SPOTKANIE WIGILIJNE

Maleńka miłość…” to hasło tegorocznego spotkania wigilijnego społeczności szkolnej.
       Uczniowie ze szkoły podstawowej i liceum wspólnie wystąpili w  montażu słowno – muzycznym o tematyce bożonarodzeniowej. Poezja, kolędy i pastorałki oraz piękne dekoracje wprowadziły wszystkich w radosny świąteczny  nastrój.

„JĘZYKOWE WYZWANIE”

   15 grudnia br. grupa nieustraszonych miłośników języka angielskiego przystąpiła do konkursu „Dyktando z języka angielskiego dla klas 4-6 i 7-8”. Podzieleni na dwie grupy wiekowe uczniowie w wielkim skupieniu notowali teksty niełatwych dyktand, stawiając czoła ortograficznym pułapkom. Po dokładnym sprawdzeniu i weryfikacji prac przez nauczycieli języka angielskiego wyłoniono zwycięzców na poszczególnych etapach.

Zwyciężczyniami w kategorii klas 4-6 zostały uczennice:
I miejsce – Aleksandra Kirsznik, kl. 6
II miejsce – Julia Jerzyna, kl. 5
III miejsce – Daria Litwiniuk, kl. 5

W grupie starszej, w kategorii klas 7-8, na podium znalazły się:
I miejsce – Agnieszka Romak, kl. 8a
II miejsce – Oliwia Malinowska, kl. 8b
III miejsce ex aequo – Maja Franczak (kl. 8b) oraz Lena Litwiniuk (kl. 7). 
Laureatki otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

   Tłumnie, gwarnie i wesoło było na naszym czwartkowym kiermaszu. Chociaż do Bożego Narodzenia jeszcze ponad tydzień, nasze mikołajkowe stoisko z gadżetami – niespodziankami i świąteczne muzyczne przeboje w tle sprawiły, że poczuliśmy ten magiczny klimat już dziś i rozpoczęliśmy wielkie odliczanie….
Dziękujemy wszystkim (a w szczególności klasie VI.) za zaangażowanie. Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup nagród w organizowanych przez nas konkursach.

ZWYCIĘSTWO NASZYCH LICEALISTEK

     Uczennice klasy drugiej liceum – Anna Aronowska, Daria Adamczuk, Magdalena Haczkiewicz i Anna Jaros – wzięły udział w Powiatowym Miniturnieju „Różnorodny świat Wiktora Zina” Do zmagań turniejowych zostały zaproszone szkoły średnie powiatu hrubieszowskiego, a honorowym patronatem objęła go Pani Starosta Aneta Karpiuk. Na turniej  składały się trzy konkurencje: praca plastyczna, test wiedzy i żywe słowo. Uczestniczki ambitnie i z dużym zaangażowaniem stanęły w turniejowe szranki.
    Z dumą informujemy, że drużyna naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce (z wyraźną przewagą w punktacji), otrzymała piękne dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Licealistki przygotowywały się pod kierunkiem Pani Agnieszki Kossowskiej.
    Oprócz rywalizacji i poszerzenia wiedzy o naszym regionie młodzież miała okazję poznać swoich rówieśników i wymienić się doświadczeniami szkolnymi.  

                                                                                           Gratulujemy!

MOBILNE LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

    W czwartek, 1 grudnia, uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez dwuosobowy zespół edukatorów mobilnego Laboratorium Przyszłości (projekt MEiN). W trakcie ćwiczeń zaprezentowano treści z zakresu:
a. elektroniki,
b. druku 3D,
c. rękodzieła
d. multimediów.
Uczniowie mogli przekonać się, jak dzieła drukarka 3 D oraz poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiej sieci neuronowej. To był niezwykle emocjonujący dzień.

ANDRZEJKI

    Według dawnych wierzeń noc św. Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Obecnie andrzejki to przede wszystkim zabawa, a także element naszej polskiej tradycji, który warto kultywować. Z tego powodu 30 listopada przebiegał pod hasłem zabaw andrzejkowych, a szkolny korytarz zamienił się w Salon Wróżb Andrzejkowych, do którego od samego rana ustawiały się długie kolejki. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów wykonywanych w przyszłości lub sprawdzał, jakie marzenie sprawdzi się w pierwszej kolejności. Natomiast miłośnicy słodkości mogli delektować się ciasteczkami i krówkami (oczywiście  z ukrytą wróżbą).
Zgodnie z tradycją andrzejki to też okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Takie taneczne imprezy odbyły się w naszej szkole w ubiegłym tygodniu – uczniowie klas 5-7 bawili się we wtorek 22 listopada, natomiast ósmoklasiści celebrowali andrzejki z licealistami w czwartek 24 listopada.
Poniżej  fotorelacja z naszych andrzejkowych atrakcji.