KOMPETENCJE JĘZYKOWE DOCENIONE

W ramach Programu Językowego YOUNGSTER realizowanego w Gimnazjum Publicznym w Horodle uczniowie: Karol Buchajczuk, Oliwia Mróz, Agata Weremij, Sylwia Semenowicz i Sylwia Kruk pod kierunkiem nauczyciela pani Aleksandry Jerzyny przystąpili do konkursu „Teenagers in action” – Nastolatkowie w akcji i zdobyli tytuł laureata. Uczniowie pochwalili się niezwykłymi skarbami natury swojej okolicy. Wcielili się w rolę przewodników i przygotowali stronę internetową z prezentacją w języku polskim oraz angielskim pod tytułem „Horodło królestwem przyrody”.

Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan, wysoko oceniła umiejętności językowe naszej młodzieży i w nagrodę ufundowała dwudniową wycieczkę do Warszawy.