1 CZERWCA TO WAŻNY DZIEŃ – DZIŚ WSZYSTKIE TROSKI CHOWAJĄ SIĘ W CIEŃ

      1 czerwca to radosne święto wszystkich dzieci – i tych małych i tych dużych. Tego dnia na wszystkich uczniów naszej szkoły czekała moc atrakcji. Najmłodsi w rytm tanecznych przebojów bawili się na szkolnym placu zabaw, młodzież gimnazjalna i licealna wzięła udział w wycieczce do Maziarni.

      W szkole podstawowej zajęcia rozpoczęły się od serdecznych życzeń,  które złożyła wszystkim dzieciom, pani dyrektor – Edyta Woroniewicz – Fornal. Następnie uczniowie klasy I, po złożeniu uroczystego  ślubowania, zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali okolicznościowe dyplomy.

     Pamiętając, jak ważne są książki dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka przystąpiliśmy tego dnia również  do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Nauczyciele, uczniowie oraz zaprzyjaźnione ze szkołą osoby czytały głośno fragmenty powieści „Koszmarny Karolek”

     Dzień Dziecka nie może obyć się bez sportu i zabawy, dlatego też przeprowadzony został turniej piłki nożnej oraz różne konkurencje sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy na trampolinie, W porze obiadowej zorganizowano grilla. Wszyscy uczestnicy otrzymali także lody i napoje.

      Zupełnie inne atrakcje czekały na uczniów gimnazjum i liceum. Aby zerwać ze szkolną rutyną, młodzież szkolna wybrała się na wycieczkę do lasu. Wędrówce po ścieżce edukacyjnej i podziwianiu bogatej flory i fauny Lasów Strzeleckich sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a licząca ponad 3 km trasa dostarczyła uczestnikom wielu cennych informacji na temat życia mieszkańców lasu. Zmęczeni pieszą wędrówką uczniowie mogli odpocząć i posilić się przy ognisku zorganizowanym przy szkółce leśnej, a spragnieni sportowej rywalizacji mogli wziąć udział w konkursie skoku w dal i sprawdzić czy skaczą dalej niż wiewiórka.

      Podsumowując, to był naprawdę udany dzień, na każdego czekało coś dobrego, a wszystko to dzięki sponsorom, którymi były Rady Rodziców z poszczególnych szkół. Serdecznie dziękujemy!