Dzień Bezpiecznego Internetu 18.02.2015r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle  po raz kolejny włączyła się w akcję Dzień Bezpiecznego Internetu, który  obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych.
Z tej okazji 18.02.2014 r . klasa I „b” z wychowawczynią Barbarą Klamer w ramach zajęć komputerowych wybrała się  na zajęcia edukacyjne. Wraz z dziećmi odpowiedzieliśmy sobie na pytania, co to jest Internet i do czego można go wykorzystać, co możemy tam znaleźć. Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami, czym są dane osobowe i jak należy je chronić, ale przede wszystkim jak bezpiecznie poruszać się w sieci.
Na zakończenie obejrzeliśmy kilka odcinków kreskówek edukacyjnych z serii „Owce w Sieci” , które dostarczyły wiele emocji. Dzieci z wielkim zapałem pokolorowały głównych bohaterów kreskówek.
Mali internauci zgodzili się z opinią, że Internet jest doskonałym narzędziem do poznawania świata i zabawy pod warunkiem, że wiemy jak rozsądnie z niego korzystać.

Bardzo dziękujemy pani Renacie Mochnaczewskiej za ciekawe i pouczające zajęcia.