DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W BIBLIOTECE 11 LUTY 2020 R.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Biblioteka w Horodle z tej okazji 11 lutego zorganizowała zajęcia dla trzecioklasistów. Uczestnicy spotkania – uczniowie z klasy III wraz z Panią Barbarą Klamer – obejrzeli kilka filmików z serii „Plik i Folder na ścieżkach Internetu” oraz kreskówki „3..2..1..Internet”. Po projekcji dzieci dyskutowały o tym, czym jest Internet do czego można go wykorzystać, jak bezpiecznie poruszać się po sieci. Swoje wypowiedzi zapisały na tablicy, rozwiązywały Siecio-quiz oraz krzyżówkę. Otrzymały też samoprzylepne plakietki z logo Dnia Bezpiecznego Internetu. Zakończeniem spotkania była zespołowa praca nad plakatem promującym bezpieczny Internet.

GBP Horodło

BAL ÓSMOKLASISTY ZA NAMI….

   W sobotę, 8 lutego, młodzież klasy 8 Szkoły Podstawowej w Horodle bawiła się na swoim pierwszym w życiu balu. Uroczystość rozpoczęła się od słów powitania skierowanych przez Pana Dyrektora Jana Hajkowskiego do wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem przygotowanym pod czujnym okiem Pana Mirosława Kamienia.
  Młodzież skierowała serdeczne słowa podziękowań do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców, którzy przyczynili się do organizacji balu. Były kwiaty, miłe gesty i ciepłe słowa. W radosny nastrój wprawiła wszystkich część artystyczna wyreżyserowana przez panią Agnieszką Łaskarzewską, a przedstawiająca w humorystyczny sposób scenki z życia klasy. W trakcie tego niezwykłego wieczoru nie zabrakło również okazji  do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Uczniowie bawili się przy dźwiękach muzyki DJ Janka i Patryka.
   Młodzież najstarszej klasy szkoły podstawowej wyglądała wyjątkowo odświętnie i uroczo, radośnie tańczyli i świetnie się bawili. Teraz przed nimi czas intensywnych przygotowań do pierwszego z życiu egzaminu.

REKORDOWY KACPER

    W dniach 2 i 9 lutego 2020 r. uczeń Szkoły Podstawowej w Horodle, KACPER PAŃKO (14 lat) startując w barwach MKS „UNIA” Hrubieszów, rewelacyjnie zaprezentował się w ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych.
   2 lutego w Warszawie wystartował na dystansie 600 m uzyskując 1:34,11, zaś 9 lutego w Spale (województwo łódzkie) startował w biegu na 300 m uzyskując 39,22.
   W obu przypadkach ustanowił znakomite nowe rekordy powiatu hrubieszowskiego, dające mu zarazem bardzo wysokie miejsca w Polsce w swojej kategorii wiekowej /14-15 lat/ – (300m – 12 miejsce, 600m – 23 miejsce).
                                                                                     Gratulujemy.