Wycieczka do stolicy

       2.02 uczniowie Gimnazjum i szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Warszawy, której    celem  było  przede  wszystkim   zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego i Teatru Wielkiego.  Jednym z najciekawszych punktów zwiedzania muzeum było przejście kanałem imitującym ten, którym poruszali się powstańcy, przemieszczający się w tajemnicy przed Niemcami. Wrażenie zrobił na uczniach również olbrzymi samolot brytyjski, który w czasie powstania zrzucał zaopatrzenie dla walczącej Warszawy.
W czasie pobytu w Teatrze pani przewodnik opowiedziała zwiedzającym o historii teatru. Pierwotny budynek wzniesiono w pierwszej połowie XIX wieku według projektu włoskiego architekta Antonio Corazziego, jednak został prawie całkowicie zniszczony podczas niemieckiego oblężenia Warszawy w 1939 roku. Z teatru pozostała jedynie oryginalna klasycystyczna fasada. Gmach został odbudowany w latach 1945 – 1965.
         Zwiedzanie rozpoczęto od tych części teatru do których normalnie dostęp mają tylko pracownicy , których Teatr zatrudnia około tysiąca.
Teatr Wielki dysponuje jedną z największych scen na świecie oraz szeregiem urządzeń technicznych służących realizacji przedstawień takich jak zapadnie hydrauliczne, mobilna scena obrotowa, winda do przewozu dużych dekoracji. Uczestnicy wycieczki   zobaczyli   magazyn,   pracownię   malarską   oraz   garderoby.   Za   kulisami  i  w  korytarzach   zwiedzający   mogli  obejrzeć fragmenty dekoracji oraz duże rekwizyty z różnych przedstawień.
Obok odwiedzenia Muzeum i Teatru w czasie podróży młodzież obejrzała Stadion Narodowy, Pałac Prezydencki , Sejm, Senat oraz budynki  ambasad.