Witajcie upragnione … wakacje !

            23 czerwca nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Dzisiaj oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów oraz nowych doświadczeń.

            Tego dnia po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie pan dyrektor Jan Hajkowski przywitał zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierował do nauczycieli i rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim za całoroczną pracę. Gratulował młodzieży wyników w nauce, a także życzył słonecznych wakacji.

            Następnie wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wysokie wyniki w nauce i sporcie. W tym roku przyznano również jednorazowe stypendia ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe CUK,  które otrzymali uczniowie z najwyższą  średnią ocen: Izabela Mrozowska, Aleksandra Śmiałko i Cezary Fornal.

            Na zakończenie przedstawiciele klasy III gimnazjum i samorządów szkolnych  wręczyli nauczycielom róże, będące wyrazem podziękowania za cierpliwość i wyrozumiałość.

           Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom  życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku, wspaniałej pogody i niezapomnianych wrażeń.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 w ZESPOLE SZKÓŁ W HORODLE

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2016/2017.

PLAN UROCZYSTOŚCI:

8.00 – msza św . – kościół parafialny w Horodle

9.15 – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 – sala gimnastyczna ZS w Horodle

ok. 11.00 –  spotkania z wychowawcami poszczególnych klas

12.00 – kursy powrotne busów i gimbusa ze szkoły do domu

II Międzyszkolny Konkurs „Natur-Chem” w Zespole Szkół w Horodle

     6 czerwca 2017 roku w Zespole Szkól w Horodle odbył się II Międzyszkolny Konkurs "Natur-Chem". Uczniowskim zmaganiom patronowali Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Wójt Gminy Horodło.

     Konkurs miał na celu propagowanie i rozwijanie zainteresowań chemią i biologią wśród uczniów szkół gimnazjalnych, zwrócenie uwagi na rangę tych przedmiotów oraz zapewnienie rywalizacji w dziedzinie wiedzy chemicznej i biologicznej.

      W kategorii indywidualnej uczniów klas pierwszych I miejsce zajął Paweł Jerzyna  z Gimnazjum Publicznego im. Królowej Jadwigi w Horodle.W kategorii uczniów  klas drugich I miejsce zajął  Jakub Szymański z Gminnego Gimnazjum w Moniatyczach, zaś w kategorii klas trzecich I miejsce zajęła Aleksandra Śmiałko z Gimnazjum Publicznego im. Królowej Jadwigi w Horodle.

     Po zadaniach  testowych  uczniowie prezentowali plakaty o tematyce niskiej emisji gazów. Najlepszym plakatem zarówno pod kątem artystycznym jak i tematycznym okazała się praca wykonana przez uczniów Gimnazjum Nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie.

W kategorii drużynowej szkoły uzyskały następujące miejsca:

miejsce – Gimnazjum Publiczne im. Królowej Jadwigi w Horodle

miejsce II – Gminne Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Kozodawach

miejsce III – Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mirczu

     Gratulujemy  uczestnikom konkursu i ich nauczycielom oraz serdecznie dziękujemy za wsparcie sponsorom, do których należą: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, AGRO-PARTNER Janusz Tomaszewski, Piekarnia Trzeszczany – Dariusz Skiba.

1 CZERWCA TO WAŻNY DZIEŃ – DZIŚ WSZYSTKIE TROSKI CHOWAJĄ SIĘ W CIEŃ

      1 czerwca to radosne święto wszystkich dzieci – i tych małych i tych dużych. Tego dnia na wszystkich uczniów naszej szkoły czekała moc atrakcji. Najmłodsi w rytm tanecznych przebojów bawili się na szkolnym placu zabaw, młodzież gimnazjalna i licealna wzięła udział w wycieczce do Maziarni.

      W szkole podstawowej zajęcia rozpoczęły się od serdecznych życzeń,  które złożyła wszystkim dzieciom, pani dyrektor – Edyta Woroniewicz – Fornal. Następnie uczniowie klasy I, po złożeniu uroczystego  ślubowania, zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali okolicznościowe dyplomy.

