OLIMPIJCZYCY I KONKURSOWICZE NA START!!!!

       Marzec 2013 roku okazał się miesiącem bogatym w sukcesy naszych licealistów. Sebastian Bańkowski z III a i Tomasz Kaczyński z III b, przygotowani przez nauczyciela matematyki- Jana Hajkowskiego, zakwalifikowali się do finału kolejnej edycji konkursu „Matematyczne zmagania”, którego organizatorem była Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymowica w Zamościu oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu. Zmagania finałowe odbyły się 13 marca – serdecznie gratulujemy!

         Maturzyści: Tomasz Plicner, Piotr Kata, Kamil Jóźwiak  oraz gimnazjaliści: Agata Weremij, Kinga Ligaj i Aleksandra Brzozowska wzięli udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiej    Olimpiady   Myśli   Jana   Pawła   II   „Zachowuj przykazania  –   Dekalog w nauczaniu bł. Jana Pawła II” , który odbył się w Chełmie 14 marca. Gratulujemy uczniom
i księdzu Karolowi Stolarczykowi!

        Tomasz Kaczyńskiz III b już po raz drugi będzie reprezentował powiat hrubieszowski w finale wojewódzkim Turnieju Pożarniczego „ Młodzież zapobiega pożarom”. Brawo dla Tomasza i pani Iwony Słupskiej!

        Katarzyna Szymusiak z klasy III a, przygotowana przez panią Agnieszkę Kossowską, wzięła udział w eliminacjach powiatowych 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które  odbyły  się  22  marca  w  Hrubieszowskim   Domu   Kultury  i zdobyła wyróżnienie w   kategorii  turniej recytatorski. Zaprezentowała felieton Olgi Lipińskiej, pt. „Polski patent” i wiersz Małgorzaty Hilar „ Myślałam że będę mówić”. To już kolejny w tym roku sukces Katarzyny na polu recytacji, która jesienią została finalistką 16 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Świat w krzywym zwierciadle”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!