Warsztaty walentynkowe

      W stycznia 2015 r. w bibliotece szkoły podstawowej odbyły się warsztaty plastyczne przeznaczone dla uczniów naszej szkoły. Warsztaty zorganizowane zostały przez panią Stanisławę Ślązak i panią Jadwigę Bartoszek.  Zajęcia odbywały się na szóstej i siódmej godzinie lekcyjnej. Celem warsztatów było przygotowanie wspólnie z dziećmi ozdób i niespodzianek z okazji  zbliżających się Walentynek. Dzieci miały okazję zabawy z kolorami, poćwiczenia swojej wyobraźni oraz zdolności manualnych, w tym również poznania oryginalnych technik zdobienia .Uczniowie wykonywali serduszka z masy solnej, bibuły, styropianu oraz kartki walentynkowe. Zajęciom towarzyszyły zaangażowanie, radość i dobra zabawa. Dzieci lubią tego typu zajęcia i bardzo chętnie w nich uczestniczą. 
      Dzień św. Walentego w Polsce, i nie tylko, uznawane jest za święto miłości i zakochanych. Właśnie tego dnia staramy się jeszcze bardziej pokazać ukochanej osobie, jak wielkim uczuciem ją darzymy.
      Obecnie Dzień Świętego Walentego, obchodzony jest niemal na całym świecie. Nic w tym dziwnego, wszak każdy z nas, niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań, pragnie zarówno kochać jak i być kochanym.