KOLEJNY SUKCES KRYSTIANA FORNALA

      29  maja  w  Zespole  Szkół  w Białopolu odbyła się IX edycja konkursu czytelniczego „W kręgu Pana Tadeusza”.  Wzięło w nim udział 22 gimnazjalistów z terenu całego województwa lubelskiego, w tym reprezentanci naszego Gimnazjum – Emilia Kozak ( I a) i Krystian Fornal (III b).  Uczestnicy konkursowych zmagań rozwiązywali pisemny test, który składał się  z 59 pytań dotyczących: bohaterów utworu, elementów tradycji szlacheckiej i obyczajowości polskiej szlachty, ważnych zdarzeń, przedmiotów, zjawisk i elementów przyrody ukazanych w epopei. Choć pytania nie należały do najłatwiejszych nasi gimnazjaliści poradzi sobie z nimi wyśmienicie, zwłaszcza Krystian Fornal, który zyskując największą liczbę punktów otrzymał tytuł laureata.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na stronie organizatora http://www.wkregupanatadeusza.cba.pl/galeria.html#