CHEMICZNY SUKCES GIMNAZJALISTÓW

       Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Królowej Jadwigi w Horodle okazali się najlepsi na etapie powiatowym IV Regionalnego Turnieju Chemicznego organizowanego pod patronatem Dziekana Wydziału Chemii UMCS w Lublinie i Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
Drużyna w składzie: Krystian Fornal – kl. III B, Karol Buchajczuk – kl.  II  A  i  Kacper  Kowalczuk   –   kl. I B wywalczyła I miejsce w powiecie i zakwalifikowała się do eliminacji regionalnych.
Krystian Fornal ponadto zajął I miejsce w kategorii indywidualnej dla uczniów klas III, podobnie Karol Buchajczuk jest zdobywcą I miejsca wśród uczniów klas II.
Uczniom   gratulujemy   i   trzymamy   kciuki   w dalszych zmaganiach z chemią. Pani mgr Iwonie Słupskiej – nauczycielowi chemii w Zespole Szkół w Horodle życzymy kolejnych sukcesów dydaktycznych i budzenia w młodzieży zamiłowania do tego trudnego przedmiotu.