Miło szaleć…..

Miło szaleć, kiedy czas po temu…, słowa  pieśni Jana Kochanowskiego stały się mottem balu gimnazjalnego, który odbył się 23 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół w Horodle.

Życie szkolne obfituje w różne wydarzenia, ale w ten sobotni wieczór same przyjemne chwile stały się udziałem  uczestników balu. Wiele serdecznych słów  kierowano do siebie nawzajem. Były podziękowania, kwiaty, piękna muzyka, tańce, na początku oczywiście tradycyjny polonez, a później zabawa, zabawa, zabawa…..

Dzień Babci i Dziadka w II b- 21 styczeń 2016r.

Babcia i dziadzio to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem,miłością i wszystkim co najlepsze. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów naszych dzieci. Dzieci to czuja i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków na to najcieplejsze ze wszystkich świąt żeby podziękować im za wszystko i wyrazić swoją miłość.

A oto i życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków:
Szczęścia,by każdy dzień przynosił radość.
Radości,by uśmiech nie znikał z Państwa twarzy.
Uśmiechu ,by przeganiał zmartwienia.
Beztroski,by żyć w pomyślności i zdrowiu.
Pomyślności i zdrowia,by realizować marzenia.
Spełnienia marzeń,by odnaleźć szczęście…

Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

Dnia 21 stycznia 2016r. oddziale przedszkolnym /grupa starsza/ odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swych gości liczne wiersze i piosenki. Dziadkowie z wielkim wzruszeniem wysłuchali części artystycznej. Następnie odbył się poczęstunek. Później dzieci prezentowały swoje dotychczasowe osiągnięcia. Popisom nie było końca.

STUDNIÓWKA

Studniówka odbyła się 09  stycznia 2016 roku w Restauracji Sława w Horodle. Jak tradycja nakazuje bal odbył się na  około 100 dni przed maturą. Na tę okazję została specjalnie przygotowana i udekorowana sala. Wszystko wyglądało przepięknie. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o 19 przemówieniem pana dyrektora. Następnie uczniowie zatańczyli poloneza. Układ tańca był ćwiczony bardzo długo, więc maturzyści  byli  dobrze przygotowani. Obowiązywał strój wieczorowy: dziewczyny ubrane były w piękne suknie, a chłopcy w garnitury. Były występy kabaretowe i wokalne trzecioklasistów. Wszyscy razem tańczyli na parkiecie.  Impreza trwała do białego rana. Można powiedzieć że był to bardzo piękne chwile w życiu każdego z uczestników tej uroczystości.

Koniec roku w II b

Końcówka grudnia była bardzo bogata w wydarzenia. Mieliśmy okazję spotkać się z zawodniczkami MKS Lublin, oglądaliśmy przedstawienie w Gminnej Bibliotece Publicznej.
Spektakl teatralny opowiadał o podstępnym czarodzieju Gargamelu, pomocnych Smerfach i konieczności dbania o środowisko naturalne.
  Nasza koleżanka Martynka Seredyńska zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez muzeum w Hrubieszowie na kartkę świąteczną. BRAWO MARTYNKA!
  I oczywiście Wigilia. W tym roku mogliśmy gościć rodziców, panią  Bednarczuk, panią Seredyńską i panią Kozar oraz nasze panie z obsługi Beatę Bogowską i Jolantę Kuczek. Dziękujemy, że znalazły czas i zaszczyciły nas swoją obecnością.

WIGILIA W KLASIE III b

Tradycją naszej klasy jest coroczne spotkanie wigilijne. W tym roku odbyło się ono 18 grudnia. Swoją obecnością zaszczycili nas Rodzice i Dziadkowie. Miło nam było gościć p. Dyrektor Agnieszkę Harpeniuk, p. Dyrektora Arnolda Bogowskiego oraz pracowników naszej szkoły.
  W świąteczny nastrój wprowadziła nas piękna scenografia. Dzieci wspólnie z wychowawczynią przygotowały Jasełka. Całość przedstawienia,pokazująca sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów, przeplatana była kolędami i pastorałkami. 
  Przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. W podniosłej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, łez też nie mogło zabraknąć.
  Po życzeniach przyszedł czas na WIECZERZĘ WIGILIJNĄ przygotowaną przez Rodziców- SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
 Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.