WYCIECZKA DO WARSZAWY

       06 czerwca 2024 roku uczniowie klas VI – VIIII wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie obejrzeli obrazy m.in. Rubensa oraz kopię najdroższego obrazu świata autorstwa Leonardo da Vinci „Salvator Mundi”. Następnie udali się na Powązki. Odwiedzili groby bohaterów „Kamieni na Szaniec” – Alka, Rudego i Zośki, a także pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta na stadionie Legii Warszawa. Pod opieką pana przewodnika zwiedzili strefę piłkarza. Wrażenia były niesamowite. Wszyscy uczestnicy wycieczki zachwycili się stadionem, trybunami, szatnią piłkarzy, a także strefą VIP, która na co dzień jest niedostępna dla zwykłego kibica.
            Drugiego dnia uczniowie wyruszyli na poranny spacer po Łazienkach Królewskich oraz oglądali zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Spotkała ich również niemała niespodzianka, gdyż byli świadkiem wizyty jednego z ministrów w Pałacu Prezydenckim. Po południu mieli okazję podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Na koniec złożyli wizytę w Muzeum Iluzji.