„NIC NIE MOŻE PRZECIEŻ WIECZNIE TRWAĆ..” – CZYLI POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

      Czas nauki uczniów trzecich klas Liceum dobiegł końca. 26 kwietniaw Zespole Szkół w Horodle odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. W akademii przygotowanej przez uczniów klasy drugiej LO pod kierunkiem pani Joanny Grzeszczuk i Ewy Blacharz wzięła udział cała społeczność szkolna.
Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Pani Dyrektor Elżbiety Kuczyńskiej, która pogratulowała wszystkim ukończenia nauki w Liceum, przypomniała zarówno te ciężkie, jak i miłe chwile, w podsumowaniu życząc jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości, mądrych wyborów w życiu i przede wszystkim dostania się na wymarzony kierunek studiów. W tak wyjątkowej chwili nie mogło zabraknąć wystąpienia najważniejszych   uczestników   pożegnalnej imprezy – maturzystów. Krystian Grabowski i Mateusz Bogucki w imieniu trzecioklasistów podziękowali wszystkim, którzy przez ostatnie lata towarzyszyli im w trudnej drodze ku wiedzy. Finalnym momentem oficjalnej części uroczystości było wręczenie świadectw – najpierw szkolni prymusi: Kamil Zdanikowski i Sebastian Bańkowski, a następnie po kolei, klasa po klasie, uczeń po uczniu, każdy z rąk Pani Dyrektor odbierał swoje świadectwo i stawał się absolwentem, żegnając tym samym szkołę i jej społeczność.
Ostatnim akordem imprezy była część artystyczna przygotowana przez drugoklasistów – na początku ciepłe słowa z życzeniami skierowali do swoich starszych kolegów  Arleta Augustynek i Damian Charatynowicz, którzy podziękowali za wspólnie przeżytych wiele radosnych chwil i wyrazili nadzieję, że odległość i rozłąka nie przyczynią się do utraty szkolnych przyjaźni. Następnie Marta Szumska i Mateusz Skoczylas zabrali wszystkich w kabaretową podróż wspomnieniową po szkolnych lekcjach z odrobiną nostalgii, którą zapewniły wokalne przerywniki w wykonaniu Sylwii Boguckiej, Anity Plicner i Karoliny Wójcik.
         Pożegnanie było dużym przeżyciem dla trzecioklasistów, gdyż był to ich ostatni dzień w murach  szkoły. Szkoły, w której każdy z nich pozostawił kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, radość sukcesów i gorycz porażek.  Szkoły, do której mamy nadzieję będą wracać, nie tylko we wspomnieniach. Wszystkiego co najwspanialsze Kochani Maturzyści!
Zobacz zdjęcia

no images were found


 Do zobaczenia w dorosłym życiu
na innej drodze, na innym szlaku.
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
wśród masy pytań w pełnym plecaku.
Przyszłość- jak wielki znak zapytania
pełna rozterek i niepokoju.
Bez odpowiedzi na takie pytania
w codziennej pracy, w chwilach spokoju.
Stoimy w progu tej naszej drogi
tacy malutcy, tacy nieśmiali.
Z cichą nadzieją, by los nie był srogi,
byśmy do celu dotarli cali.
Otwarci, prawi, pełni miłości,
idźmy odważnie przez nasze życie,
by w końcu drogi bez wątpliwości,
w lustro popatrzeć na swe odbicie.
T. Fiedorowicz