Promocja tomiku poezji Pani Stanisławy Jeżyny

          W  niedzielne  popołudnie  21  kwietnia 2013 roku w ramach obchodów DNI KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH w Gminnym Ośrodku Kultury w Horodle odbyła się uroczystość związana z promocją piątego już tomiku poezji naszej drogiej poetki Pani Stanisławy Jeżyny zatytułowanego „Zapach zmierzchu”. Licznie przybyli zaproszeni goście- Wójt Gminy Horodło Krzysztof Bożek, emerytowani nauczyciele, dyrektor i pracownicy GOK-u, Gminnej Biblioteki Publicznej, dyrektorzy szkół naszej gminy, nauczyciele ZS w Horodle, przyjaciele, a przede wszystkim rodzina Pani Jeżyny.

      Sylwetkę autorki, jej bogatą twórczość, a także tematykę i motywy obecne w „Zapachu zmierzchu” przybliżyła Pani Edyta Woroniewicz- Fornal, która na prośbę samej poetki napisała wstęp do niniejszego tomiku. W czasie prelekcji pokazano też prezentacją multimedialną o dorobku twórczym poetki ziemi horodelskiej opracowaną przez pana Tomasza Najucha.

      Zaproszeni goście mieli okazję zanurzyć się w zaczarowany świat poezji Pani Stanisławy Jeżyny okraszony piękną poezją śpiewaną. Ten montaż słowno- muzyczny przygotowali utalentowani uczniowie Zespołu Szkół w Horodle pod kierunkiem pani Agnieszki Kossowskiej i pana Roberta Jeżyny. Następnie sama Pani Stanisława opowiedziała o swojej poezji i podpisywała „Zapach zmierzchu”.  Zachwyceni  goście  składali  gratulacje   i   wręczali   kwiaty.   Nie  zabrakło uśmiechów,  podziękowań  i wzruszeń. Ta uroczystość wpisała się w kolejny rozdział owocnej współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Zespołu Szkół w Horodle.
Zobacz zdjęcia