegorocznych absolwentów: Małgorztę Zebzdę, Tomasza Plicnera, Sebatiana Bańkowskiego, Kamila Zdanikowskiego, Piotra Katę, Pawła Haczkiewicza i Kamila Juźwiaka.

Po raz kolejny maturzyści udowodnili swoje zaangażowanie, poczucie humoru, pomysłowość i talent. Gratulujemy!!!

OBEJRZYJCIE GALERIĘ:) !!

Zajęcia terenowe zbiologii i geografii

    Dnia 7 czerwca 2013 roku uczniowie klasy 3A i 3B gimnazjum uczestniczyli w zajęciach terenowych z biologii i geografii, opiekunami na zajęciach były Panie: p. Jadwiga Jastrząb – Pakuła, p. Joanna Grzeszczuk, p. Ewa Blacharz oraz p. Aneta Brzyska.
     Pierwsza część zajęć odbyła się w Oczyszczalni Ścieków w Hrubieszowie, gdzie uczestnicy poznali proces technologiczny oczyszczania ścieków oraz zwiedzili oczyszczalnię .
    W drugiej części zajęć młodzież udała się na wieżę widokową w Gródku gdzie mieli możliwość obserwacji Nadburzańskiego Obszaru  Chronionego  Krajobrazu  oraz  poznali ścieżkę historyczno – przyrodniczą „Królewski Kąt”. Uczniowie zapoznali się z wcześniej przygotowanymi informacjami na temat ścieżki.
    Na koniec zajęć organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników zajęć.

Dziękujemy Sponsorom

         Podziękowanie  za  okazną  pomoc  w  organizacij  Dnia Otwartych Drzwi w Zespole Szkół w Horodle składają uczniowie i pracownicy szkoły.

        Dziękujemy:

1) Panu Stanisławowi Kurantowiczowi – właścicielowi Masarni i ubojni w Hrubieszowie

2) Panu Żołnierczukowi – właścicielowi restauracji "Sława" w Horodle

3) Panu Dariuszowi Gołębiowi – właścicielowi stacji Paliw "Tank" w Horodle

4) Panu Henrykowi Kacajowi – właścicielowi Sklepu Wielobranżowego "Talmud" w Horodle

5) Panu Mirosławowi Chilińskiemu

6) Komendantowi mjr Markowi Wronie i funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Horodle

7) Strażakom OSP w Horodle

8) Komendantowi  mł.  bryg.  mgr  inż.  Piotrowi  Kierepce  oraz  funkcjonariuszom Powiatowej Państwowej Straży Pożarnrj w Hrubieszowie

CHEMICZNY SUKCES GIMNAZJALISTÓW

      Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Królowej Jadwigi w Horodle okazali się najlepsi na etapie powiatowym IV Regionalnego Turnieju Chemicznego organizowanego pod patronatem Dziekana Wydziału Chemii UMCS w Lublinie i Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który odbył się 23 maja 2013r.
           Drużyna w składzie: Krystian Fornal – kl. III B, Karol Buchajczuk – kl. II  A  i  Kacper  Kowalczuk  –  kl.  I  B  wywalczyła  I  miejsce  w  powiecie  i zakwalifikowała się do eliminacji regionalnych.
     Krystian Fornal ponadto zajął I miejsce w kategorii indywidualnej dla uczniów klas III, podobnie Karol Buchajczuk jest zdobywcą I miejsca wśród uczniów klas II.
     5 czerwca 2013r. podczas eliminacji regionalnych w Zamościu drużyna otrzymała  tytuł finalisty turnieju. Uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne z  chemii  indywidualnie.  Drużynowo  zmagali  się  z  zadaniami  po angielsku i wykrywaniem sole w części laboratoryjnej.
        Krystian  Fornal zajął I miejsce w kategorii indywidualnej dla uczniów klas III.
      Uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach z chemią. Pani   mgr   Iwonie  Słupskiej  –  nauczycielowi  chemii  w  Zespole  Szkół  w    Horodle   życzymy   kolejnych   sukcesów   dydaktycznych   i   budzenia  w młodzieży zamiłowania do tego trudnego przedmiotu.

Indywidualne Wojewódzkie Zawody Lekko Atletyczne

     W dniu 4 czerwca 2013 r. na stadionie OSiR w Puławach odbyły się Indywidualne Wojewódzkie Finały Zawodów w Lekkiej Atletyce. Gimnazjum przy Zespole Szkół w Horodle reprezentował uczeń klasy III a Bartłomiej Kaczanowski, który wynikiem 6.56.78 w biegu na 2000 m zajął IX miejsce, poprawiając swój rekord życiowy o 25 sekund. opiekę nad nim sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Janeczko.

P1060643                        P1060638

                                                P1060639

KOLEJNY SUKCES KRYSTIANA FORNALA

      29  maja  w  Zespole  Szkół  w Białopolu odbyła się IX edycja konkursu czytelniczego „W kręgu Pana Tadeusza”.  Wzięło w nim udział 22 gimnazjalistów z terenu całego województwa lubelskiego, w tym reprezentanci naszego Gimnazjum – Emilia Kozak ( I a) i Krystian Fornal (III b).  Uczestnicy konkursowych zmagań rozwiązywali pisemny test, który składał się  z 59 pytań dotyczących: bohaterów utworu, elementów tradycji szlacheckiej i obyczajowości polskiej szlachty, ważnych zdarzeń, przedmiotów, zjawisk i elementów przyrody ukazanych w epopei. Choć pytania nie należały do najłatwiejszych nasi gimnazjaliści poradzi sobie z nimi wyśmienicie, zwłaszcza Krystian Fornal, który zyskując największą liczbę punktów otrzymał tytuł laureata.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na stronie organizatora http://www.wkregupanatadeusza.cba.pl/galeria.html#