CHEMICZNY SUKCES GIMNAZJALISTÓW

      Uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Królowej Jadwigi w Horodle okazali się najlepsi na etapie powiatowym IV Regionalnego Turnieju Chemicznego organizowanego pod patronatem Dziekana Wydziału Chemii UMCS w Lublinie i Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który odbył się 23 maja 2013r.
           Drużyna w składzie: Krystian Fornal – kl. III B, Karol Buchajczuk – kl. II  A  i  Kacper  Kowalczuk  –  kl.  I  B  wywalczyła  I  miejsce  w  powiecie  i zakwalifikowała się do eliminacji regionalnych.
     Krystian Fornal ponadto zajął I miejsce w kategorii indywidualnej dla uczniów klas III, podobnie Karol Buchajczuk jest zdobywcą I miejsca wśród uczniów klas II.
     5 czerwca 2013r. podczas eliminacji regionalnych w Zamościu drużyna otrzymała  tytuł finalisty turnieju. Uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne z  chemii  indywidualnie.  Drużynowo  zmagali  się  z  zadaniami  po angielsku i wykrywaniem sole w części laboratoryjnej.
        Krystian  Fornal zajął I miejsce w kategorii indywidualnej dla uczniów klas III.
      Uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach z chemią. Pani   mgr   Iwonie  Słupskiej  –  nauczycielowi  chemii  w  Zespole  Szkół  w    Horodle   życzymy   kolejnych   sukcesów   dydaktycznych   i   budzenia  w młodzieży zamiłowania do tego trudnego przedmiotu.