Laureaci konkursu w Warszawie

W dniach 9-11.06.2014 roku grupa laureatów konkursu „Teenagers in action” wraz z opiekunem wyjechała na trzydniową wycieczkę do Warszawy. 

Powitali na Pani Agnieszka Żeglińska oraz Pan Krzysztof Lipiński.

Pan Krzysztof oprowadził nas po wieczornej Warszawie. Następnego dnia udaliśmy się do siedziby EFRWP gdzie czekał słodki poczęstunek. Później zwiedzaliśmy Warszawę z przewodnikiem –  Panią Olą, która opowiedziała nam bardzo ciekawe fakty o historii Warszawy.  Podczas zwiedzania Pałacu Kultury i Nauki wyjechaliśmy na XXX piętro  – widok był niesamowity .

Wieczorem poszliśmy do teatry „Syrena” na sztukę „Hallo Szpicbródka”.

       Ostatniego dnia odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, oglądaliśmy ogrody BUW oraz obejrzeliśmy film w Multikinie.

        A oto kilka zdjęć z naszej wspaniałej wycieczki:

Rajd rowerowy do Matcza – klasa III b

24czerwca 2014r. klasa III b razem z wychowawczynią Barbarą Klamer, panią Katarzyną Nowaczewską i panią Lidią Bogucką była na rajdzie rowerowym. Celem podróży było gospodarstwo rolne z hodowlą konika polskiego pana Andrzeja Bobczuka i plantacja borówki wraz ze szkółką drzew ozdobnych pana Mariana Baraniuka. Koniki bardzo nam się podobały ,szczególnie młode źrebaki. Na plantacji mogliśmy podziwiać różne odmiany borówki i wszelakiego rodzaju drzewka, krzewy i rośliny zielne, których nie powstydziłby się niejeden ogród botaniczny. Naszym gospodarzom bardzo dziękujemy za możliwość zobaczenia tak ciekawych okazów.

Taka mała szkółka

Drodzy Gimnazjaliści!

Zastanawiacie się, w której placówce kontunuować naukę.  Zajrzyjcie do Tygodnika Zamojskiego z 28 maja 2014r. Nasze Liceum zajęło 3 miejsce w rankingu  szkół ponadgimnazjalnych pod względem zdawalności egzaminów maturalnych. Takimi wynikami szczycimy się od kilku lat.

Monitoring w szkole

 W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów pozyskujemy środki na wykonanie monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego. W chwili obecnej otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 2 700 złotych od Oddziału Regionalnego PZU SA w Lublinie. Mamy nadzieję, że znajdziemy jeszcze więcej ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć naszą inicjatywę. Czekamy na ewentualne propozycje.

Stwórzmy dzieciom optymalne warunki rozwoju

Nasza szkoła  za pośrednictwem Urzędu Gminy w Horodle przystąpiła do projektu systemowego Modernizacja  oddziałów  przedszkolnych  w ramach Poddziałania 9.1.1.  Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej i otrzymała ponad 170 tysięcy złotych dofinansowania na wyposażenie oddziałów przedszkolnych,  doposażenie placu zabaw,  stołówki szkolnej oraz sanitariatów.

ZDROWE LICEUM

Licem Ogólnokształcące z Horodła zdobyło 1 miejsce w etapie przygotowawczym ogólnopolskiego projektu "Czas na zdrowie", który miał formę międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Do konkursu przystąpiło 99 szkół ponadgimnazjalych z całej Polski.
Zmagania składały się z dwóch etapów: ROZGRZEWKA – to etap przygotowawczy i FESTYN ZDROWIA -etap właściwy.

Uczniowie klasy II, tworzący zespół konkursowy pod nazwą ZDROWE LICEUM, udowodnili, że pochodząc z niewielkiej miejscowości można wiele osiągnąć!

Wyniki z drugiego etapu będą znane w sierpniu. Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowały panie: Iwona Słupska i Agnieszka Kossowska.

KOMPETENCJE JĘZYKOWE DOCENIONE

W ramach Programu Językowego YOUNGSTER realizowanego w Gimnazjum Publicznym w Horodle uczniowie: Karol Buchajczuk, Oliwia Mróz, Agata Weremij, Sylwia Semenowicz i Sylwia Kruk pod kierunkiem nauczyciela pani Aleksandry Jerzyny przystąpili do konkursu „Teenagers in action” – Nastolatkowie w akcji i zdobyli tytuł laureata. Uczniowie pochwalili się niezwykłymi skarbami natury swojej okolicy. Wcielili się w rolę przewodników i przygotowali stronę internetową z prezentacją w języku polskim oraz angielskim pod tytułem „Horodło królestwem przyrody”.

Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan, wysoko oceniła umiejętności językowe naszej młodzieży i w nagrodę ufundowała dwudniową wycieczkę do Warszawy.

PRZYSTANEK EUROPA W HORODLE

Agata Weremij – uczennica klasy III B Gimnazjum Publicznego w Horodle zajęła II miejsce w eliminacjach finałowych konkursu „ Przystanek Europa – 10 lat Polski w Unii Europejskiej”, którego celem było rozwijanie wiedzy o historii i funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Polska w Unii Europejskiej oraz Podlaską Agencję Consultingową Rectus – Voc. Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem pani Agnieszki Łaskarzewskiej.

WYCIECZKA DO RADAWY

      W dniach 2 – 4 czerwca 2014 r. odbyła się wycieczka szkolna do Radawy, której uczestnikami byli głównie uczniowie klasy 1 A i 1 B naszego gimnazjum. Podczas pierwszych dwóch dni wycieczki uczniowie mieli okazję wykazać się m.in. swoimi umiejętnościami ruchowymi w parku linowym, na polu walki paintballowej jak i podczas poszukiwania skarbu. Uczniowie również mieli okazję pojeździć konno. Trzeciego dnia przyjechaliśmy do Zamościa, w którym udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Czarownica”. Następnie zwiedzaliśmy miasto.