     Pamiętając, jak ważne są książki dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka przystąpiliśmy tego dnia również  do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Nauczyciele, uczniowie oraz zaprzyjaźnione ze szkołą osoby czytały głośno fragmenty powieści „Koszmarny Karolek”

     Dzień Dziecka nie może obyć się bez sportu i zabawy, dlatego też przeprowadzony został turniej piłki nożnej oraz różne konkurencje sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy na trampolinie, W porze obiadowej zorganizowano grilla. Wszyscy uczestnicy otrzymali także lody i napoje.

      Zupełnie inne atrakcje czekały na uczniów gimnazjum i liceum. Aby zerwać ze szkolną rutyną, młodzież szkolna wybrała się na wycieczkę do lasu. Wędrówce po ścieżce edukacyjnej i podziwianiu bogatej flory i fauny Lasów Strzeleckich sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a licząca ponad 3 km trasa dostarczyła uczestnikom wielu cennych informacji na temat życia mieszkańców lasu. Zmęczeni pieszą wędrówką uczniowie mogli odpocząć i posilić się przy ognisku zorganizowanym przy szkółce leśnej, a spragnieni sportowej rywalizacji mogli wziąć udział w konkursie skoku w dal i sprawdzić czy skaczą dalej niż wiewiórka.

      Podsumowując, to był naprawdę udany dzień, na każdego czekało coś dobrego, a wszystko to dzięki sponsorom, którymi były Rady Rodziców z poszczególnych szkół. Serdecznie dziękujemy!

Laureaci z Horodła w Warszawie

Laureaci konkursu językowego  Youngster „Teenagers in Action” (Młodzi działają), w ramach uzyskanej nagrody, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

         Uczniowie zwiedzili nową, przemysłową część stolicy wraz z siedzibą Samsunga, która bardzo się wszystkim podobała. Doświadczyli uroków przejażdżki metrem oraz podziwiali zabytki Starego  Miasta, po czym Krakowskim Przedmieściem udali się do  teatru muzycznego Roma. Tam mogli się zrelaksować oglądając musical „Mamma Mia”.

        Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej  co roku w ramach projektu Youngster wspiera naukę języka angielskiego w gimnazjach  z terenów wiejskich i organizuje konkursy językowe.

 

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

     W dniach 24 – 25 maja uczniowie III klasy gimnazjum oraz I i II liceum odbyli wycieczkę  turystyczno – krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia wyjazdu uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych z geografii w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Na terenie Krzemionek Opatowskich zwiedzali zespół kopalni krzemienia pasiastego, mogli przejść się trasą podziemną, obejrzeć obozowisko górników, szyb górniczy, a także odwiedzić wioskę neolityczną.

     Tego samego dnia mimo niesprzyjającej pogody udało się również odbyć wycieczkę pieszą na Łysą Górę, by tam obejrzeć wały kultowe, gołoborze, a także podziwiać pobenedyktyński zespół klasztorny, a w szczególności kościół i kaplicę Oleśnickich z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. 

    Pełen wrażeń dzień zakończył się obiadokolacją i dyskoteką przygotowaną przez gościnnych gospodarzy „Zajazdu Dla Ciebie”, gdzie uczestnicy wyjazdu zjechali na nocleg.

    Kolejny dzień wycieczki to Park Rozrywki  i Miniatur „Sabat Krajno”, a tam wielu emocji dostarczył wszystkim seans w kinie 6 D, zwiedzanie Alei Miniatur, przedstawiającej miniaturowe repliki 45 najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę.
    Wycieczkowicze z niespożytą energią mogli skorzystać z oferty Parku Linowego, gdzie była okazja, by na czterech zróżnicowanych poziomach trudności przetestować swoje możliwości. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Sandomierza, przepięknego historycznego miasta, kojarzonego powszechnie z serialem telewizyjnym, ale kryjącego wiele ciekawych zakątków takich jak „Ucho Igielne”, Wąwóz Królowej Jadwigi oraz budowli historycznych, które warto zobaczyć.

     Z opinii uczestników wynika, że wycieczka była udana, dostarczyła  niezapomnianych wrażeń i wielu chciałoby ją powtórzyć za rok. Organizatorami wyjazdu były: pani Jadwiga Jastrząb – Pakuła, pani Iwona Kudła – Najuch i pani Ewa Blacharz.